Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:51:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 12 lipca 2022 22:05:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
zasada pisze:
No kolegom z klasy pisałem. I oni pytali czy chcę siano za to. A ja, że nie, że wolę żebyś mi kasety kupił zamiast dawał piniondz. I tak po ogłoszeniu ocen chadzaliśmy do Lady Peron na Dworcu Fabrycznym i pokazywałem paluchem taśmę, ekspedient podawał, koledzy płacili a ja odbierałem. Będzie Dobrze, SOU, RAS i Kryzys - 3 z tych 4 na pewno w ten sposób pozyskałem.
edit: w bardzo podobny sposób wszedłem w posiadanie Exodusów Armii: 1 i 2. Z tą samą podstawówkową ekipą chodziliśmy na koszykówke i powrotu wieczorami z treningów zamieniały się w dziwaczne krążenie po mieście od kolegi do kolegi - odprowadzanie się. I w pobliżu jednego z przystanków szukaliśmy jeść/pić i trafiliśmy na hurtownię papierniczą w której był zakątek z kasetami za jakieś śmieszny pieniądz (nie pamiętam ale to chyba była kwestia kilku tysięcy zł podczas gdy zeszyty komiksów TM Semic były po 20 tysia). No.


Doskonała historia!!! Nie wiem jakim cudem to przeoczyłem

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 lipca 2022 22:18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Totalnie zajebista płyta!!!

Proponuję nie marnować czasu, tylko od razu posłuchać od a do ż:



Fantastyczna sprawa!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 lipca 2022 11:34:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A na koncercie jest jeszcze lepiej. Pierwszy raz zobaczyłem ich na żywca zupełnym przypadkiem, kiedy grali jeszcze z pierwszą basistką (zresztą potem mieli jeszcze basistę) i to w dodatku spóźniwszy się na imprezę, na której nie byli wcześniej anonsowani, więc zupełnie nie wiedziałem kto zacz. Kiedy wlazłem na sale, to zobaczyłem taki widok:
Na scenie trzy persony wyglądające jak żywcem wyrwane granatem z CBGB w 1976 (panterki, latexy, skóry, podarte kiecki i rajstopy, jakieś koronki, apaszki na szyjach, pomalowane gęby etc) i łojące w takiż stylu, bez cienia krempacji czy kompleksów, garażowego pankroka, którego nie powstydzili by się Dead Boys, czy inna skupina z epoki - może i prosto, ale z pewnością nie prostacko, a w dodatku z odpowiednim czujem i melodiami. Publika w lekkiej panice porozstawiana pod ścianami i powciskana w kąty, a na podłodze wijący się i miotający się wokal, owinięty kablem od mikrofonu (który notabene, później okazał się niezwykle spokojnym i miłym dżentelmenem). Kiedy zobaczyłem taki widok, to jak dziś pamietam, że pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy to "nie ma bata, to nie może być polski zespól :shock: ". Tymczasem okazało się, że zespół jest nie tylko polski, ale wręcz warszawski, a w dodatku, gitarzysta udziela się jeszcze w trzech innych, równie ciekawych bendach: deathrockowym Nameless Creations (wraz z wokalistą) i punk rockowym (ale raczej po linii zachodniego wybrzeża i kapel w stylu X czy Avengers) Red Crap (wraz z perkusistą).
Wszystkie bardzo polecam.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2022 10:45:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
Fantastyczna


Moronsy umiom w pankroka. :laska


phpBB [video]


;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2022 23:48:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
brak oryginalnych pomysłów muzycznych rekompensują sobie wulgarnym zachowaniem, nie wstydzą się przed ta dziewczyną, która jest z nimi na scenie? :(

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2022 10:29:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Zawsze przychodzi czas, kiedy trzeba podciągnąć gacie.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2022 21:35:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
brak oryginalnych pomysłów muzycznych rekompensują sobie wulgarnym zachowaniem, nie wstydzą się przed ta dziewczyną, która jest z nimi na scenie? :(


Tania imitacja stylu prof. Roszkowskiego. Prawdziwy arbiter elegantiarum jest tylko jeden.

anastazja pisze:
Zawsze przychodzi czas, kiedy trzeba podciągnąć gacie.


Zdarzało mi się bywać na koncertach, gdzie nie było to takie oczywiste. Bad Reputation w klubie Punkt - pamiętamy! 8-)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 września 2022 20:51:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
Crazy pisze:
Totalnie zajebista płyta!!!

Proponuję nie marnować czasu, tylko od razu posłuchać od a do ż:



Fantastyczna sprawa!


Taki anons wieczorową porą trafił w internety.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 maja 2023 19:36:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Miałem dziś myśl, żeby ogwiadkować utwory z "Never Mind The Bollocks". Ale to trudne, bo płyta jest bardzo równa. W dodatku dla mnie jest tak, że może trudno o pięciogwiazdkowce, ale cały album jednak ma coś takiego w sobie, że jednak zwykle daję mu pięć gwiazdek.

Tak czy siak pogadać i porozważać byłoby fajnie :) .

Cytat:
we like noise - it's our choice


:peace:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 maja 2023 08:26:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Dawno nie słuchałem. Teraz sobie myślę, że wszystko tam jest okej - numery, riffy itd (i wypolerowana, hard rockowa produkcja, he he), ale to jest przede wszystkim JOHNNY ROTTEN SHOW, na maxa!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 maja 2023 09:10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Prazeodym pisze:
JOHNNY ROTTEN SHOW


Zaskakujące dla mnie jest to, że w "Bodies" zrymował Birmingham i abortion! Choć może to zwykła sprawa w angielskim? :)

Charakterystyczne dla tej płyty wydaje mi się też to, że większość utworów świetnie sprawdziłoby się na miejscu "Holidays in the Sun", czyli jako otwieracze.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 maja 2023 09:44:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Zaskakujące dla mnie jest to, że w "Bodies" zrymował Birmingham i abortion! Choć może to zwykła sprawa w angielskim? :)


Tak, haha! W "Bodies" bardzo lubię też potok skomasowanych fucków - może nie powinno to robić na mnie wrażenie, gdy mam więcej niż 12 lat, ale trudno, wspaniały moment, uwielbiam go :)

Włączyłem sobie teraz fragmenty płyty. Bardzo mi przez lata urosło "Seventeen" - dziwny numer, trochę pijany, zaskakujący wstęp (nietypowy dla tej płyty - większość numerów od razu strzela riffem w twarz!), bicik i ten refren z waleniem w kotły. Fajne. I podoba mi się jak "Submission" bardzo dostojnie kroczy, z rękami w kieszeniach :) mój ulubiony tekst z płyty, łódź podwodna, te sprawy.

Natomiast riff z Holidays in the Sun byłby idealnym podkładem do tego filmiku - te gitary, Wałęsa puszcza domino i rozwala kamerę, super 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 maja 2023 10:05:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Moment z fakami jest po prostu megaekspresyjny, też lubię!

Prazeodym pisze:
łódź podwodna


Te pikania zawsze kojarzyły mi się z alfabetem morsa czy jakimś ASDIC'em, ale trochę ignorowałem tekst, więc późno zorientowałem się, że jest w tym głęboki sens :) .

"Seventeen" zarąbiste. Kiedy miałem ten album na kasecie, to umykał mi ten numer - był na początku drugiej strony, taki krótki, a często przekładałem od razu, bez czekania/przewijania. Więc jak po latach wróciłem do płyty, to miałem takie "co?!". No bo to też wyróżniający się utwór, inny. "I'm a lazy SOD" :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group