Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 02 maja 2024 02:47:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 marca 2006 15:53:34 
Cytat:
Odniosłem wrażenie, że Maleo miał kłopoty z głosem.


Kruku - moje uwagi do Houka wiążą się GŁÓWNIE z D. Malejonkiem, którego uważam za fatalnego wokalistę. Kompletnie nie rozumiem uwielbienia dla tego spiewaka: facet obiektywnie nie potrafi śpiewać i należałoby go przesunąć do sekcji gimnastycznej.

Bialy_Kruk pisze:
to był cycat z fajnego wierszyka o warzywach na straganie. nota bene super oddaje naszą Narodową Cechę- gdzie dwóch Polaków tam trzy partie.


Wierszyk oczywiście znam i bardzo lubię ;-)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 marca 2006 16:01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
K.T.W.S.G. pisze:
moje uwagi do Houka wiążą się GŁÓWNIE z D. Malejonkiem, którego uważam za fatalnego wokalistę. Kompletnie nie rozumiem uwielbienia dla tego spiewaka: facet obiektywnie nie potrafi śpiewać i należałoby go przesunąć do sekcji gimnastycznej.


Powyzsze spostrzezenie wyceniam na szesc gwiazdek. Ogladajac ostatnio DVD z koncertu w Stodole, przypomnialem sobie poczucie doglebnego smutku, ktore mnie ogarnelo kiedy uslyszalem "Nikt" w jego wykonaniu... glownie ze wzgledu na ten quasi-ragowy (domyslam sie, ze w zamierzeniu mial byc po prostu ragowy, ale tak spiewac, to tez trzeba umiec), skandowany refren, to juz bol taki jakby mi ktos srubke w ucho wkrecal. :?

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 marca 2006 16:01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Ja mam podobne wrażenie, choć kiedys miał mocniejszy głos. Tom ma cały czas mocny głos, tak jak np. Gahan z Depeche mode co świadczy o klasie wokalisty. Jeśli umie salta to czemu nie? Tylko co na to sam zainteresowany? Houk bez św. pamięci Sadkeza to już :cry: nie to samo

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 marca 2006 16:15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bialy_Kruk pisze:
Houk bez św. pamięci Sadkeza to już nie to samo



Eeee... no bez przesady. Jakkolwiek Sadkeze wielkim gitarzysta byl, to po jego odejsciu, z Affkiem na gitarze, Houk caly czas dawal rade. Slabiej zrobilo sie w momencie, kiedy Maleo rozgonil caly sklad i wzial do wspolnego muzykowania gosci z Ahimsy. Wtedy skonczyla sie magia, ze sie tak gornolotnie wyraze.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 18:49:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
.......
to komentarz do tekstów K.T.W.S.G. dotyczących uwielbienia dla Moskwy...
w Lublinie dla mnie Moskwa wyszła... słabo... Maleo - tyeż niestety długo się rozgrywał i rozśpiewywał, ale w końcu jak przywalił "z kopyta" to było super...
...ale słucham ostatnio starszych płyt Houka... po prostu super sprawa... może by tak odgwiazdkować płyty HOUKa w tym temacie?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 18:54:48 
Armijny Smok pisze:
to komentarz do tekstów K.T.W.S.G. dotyczących uwielbienia dla Moskwy...


Poproszę o cytat wyrażający moje uwielbienie dla Moskwy. Moskwę lubie i uważam ją za znacznie wazniejszą kapelę od Houka, a w tym temacie porównywałem ją po prostu z tymże. Moskwa nie jest zespołem z superligi, ale dystansuje Houka o lata świetlne. Nie warto już nawet wspominać o tym, ze Guma zawsze był duuuuużo lepszym wokalistą od Malejonka, który śpiewać to może i potrafi, ale pewnie tylko przy goleniu.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 19:04:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
K.T.W.S.G. pisze:
Houk przy Moskwie, to jak Sedes przy Sex Pistols


no i niestey sie nie zgodzę z tym co napisałeś... ja wogóle na koncertach nie rozumiem o czym śpiewa Guma - bo nie jestem w stanie wyłapać textów... podobnie było nawet na akustycznym koncercie JP2 - choć słyszałem tylko w tv - a tam zwrócono wyłącznie uwagę na dobrą jakość wokali - a nie instrumentów... oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale z Maleo nie mogę się zgodzić... mimo bardzo słabych ostatnich dwóch występów Maleo w Lublinie... jednak wiele razy pokazał że wokalnie się sprawdza. Przykład: See I&I, Ps. 40, W obliczu aniołów, Wstań, Pieniądz... Children of the revolution i wiele innych...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 19:13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Armijny Smok pisze:
Przykład: See I&I, Ps. 40, W obliczu aniołów, Wstań, Pieniądz...


No! I jeszcze oryginalne "Nikt". Ale już inne... :roll:

Houk jest zdecydowanie lepszy od Moskwy. To obiektywnie oczywiste.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 19:41:43 
Armijny Smok pisze:
K.T.W.S.G. napisał:
Houk przy Moskwie, to jak Sedes przy Sex Pistols


To nie jest cytat wyrażający moje uwielbienie do Moskwy, tylko figura stylistyczna egzemplifikująca hierarchę jakości obu grup.


Armijny Smok pisze:
wogóle na koncertach nie rozumiem o czym śpiewa Guma - bo nie jestem w stanie wyłapać textów...


To już - że tak powiem (hehe) - Twój problem ;-)

Malejonek może wygłasza swet teksty bardziej zrozumiale, ale z pewnością ich nie śpiewa. Narzuca mi się określenie "beczy", ale nie skorzystam z niego, bo jest zbyt niesympatyczne i brzydkie.

Guma jest wokalistą punkowym i w punkowym materiale radzi sobie doskonale. Z polskich pieśniarzy wykonujących *repertuar punkowy* (nie liczę tu Budzego, bo to i inna liga i inna muzyka) lepiej radzą sobie tylko Robal, Siczka, Budyń i jeszcze garstka innych.

Armijny Smok pisze:
Maleo (...) jednak wiele razy pokazał że wokalnie się sprawdza.


sorry, byłem na koncercie na XXlecie, byłem na obu ostatnich trasach Propaganda Dei i widziałem telewizyjny koncert papieski z Krakowa. W śpiewie (?) Maleo nie widze absolutnie NIC interesującego. Koncert ze Stodoły najpierw próbował p. Darek zdominować (grał - jak na gościa wykonującego SWÓJ repertuar, a nie repertuar Armii - trzy razy za długo), a potem i tak go położył.

Nie przeczę, że Maleo jest z pewnością świetnym gościem, fajnym kolegą, dobrym muzykiem. Niestety wokalista z niego żaden.

Boskey pisze:
Houk jest zdecydowanie lepszy od Moskwy. To obiektywnie oczywiste.


To obiektywnie fałszywe. Wiadomo, że może się wielu osobom podobać bardziej od Moskwy, ale lepszy na pewno nie jest ;-)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 19:52:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Bo są dwa Malejonki - jeden to całkiem dobry wokalista do około (Izrael, Houki stare i Przyjdź) 1996 roku - a drugi: czyli co widzimy teraz, który mnie już nie przekonuje i męczy.
K.T.W.S.G. pisze:
To obiektywnie fałszywe. Wiadomo, że może się wielu osobom podobać bardziej od Moskwy, ale lepszy na pewno nie jest



Nie znasz się!

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 20:03:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Zapewne istotnie można stwierdzić, że jeden zespół jest obiektywnie lepszy od drugiego, ale stanowczo nie powinien tego robić Kacper. Opinia Boskiego w poruszanym tu zagadnieniu jest obiektywnie słuszna.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 20:29:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
a mi się wypowiedź Kacpra podobała :mrgreen:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 20:41:34 
Cytat:
a mi się wypowiedź Kacpra podobała


Hehe :-) Bo my mamy obiektywną rację :lol: a Boskey z Bogusem się nie za bardzo znają na rzeczy.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 marca 2006 22:56:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
K.T.W.S.G. pisze:
Z polskich pieśniarzy wykonujących *repertuar punkowy* (nie liczę tu Budzego, bo to i inna liga i inna muzyka) lepiej radzą sobie tylko Robal, Siczka, Budyń


Budyniowi sie pewnie najbardziej ten fragment podobał, co?? :mrgreen:

Pomimo, że Houka poznawałem na bieżąco i mam duży sentyment, to jednak poznanie Moskwy (PRL 2 w Spodku) było megauderzeniem.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 marca 2006 13:47:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
:shock: :shock: :shock:


Budyń wokalistą punkowym? chyba ideologicznie... mimo wszystko takiego stylu nie wrzuciłbym do punkoweggo worka... tym bardziej Maleo... natomiast Guma to faktycznie punkowy wokalista (wedle starego dobrego określenia - 3 akordy - darcie mordy - to jest właśnie punk!)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group