Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:15:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2021 13:57:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Problem z nimi jest taki, że jest to zespół wybitnie singlowy, a w dodatku często to co mieli na singlach, nie trafiało później na albumy i dlatego na początek proponowałbym zaznajomić się z tą składanką:


Na pewno na płytach byli mniej zwarci i bardziej bałaganiarscy, ale ja też je niesamowicie lubię, aczkolwiek fakt, że żadnej bym jakiejś maksymalnej czy bliskiej maksymalnej oceny nie dał. To był super zespół, bo na zewnątrz sama słodycz, lukier i młodość beztroska, a pod spodem się kryły w ich twórczości jakieś dziwne traumy, bad tripy i zwichrowane uczucia :wink: I mieli GENIALNEGO bębniarza.


Warto też dodać (to dla Crazy'ego), że tak na dobrą sprawę są dwa wcielenia Buzzcocksów: wcześniejsze, z Howardem Devoto, surowe, ironiczno-punkowe, które wydało zalinkowaną EP-kę. Potem Howard stwierdził, że punk is not enough, i założył zespół Magazine, z którym tak bardzo chcieli wymyślić coś nowego, że na wysokości drugiego albumu przypadkiem wymyślili na nowo prog rocka :) Natomiast stara ekipa Buzzcocksowa dokonała przegrupowania w szeregach i zaczęła grać, tak jak to opisałem wyżej.

Swoją drogą, bardzo mi się podoba fakt, że ci pozornie słodcy i soft Buzzcocksi, w jednej ze swoich licznych miłosnych piosenek, praktycznie wymyślili d-beat!

phpBB [video]

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2021 14:27:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
praktycznie wymyślili d-beat!


Obrazek

:serce

I tu wracamy do Abby:

Obrazek

(widziałem tez wersję z nazwą "ABBA" pisaną "disczerdżicą" ;))

EDIT: O! jest!

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2021 14:35:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tymczasem skoro już o punku mowa, to polecam jeszcze cieplutki, nowy album, starej ekipy @-punkowej - Anthrax. Ale nie tych kudłaczy z US, tylko potargańców z UK:

Obrazek

Obrazek

https://www.deezer.com/pl/album/275080372

PS: Aha! I jeszcze jedne dinozaury opublikowały dziś na bandcampie premierowy materiał:

Obrazek

https://activeminds1.bandcamp.com/album ... -our-hands

Króciutki co prawda, bo w formie EPki, ale za to wściekły jak pies sołtysa (chociaż nie pozbawiony waloru melodyjności).

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 grudnia 2021 18:32:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet, Witek,
dzięki za tych Dead Boysów. Jestem w fazie zapoznawania się z, ale wydaje mi się, że jest to ŚWIETNE :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2021 23:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
dzięki za tych Dead Boysów. Jestem w fazie zapoznawania się z, ale wydaje mi się, że jest to ŚWIETNE


Kiedy już ostatecznie uznasz, że jesteś ich fanem, to polecam lekturę tej książki:

Obrazek

Mam wrażenie, że 1/4 historii opowiedziana w tych relacjach dotyczy tej ekipy. ;)

PS: Oczywiście w następnej kolejności sugeruję sięgnąć po debiutancki album tej supergrupy :

Obrazek

w składzie: voc - Stiv Bators (ex-the Dead Boys), git - Brian James (ex-the Damned), bas - Dave Tregunna (ex-Sham 69) i dr - Nick Turner (ex-the Barracudas).

Przy czym to już bardziej rock gotycki / post-punk, niż punk rock.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 grudnia 2021 11:37:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
Dead Boys - Young Loud and Snotty
Johnny Thunders & The Heartbreakers - L.A.M.F.
The Saints - (I'm) Stranded
The Vibrators - Pure Mania


Pet pisze:
antiwitek pisze:
Dead Boys - Young Loud and Snotty

* * * * * *

antiwitek pisze:
The Saints - (I'm) Stranded

* * * * 1/2


Panowie, dzięki wielkie za te rekomendacje! Heartbreakers i Vibrators jeszcze nie sprawdziłem, ale tamte dwie są wprost wyborne, aż nie wiem, co lepsze i co gorsza, nie wiem, czy nie lepsze od niektórych żelaznych klasyków z epoki :!: Słucham jednej i drugiej na zmianę i aż chce się od nowa!
I ta EPka Buzzcocksów też prima sort.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2022 19:52:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ostatnio, w związku z płytą w hołdzie Apatii, naszło mnie na współczesny polski punk, o którym się pisze, że jest w stylu lat 90. (dla mnie to po prostu ten właściwy punk ;-) ). Szczególnie na reaktywowane Nic śmiesznego, ale jeszcze bardziej na Wielki Las. W tym przypadku inspiracja Post Regimentem jest tak oczywista, że w sumie nie ma co więcej pisać.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 stycznia 2022 14:39:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Nie jestem miłośnikiem takich płyt, ale tej Apatiowej składanki nieźle się słucha!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 lutego 2022 01:21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
ostatnio pijąc wódkę zrobiłem sobie noc z punko polo i tak doszedłem do kasety "Balanga" zespołu Sajgon z Wałbrzycha i uderzyły mnie trzy rzeczy:

1. To jest bardzo fajna muzyka, która w swoim czasie wydawała mi się po prostu 100% punkowa, i dalej tak ją odbieram, ale z drugiej strony pewne zagrywki (melodyjki, miejsca, gdy nie ma ściany dźwięku, intra, sprzężenie) tworzą dość specyficzny klimat. I ta muzyka jest przy tym zagrana znakomicie technicznie, z dużymi umiejętnościami, o lata świetlne wyprzedza teksty, proste jak życie górnika i ciężkie, jak jego łapy - ale przecież na pewno szczere i prawdziwe
2. To jest przy tym znakomicie nagrane, a nie nagrywał tego żaden realizator z pierwszej ligi, nie był to Brylu ani żaden Izabelin, tylko Tibo Sound. Nie obraziłbym się, gdyby mój zespół tak brzmiał, nagrywany AD 2022. I z tym łączy się
3. Nie miałem świadomości, ile sobie z tego wziąłem, układając i aranżując własne kawałki

phpBB [video]


Sajgon potem wypuścił jeszcze koncertówkę, materiał wspominkowy ze starszymi kawałkami, nagranymi na setkę i na koniec premierową "Sajgolandię", gdzie szło im całkiem nieźle, ale coś już z tej wyjątkowości muzyki i brzmienia stracili. Potem zespół się reaktywował, przy czym oryginalny wokalista/gitarzysta Sławek dobrał sobie dużo młodszych muzyków do sekcji rytmicznej i nagrali nowy materiał "Zapamiętaj moje słowa", który wyszedł jakoś w 2020 lub 2021 roku. A jeszcze wcześniej był zapowiadający ich powrót hicior "Złoty pociąg". Do debiutu nie ma u mnie startu, ale posłuchałem go ostatnio ze trzy razy i myślę, że jest całkiem, całkiem i jeszcze będę do niego wracał, skoro odkrywam tę kapelę na nowo.

phpBB [video]


phpBB [video]


ciekawostka: gdy zobaczyłem "Balangę" w sklepie, gdzieś niedaleko leżała też biedniej od niej wydana debiutancka kaseta nikomu jeszcze nieznanej w Warszawie grupy Boys :D

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 lutego 2022 19:06:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Chyba nie miałem do czynienia z Sajgonem. Ale pamiętam, że gdy wracaliśmy z mojego pierwszego koncertu Armii, to koledzy w maluchu całą drogę grali Gówno Prawdę :) .

Ja sprawdzałem ostatnio po latach rzeczy, których słuchałem intensywnie w latach 90. - Czarzły Post Regimentu i Odejdź lub zostań Apatii. Obie płyty wciąż mi się bardzo podobają!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 lutego 2022 20:42:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
O, posłucham tego Sajgonu. Nie miałem pojęcia o jego istnieniu.
Już tytuły mi się podobają :D zacznę chyba od "Wałbrzyskiego syfu".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 lutego 2022 00:47:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Sajgon i Gównoprawda to jednak byty nieporównywalne :) Sajgon był prawdziwa kapelą, a Gównoprawda, o czym wtedy się nie mówiło/nie wiedziało, to była już ściema totalna, ot, kilku typów, którzy byli zawodowymi muzykami, się skrzyknęło i nagrało w kilka dni kilkanaście kaset, które potem hurtem poszły na rynek i do magnetofonów naiwnych punkowców ;) Nie śledzę twórczości Janusza Radka, ale chyba nie wraca za często do tamtego okresu.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 lutego 2022 09:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
Gównoprawda, o czym wtedy się nie mówiło/nie wiedziało, to była już ściema totalna, ot, kilku typów, którzy byli zawodowymi muzykami, się skrzyknęło i nagrało w kilka dni kilkanaście kaset, które potem hurtem poszły na rynek i do magnetofonów naiwnych punkowców


Zaintrygowało mnie to mocno, bo przyznam, że ja tez o tym nie wiedziałem. Ba! Pokłady mojej niewiedzy były na tyle głębokie, że nawet nie wiedziałem o istnieniu takiej kapeli. Aż sprawdziłem na discogsie, żeby przekonać się jak wyglądały ich okładki, żeby przekonać się czy ich nie wyparłem ze świadomości (bo nazwy czasem mi ulatują, ale pamięć fotograficzna działa lepiej i obrazek zostaje we łbie na dłużej), ale też nic. Kompletnie nie kojarzę tych obrazków z dystrybucji straganowych polskich wsi i miast (a wydawało mi się, że mam całkiem niezłe oblatanie w ówczesnym rynku - nawet od tej mniej interesującej mnie strony). Kompletnie nieznany mi byt. Jednak dobrze jest czasem posiedzieć sobie w bańce, która chroni przed takimi wynalazkami. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 lutego 2022 21:58:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Budyń pisze:
Nie śledzę twórczości Janusza Radka, ale chyba nie wraca za często do tamtego okresu.

Dobre! Nie wiedziałem.
Gównoprawda podobnie jak Naukaogównie i wiele innych bandów ominęło mnie bo pomimo reklam w Brumie nie miałem siana na kasety z Silvertonu czy innych takich wytfurni i kierowałem się jednak reckami np. Księżyka. Sajgon natomiast kojarzyłem z the Billem, którego darzyłem olbrzymią sympatią (chociaż znalem tylko koncertówkę z Jarocina i the Biut). Słuchałem chyba w piątek linkowanego materiału z '93 i o ile nie powalił mnie niczym, to w sumie mogę powiedzieć że żre nie najgorzej.

Z innej beczki natomiast - szykuję się do obejrzenia filmu pt. Desolation Center. Piszą o punkowym Woodstock. Z dystansem do etykietek i jakimiś informacjami z dokumentów o scenie pustynnej i Upadku zachodniej cywilizacji, jednak bardzo czekam na wolną chwilę.
phpBB [video]

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 lutego 2022 22:15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Z tym Radkiem to niezła jazda - nie miałem pojęcia. Koledzy wtedy ewidentnie znęcali się nade mną, ja odleciany i przejęty po Armii - mieli widoczną przyjemność z serwowania Gównoprawdy. I faktycznie, gadali, że tych kaset jest DUŻO. Ogólnie mieli bekę :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group