Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:54:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 02 maja 2021 08:56:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kochany Gerardzie! :D :D :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2021 21:51:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Gero w 2009 wstawił klip, oznajmiając go jako pisze:
na łące w Radocynie

Ciekawi mnie, co to było i dlaczego już nie ma?... Reakcje były tak entuzjastyczne, że od razu zapragnąłem obejrzeć, ale youtub wysłał mnie won!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 lutego 2022 21:29:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
zrobiłem wczoraj nowy numer i jestem z niego tak bardzo zadowolony, że aż tu pokażę

myślę, że The Soundrops przebyło duuugą drogę od kaset z przeróbkami armijnymi (skądinąd pewnie uroczych):

The Fugitive of the Circumstances:
https://soundcloud.com/lostchord-1/the- ... cumstances

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 lutego 2022 20:35:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Takie jakby bardziej rockowe.
No i szacun za wokal, te wysokie rejestry wymagały skupienia i surowego yayka :wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 lutego 2022 21:40:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
...jeszcze nie słuchałem, więc się wypowiem.... ;) ....jeśli cały - powiedzmy tak - główny nurt muzyki przyrównać do nauki, to przypomina mi on fizykę.... The Soundrops jest w swoim jądrze poza nim... to metafizyka muzyki.... nuta pierwsza... jej wartość można porównać z wartością pasącej się krowy, albo wysoko szybujących obłoków.... nie... nie słucham ich często, ale jeśli już, to czuję, że przebywam w towarzystwie szumu traw i aromatu herbat, dźwięki i słowa są naturalne, są sobą... i to mi wystarcza

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 lutego 2022 22:54:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Muszę się obejść smakiem i poczekać z odsłuchem do powrotu do domu... posłuchałbym w ogóle więcej Soundrops jakoś - o, zaimprowizuję listę utworów, które teraz najchętniej bym włączył:

1. Up
2. ten z teledyskiem na torach i z maską
3. Nettle, nie wiedzieć czemu :-)
4. Christian, Christian!
5. TV Lorien
6. Calm Narrow Street
7. One More Time Up!
8. ten z teledyskiem Witka, co wygrał głosowanie na UT, nie mogę tytułu sobie przypomnieć :oops:
9. alternesuntvicesrerunt
10. jakis Gero z lasu :-)

Ten nowy jednak przede wszystkim!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 lutego 2022 23:30:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Super brzmi ten nowy numer, właśnie posłuchałem sobie na słuchawkach - producent z Ciebie pełno gębo!
Nie włączę go do poniższej listy, bo na razie całkiem niezinternalizowany (no ale parę razy już słuchałem!).

Z przesłuchań i tych starszych i tego nowego wywlekam taki nikomu niepotrzebny wniosek, że nie jestem fanem łączenia gitary akustycznej z elektrycznym basem. Oczywiście wiele razy, w Soundrops i poza, ten patent bardzo mi odpowiadał. Umiesz to też bardzo fajnie i zagrać, i potem zmiksować. Przecież na mojej ulubionej Love Love jest tego łączenia pełno. Natomiast jakby brać pod uwagę samo brzmienie instrumentów, to akustyka wolę takiego z lasu ;-) a bas wolę przy tych bardziej rockowych brzmieniach, jak w Trainach czy Laid Up..., albo w mrocznych, vide Long Summer Days. Ale przecież Permanence nie podoba mi się mniej dlatego, że to połączenie tam jest.
A ten nowy zbieg okoliczności wydaje mi się Permanensowi bliski z ducha.

Fajny numer!

Lista z przesłuchanych dziesięciu z poprzedniego posta, spontaniczna, nie biorąca pod uwagę zasług minionych, tylko jak zażarło:

1. Up
2. Fruitless Tree
3. Long Summer Days
4. Permanence
5. Nettle
6. One More Time Up
7. TV Lorien
8. I Bloom Blaum
9. Laid Up With Jealousy
10. Calm Narrow street

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 lutego 2022 22:55:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Podejmując dyskusję z gospodarzem poddasznego lajwa, powiem, że nieoczekiwane 10 miejsce dla Calm Narrow Street zaiste nie wzięło pod uwagę zasług minionych, a jedynie dyspozycję dnia, która okazała się bardziej jak Piotr Żyła na małej skoczni lub Dawid Kubacki na dużej. Nie taka zła ostatecznie, bo podobnie jak wszyscy Polacy awansowali do finałowej serii, tak cała dziesiątka mi się zdecydowanie podobała. Calm Narrow... to utwór wybitny i co do tego nie ma wątpliwości, ale jakoś mniej chciało mi się go słuchać akurat wtedy.
Ba, co dziwniejsze, na tyły trafiło też hołubione przeze mnie Laid Up..., który zwykłem windować do pozycji jak najwyższych.

Dlaczego akurat większą ochotę miałem słuchać o pokrzywie, powiedzieć nie umiem ;-)

Ale ten Krystian Krystian, oo, to było mocne!

Tymczasem coraz lepiej mi się układa w głowie ten nowy Fugitive.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2022 13:08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
jako że nie wszyscy korzystają z Fejsa, wrzucę i tu

w roku 2009 nagraliśmy w hołdzie dla Kaja z naszego Forum pseudojazzowy numer w składzie Ger, Mrll, Witt i BartZ

umieściłem go na naszym albumie Friends i nie robiłem z tego powodu większego rozgłosu

dziś spróbowałem go nieco podrasować, nie bardzo się dało, ale utwór dziś wydal mi się lepszy niż wydawał się te 13 lat temu, może ktoś zerknie

phpBB [video]


parę ciekawostek:
- utwór wymyślił mi się na czerwonym szlaku z Zieleńca do Spalonej
- podczas jego nagrywania pożarliśmy się z Morelką tak ostro, że zespół Soundrops na dzień czy pół się rozpadł, poszło o gitarę elektryczną w zwrotkach, którą Siora uznała za "brzydką i za głośną" i kazała wywalić, ja wielkopańskim gestem trochę przyciszyłem ;) dziś zwracam honor, próbowałem ją jakoś zniwelować w remasterze, ale nie dało się bydlę
- był to jeden z niewielu numerów Soundrops, na który większą uwagę zwrócił Budzy, kiedyś zagadnął mnie ze zdumieniem: "jakiś dżez tam gracie?". zresztą do dziś nie wiem jak ugrałem tę "dżezową" gitarę, nie wiem nawet jak palce ułożyć gdybym chciał to dziś powtórzyć

elo ziom

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 czerwca 2022 21:30:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Podoba mi się to! Fajna energia, dużo radości a jazzrockowe motywy istotnie zupełnie nie w soundropsowym klimacie - ale wyszły interesująco.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 czerwca 2022 21:52:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Mnie to jeszcze zaintrygowało z nowości:

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 czerwca 2022 23:11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
co tu ciekawego?

nowa wersja tego:
https://thesoundrops.bandcamp.com/track ... of-the-sun

tylko że lepiej zagrana, zaśpiewana, lepiej stroi i nowy tekst nie jest tak beznadziejnie beznadziejny ;)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 czerwca 2022 08:13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Gero pisze:
do dziś nie wiem jak ugrałem tę "dżezową" gitarę, nie wiem nawet jak palce ułożyć gdybym chciał to dziś powtórzyć

a po co powtarzać? :D jakbyś chciał dziś zagrać, to trzeba to zagrać od nowa, zgodnie z potrzebą chwili!

Fajny numer, a chyba nigdy nie zwróciłem na niego wcześniej uwagi. Mi się tam gitara podoba i bym się z jej powodu nie rozpadł :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 lipca 2022 19:10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wracam z wakacji, tydzień+ bez komputera i internetu, i pierwsza piosenka, którą sobie z netu puszczam - nieznane mi bliżej The Black Wall -

phpBB [video]


I to jest suuper! Poprzednio omawiane na tej stronie numery, Fugitive of Circumstances, Charles Blanket czy Second Row Dear, wszystkie mi się podobały, ale jak to się mawia na forum 8-) były lekko obok mnie. Natomiast ten tu, od razu mnie porwał!

Można więc w ciemno stawiać, że z rzeczonych numerów jest to taki, który Gero poważa najmniej ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 lipca 2022 20:09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
muzyka z szóstej klasy podstawówki, niewiele ponad wygłup, istotnie z cytowanych numerów poważam najmniej, co zrobić ;)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group