Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:56:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 08 maja 2020 12:46:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek, z tej Twojej listy znam porządnie pięć numerów, drugie pięć kojarzę mniej więcej... zamierzam posłuchać wszystkich (może zrobię listę z Twojej listy, hehe). Ale od kilku dni ciągle niby słucham jakiegoś VooVoo i problem z tym zespołem (zwłaszcza w tych rejonach, co Ty je właśnie lubisz), że wypadają mi drugim uchem te piosenki i sam już nie wiem, czego słuchałem, czego nie. Myślałem nad tym trochę i wychodzi mi, że problemem głównym jest - w moim odczuciu - kiepski songwriting. Waglewskiego oceniam jako doskonałego muzyka, który jednak nie miał ręki kompozytorskiej i mnóstwo jest momentów muzycznie świetnych, ale jako całość, jako jakaś struktura, mi się to generalnie nie broni. Najbardziej bolesnym tego przykładem jest jeden ze stosunkowo najbardziej "niezwyciężonych" tego zespołu, czyli Flota zjednoczonych sił, piosenka, która według mnie jest po prostu ZŁA (w sensie bardzo słaba), w każdym WFO dostałaby u mnie 1/10, wybacz :-(

No, jak już wiele razy mówiłem, tym bardziej zaskoczył mnie Dobry wieczór (ale nie piosenka tytułowa!), który oprócz, że muzycznie to tam mam odlot, wydaje mi się bardzo udany piosenkowo, kompozycyjnie.

Nie jest to jedyna rzecz na pewno - np. Sno-powiązałka, którą bardzo i poważam, i lubię, też nie jest kompozycyjnie szczególna. Ale tam jakoś nie jest mi to potrzebne, bo co innego gra w tej muzyce i to gra wybornie. Na pierwszej płycie *obiektywnie* pewnie też gra, ale mi się ona po prostu nie podoba, nie moja estetyka. Natomiast wiele z tych środkowych rzeczy wydaje mi się, niestety, nijaka i nie mogę w nich znaleźć, co właściwie miałoby grać (choćby na Łobi jabi, płyta jest przyjemna i dla mnie, ale jakoś powyżej poziomu niezły niewiele co tam znajduję).


O, pytanie dodatkowe, czy "Gra żonie" to VooVoo czy się nie liczy jako solowe? Bo mam wielką słabość to "Nic złego".

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 08 maja 2020 20:52:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Hehe, sprawdz moja liste. Mam podobne, choc moze nie tak ekstremalne odczucia do “Floty..”, co Ty. Podobnie jest z “Lobi Jabi”. “Gra zonie”, to Waglewski solo. Swoja droga, ostatnimi czasy wieksza radosc sprawiaja mi poboczne projekty, niz glowne dziecko Waglewskiego. Nawet moj Tata zaczal ostatnio sluchac, a zawsze mowil “Wylacz tego pijaka” :oops: .

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 08 maja 2020 22:09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy, a znasz Voo Voo z kobietami?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 maja 2020 07:28:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Znać to nie znam. Mam wrażenie, że kiedyś słuchałem w całości, ale nawet nie pamiętam, czy mi się podobało, czy nie. Mam też w domu kasetę z "Płytą", z czego wnioskuję, że też jej kiedyś słuchałem w całości. I też nie pamiętam, czy mi się podobało! (leży już przy odtwarzaczu, ale jeszcze nie włączyłem)

Serdelek pisze:
sprawdz moja liste

Sprawdzałem już częściowo, zresztą z niej jakby więcej rzeczy znam.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 lipca 2020 21:15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
W każdym razie polecam te Kobiety. Sam bym posłuchał, ale dałem komuś płytę. A jest tam trochę bardzo dobrych numerów. W tym Moja broń, ze świetnym w mojej opinii tekstem!

Właśnie, bo sam nieraz psioczyłem na teksty późnego Wagla - zresztą nie zamierzam odpuszczać :wink: - ale uważam, że wciąż zdarzają mu się rzeczy ciekawe, ujmujące i zgrabnie napisane. Takie, o które trudno gdzie indziej. Bardzo lubię Po godzinach z Dobrego wieczoru. Niby nic takiego, ale ta historia o niczym opowiedziana jest tak fajnie i plastycznie, że aż zaczyna bardzo być o czymś. Albo Gdybym - nie uważasz Serdelku, że w tym utworze pojawia się coś w duchu dawnego Voo Voo? A słowa są delikatne, ale mają tyle siły, żeby wyświetlał się zrobiony z klasą film o ludziach.

Lubię też tekst Może dziś. Bo jest mocny, niedokreślony, a przy tym oszczędny, choć słuchając można nie zwrócić na to uwagi. To są dobre sytuacje, że tekstu jest niedużo, ale należycie wypełnia piosenkę i nie towarzyszy temu zmęczenie powtarzaniem. Tu offtopikowo: kiedyś się mocno zdziwiłem, że Nigdy i w nic Deutera, to są właściwie dwa wersy: "Nigdy i w nic nie uwierzę politykom / duszę się gazem z konferencyjnych sal", z wtrąconym ewentualnie "tym skurwysynom" :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 stycznia 2021 21:10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Napisałem kilka słów o płycie Mateusza P.

https://www.zesluchu.pl/mateusz-pospies ... -recenzja/

:)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 listopada 2021 22:00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Miałem kiedyś zrobić listę piosenek Voo Voo i mi się nie udało. Za to dziś wieczorem włączyłem Siedem i taka refleksja mi się ułożyła, że ta płyta jednak balansuje na krawędzi.
Jest to płyta dla ludzi cierpliwych ("co szybko wzlata, ulata" - to chyba najlepsze wewnętrzne motto tej wypowiedzi artystycznej) i owszem, ta cierpliwość zostaje wynagrodzona. Ale szlachetny minimalizm i elegancja są cały czas bardzo blisko dokumentnego uśpienia słuchacza i też jest taki paradoks, że jednocześnie łatwo stracić uwagę i przestajesz wiedzieć, czego w ogóle słuchasz - a przecież nie jest to muzyka pomyślana tak, żeby należało jej słuchać w nabożnym skupieniu. Chyba raczej - w pełnym wyluzowaniu i otwartości na subtelnie dawkowane dźwięki... Z czego wniosek, że jest to płyta dla ludzi nie tylko cierpliwych, ale przede wszystkim wyspanych ;-)

A to nie ja!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 listopada 2021 16:19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
To może ja zrobię listę? Albo nie. Choć dziś wydaje mi się to możliwsze niż kiedy swoją opublikował(a) Serdelek.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 grudnia 2021 16:29:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Ksantyp rozmawia z Wojciechem Waglewskim w ramach Polaków Gitarowe Rozmowy. Bardzo!
phpBB [video]

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 grudnia 2021 16:42:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Na poprzedniej stronie była dyskusja o najlepszych solówkach Wagla, to ja przyznam, że jestem fanem tego, co zrobił pan Wojciech, jako muzyk sesyjny, na płycie niejakiego Wenglorza. Taka tam robótka, chałturka i trzeba było nagrać solówkę do dość banalnego hard rocka, jakim był tytułowy numer - a Wagiel bez hamulców wywalił jakieś DYSONANSOWE POJEBAŃSTWO :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 grudnia 2021 14:05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Łatwo tu rozpoznać rękę Wagla.
No dosyć odjechane, choć do pojebaństwa jeszcze jednak jest kawałek :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 grudnia 2022 16:09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek pisze:
Dobra, to proszę każdego z Was (i każdego chętnego, który nie brał udziału w ostatniej dyskusji) o osobisty topten Voo Voo - z zaznaczeniem, z której płyty dany utwór. Okaże się kto w jakich czasach zespołu najbardziej gustuje.


Świątecznie odpowiadam na Twój apel ;-)
Zrobiłem dwudziestkę, jak Ty, ale ona głównie składa się z dziur, bo wielu płyt nie znam w ogóle (Oov Ovv), wielu powinienem być może dać więcej szans (pierwsza... ostatnia...). Powiedzmy, że to tzw. lista poglądowa.

1. Kim bym był (Dobry wieczór)
2. Niewidzialny (Sno-powiązałka)
3. Senator (Sno-powiązałka)

4. Gdybym (Dobry wieczór)
5. Zatoka spokojnych głów (Łobi jabi)
6. Gdy będę miał 65 (Zapłacono)
7. Na coś się zanosi (Dobry wieczór)
8. Po godzinach (Dobry wieczór)
9. Posypałka (Zapłacono)
10. Nie widzę w tym nic złego (Gra Żonie)

11. Snardz (Sno-powiązałka)
12. Dokąd idą (Dobry wieczór)
13. Strategia śrubokręta (Gra Żonie)
14. Piony poziomy (Płyta)
15. Puknij się w łeb (Płyta)
16. Ja żyję (Sno-powiązałka)
17. Łeboskłon (Zapłacono)
18. Zasnuty (Sno-powiązałka)
19. Papierosy i gin (Łobi jabi)
20. Opowieść o ginie II (Ze środy na czwartek)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 grudnia 2022 16:15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Opowieść o ginie II wyżej niż I? Chyba jesteś fanem Waitsa :wink: .

Ale w ogóle to zaskoczłeś mnie znajomością wielu płyt!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 grudnia 2022 23:26:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W pierwszym Ginie strasznie irytuje mnie ten łupiący beat. A drugi ma fajny nastrój i kontrabas :-) Właściwie mogłoby być wyżej!

Łobi jabi i Środy/czwartku nie znam, tylko pojedyncze numery. Dobry wieczór, Sno-po, Płytę i GraŻonę mam w domu, Zapłacono pamiętam z epoki i trochę odświeżyłem. Za to całkiem zapomniałem o 7 :oops: (którą też mam w domu) - do pierwszej dziesiątki nic by się nie zmieściło, ale do drugiej może nie jedno. Ale z pamięci nie odróżniam tam utworów, więc musiałbym specjalnie posłuchać.
No i może mógłbym coś wrzucić ze "Z kobietami", ale kiepsko znam i tym bardziej nie odróżniam numerów. Ta płyta była wysoko ceniona, przynajmniej w początkach tego wątku, mi się podoba jej ogólny flow, ale nic mi się tam nie wyróżniło.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 marca 2023 16:36:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy, i jak tam "Zapłacono"?

Dużo słuchałem kasety, gdy się ukazała, mimo że nie do końca trafiła w moje upodobania. I potem też do niej wracałem. Po historycznym upadku magnetofonizmu w moim domu była długa przerwa, ale od jakiegoś czasu mam cd. Wcześniej badałem kontrolnie, a od wczoraj to już odchodzi słuchanie pełną gębą :) .

Zaskoczyło mnie, że podświadomie spodziewam się, że płyta zacznie się od "Posypałki", a przecież wcześniej jest z pięć minut grania! Trochę też inaczej teraz rozkładają się moje sympatie, np. awans zaliczył "Świat jednonożny", mimo że to takie kluskowanie :) . Lubię też to jak Wagiel śpiewa na tej płycie, jak brzmi - możliwe, że to był mój ulubiony jego etap. Bo to co stało się z jego śpiewaniem w ostatnich latach, to jeden z czynników, który zniechęca mnie do słuchania nowych produkcji Voo Voo. Przed laty nie byłem świadom tych wątków elektryczno-milesowych, które teraz wyczuwam na "Zapłacno".

Natomiast potwierdza mi się niegdysiejsze wrażenie, że mamy tu nagraną najlepszą sekcję rytmiczną w historii polskiej muzyki :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group