Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:09:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna

Którą z pierwszych czterech płyt Led Zeppelin uważasz za najlepszą?
Pierwszą 28%  28%  [ 18 ]
Drugą 35%  35%  [ 23 ]
Trzecią 17%  17%  [ 11 ]
Czwartą 20%  20%  [ 13 ]
Liczba głosów : 65
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 czerwca 2005 22:55:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
. . . . . muszę to przemyśleć . . . . . ;-)

A tymczasem taka rzecz, o której nikt chyba dotąd nie wspominał (oprócz Kacpra na początku).

Led Zeppelin są zespołem o wyjątkowo ciekawych okładkach. Nie wiem, czy w wersjach kompaktowych to nie uległo jakiemuś sknoceniu. Ale chociażby LZ III - te wszystkie obrotowe kółka i zmieniające się twarze. Albo czwórka w środku. Albo całe Song Remains the Same - tam akurat nie ma szczególnego pomysłu żadnego, ale ogólnie grafika piękna, taka oniryczna nieco. I to, co Kacper pisał o In Through the Out Door - pamiętam tę okładkę "kopertową"... I dwójka z bardzo udanym grupowym portretem z przodu.
Nie wiem, czy znam zespół, który całościowo biorąc miałby bardziej interesujące okładki. Może Armia ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 czerwca 2005 22:59:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
oj, Pink Floyd!!!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 czerwca 2005 23:01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
bo ja wiem
nie jestem znawca wielkim okładek Floydów. Ale znam Wall, DarkSide, Animals, Wish You i Atom i jakoś nie przypominam sobie, żeby oprócz Ściany któraś mnie wybitnie zainteresowała.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 czerwca 2005 07:36:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
No rzeczywiście, okładki nie sztmpowe. Ja zawsze lubiłem okładki Beatlesów.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 czerwca 2005 22:19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wolę okładki Pink Floyd - zdecydowanie!

A co do You Shook Me... przepraszam Crazy ale dla mnie nie jest to do końca blues, tylko taka stylizacja - w dodatku trochę zabawna - tak jakby oni sobie jakieś jaja robili, albo przynajmniej byli nie do końca poważni... A ja przecież lubię bluesa!

Dostanę bana?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 15:53:40 
O.K., tym co teraz napiszę, pewnie się paru osobom narażę, ale co tam...

Słucham sobie właśnie jakiejś tam składanki Led Zeppelin i tylko się utwierdzam w przekonaniu, że to, owszem, fajna muzyczka jest, nawet rozruszać chwilami potrafi, a czasami przywołuje przeczucie jakiegoś dziwnego uroku... tylko gdzie ta "wielkość"?... to takie błahe raczej jest... wielcy to dla mnie Pink Floyd byli... sorry...

A! I jeszcze jedna sprawa: jakoś nie potrafię tak po prostu machnąć ręką na te ukryte satanistyczne teksty... Ten fakt wzbudza we mnie poważną nieufność...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 17:31:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Kamik pisze:
tylko gdzie ta "wielkość"?... to takie błahe raczej jest...


:o :shock:

Ja mam zupełnie inaczej - uważam, że to wielki zespół jest, choć go nie kocham jakoś wyjątkowo (jak np. The Doors). Ale bardzo cenię (trochę tak, jak Crazy ma z FNM, może...).


Kamik pisze:
jakoś nie potrafię tak po prostu machnąć ręką na te ukryte satanistyczne teksty...


Ale o jakie konkretnie ukryte satanistyczne teksty Ci chodzi?

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 18:05:22 
monika pisze:
Ale o jakie konkretnie ukryte satanistyczne teksty Ci chodzi?

Właściwie, to wiem tylko o tym słynnym odwróconym fragmencie ze "Stairway to Heaven", o którym na Forum była już mowa... nawet jeśli zrobili to tylko z czystej głupoty, nie przestaje mnie to razić... nie chciałbym jednak rozpoczynać tu na nowo tej dyskusji...

A wracając do "wielkości": oto jakie utwory znajdują się na tej składance, którą mam w domu, i po którą z rzadka sięgam:

1. "Communication Breakdown"
2. "Good Times Bad Times"
3. "Babe I'm Goona Leave You"
4. "Dazed and Confused"
5. "Heartbreaker"
6. "Whole Lotta Love"
7. "Ramble On"
8. "Moby Dick"
9. "Immigrant Song"
10. "Gallows Pole"
11. "Rock and Roll"
12. "Black Dog"
13. "Stairway to Heaven"
14. "The Song Remains the Same"
15. "No Quarter"

Ja wiem, że nie można oceniać znaczenia zespołu na podstawie tylko jednej składanki, ale jeśli zespół ma być "wielki", to tę "wielkość" powinno być widać również w poszczególnych utworach, a jak dla mnie, to tylko "No Quarter" ma jej znamiona. Reszta jest najwyżej "kapitalna", czy "bardzo fajna" (choć kilka to jakaś pomyłka, jak na przykład "The Song Remains the Same"...)...

Z The Doors mam zresztą podobnie (chociaż stawiam ich jednak znacznie wyżej niż Led Zeppelin). Niby nagrali "Riders on the Storm", ale generalnie to zdarzało im się przynudzać i w porównaniu z Pink Floyd, to raczej blado wypadają... pewnie, odgrywa tu pewną rolę fakt, że blues mnie jakoś nigdy nie zachwycał...

O.K. Chciałbym zaznaczyć, że nie wszedłem do tego wątku tylko po to, żeby Wam popsuć zabawę. Chciałem się tylko odnieść do słów "Zespół Wszechczasów" i im podobnych.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 19:24:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy proponował taką dyskusję - zespoły naważniejsze, największe itp, nie pamiętam tylko w którym wątku? :D Przy okazji tego wątku mi się co nieco wyklarowało :D ... Mam paru faworytów przed Zepami, ale nie byłbym taki pochopny :wink: .
Ten satanizm jakoś nigdy mnie nie zastanowił (może bo słabo znam angielski, nietety...) - natomiast teksty Led Zeppelin cholernie mnie rozczarowały gdy pierwszy raz czytałem tłumaczenia... :roll:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 20:00:44 
Widzę, że jednak namieszałem z tym satanizmem i przydałoby się sprostowanie:
Ja nie wiem czy Plant i reszta czcili kozę w studiu nagraniowym, czy też zdecydowali się na tę sztuczkę w "Stairway to Heaven", bo to się wtedy wydawało fajne... pewnie to drugie... w każdym razie, chodziło mi tylko o ten jeden fragment ich twórczości. Nigdy nie studiowałem ich tekstów i w ogóle bardzo mało wiem na temat tego zespołu. Jednak, i do mnie dotarła wieść o tym, że "jak się puści od tyłu <<Schody do Nieba>>, to słychać hymn na cześć Szatana", a już tak mam, że wolę trzymać się od takich wybryków z daleka i spoglądać na nie podejrzliwie...

Antiwitek pisze:
Dostanę bana?

To już prędzej ja...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 20:48:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Właśnie włączyłam sobie Led Zeppelin I. Tę płytę to chyba jednak kocham...- i przed chwilą na nią zagłosowałam w ankiecie powyżej!

antiwitek pisze:
natomiast teksty Led Zeppelin cholernie mnie rozczarowały gdy pierwszy raz czytałem tłumaczenia...


Generalnie teksty są dla mnie bardzo ważne, ale w tym przypadku...hmmm...to chyba bardziej chodzi o ekspresję Planta...i więcej już nie trzeba!!!
Przed chwilą słuchałam na przykład "Babe I'm gonna leave you". No i racja - tekst raczej banalny - odchodzi od bejbe, bo czuje taki zew ;-).
Ale tak naprawdę wystarczy, że Plant zaśpiewa tak...mocno, energetycznie, rozpaczliwie, rozdzierająco, z bebechami to swoje...BABE BABE BABE - i... ACH!!!!!

A jego niezwykle przejmujące "been dazed and confused for so long it's not true" przekonuje mnie - i tu chodzi o emocje raczej, a nie o jakąś elegancko zwerbalizowaną treść.

I dlatego w tym przypadku często wystarczy nawet...

"Oh! Oh! Oh, oh, oh, "
lub też:
"Ah ahh Ahhh Ahhh Ahhh" ;-)


bo Plant to SZAMAN...!


...i BEBECHY


GÓRĄ!!!

;-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 22:03:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hej! To przez Ciebie się z 'dwójką' zrównała! :nonono:

Być może dla Kamika Led Zeppelin nie jest wielkim zespołem bo wiele wskazuje na to, że się im głównie o libido rozchodziło...? A Plant wdzięki swe roztaczał takie więcej kogucie? :D (upierzenie ognisto czerwone :wink: )

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 22:36:29 
antiwitek pisze:
Być może dla Kamika Led Zeppelin nie jest wielkim zespołem bo wiele wskazuje na to, że się im głównie o libido rozchodziło...?

Czy ja wiem? Gdybym jakoś specjalnie cenił ich twórczość, to pewnie bolałby mnie nieco ten fakt. Nie porywają mnie muzycznie, więc głębiej nie wnikam...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2005 08:43:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Bo Zeppeliny to blues. A jak się nie czuje bluesa, to kicha.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2005 18:05:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
monika pisze:
wystarczy, że Plant zaśpiewa tak...mocno, energetycznie, rozpaczliwie, rozdzierająco, z bebechami to swoje...BABE BABE BABE - i... ACH!!!!!

dokładnie to samo u mnie

teksty Led Zeppelin to powiem nawet że w ogóle mnie nie interesują!

Kamik, ja tam nie wiem jakimi kryteriami oceniasz/ odczuwasz "wielkość", ale np. taki Dazed and Confused to... to... jak... to INACZEJ NAZWAĆ NIŻ UTWOREM WIELKIM????? :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group