Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:21:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 grudnia 2011 10:39:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..wczoraj w Kino Polska Muzyka film "Siódma pieczęc". Filmowa biografia Ciechowskiego , mniej o muzyce , więcej o sprawach osobistych, o rodzinie. Dużo ciepłych słów o Grzegorzu wypowiedzianych przez przyjaciół muzyka..Grzegorz Ciechowski..dom , dzieci, rodzina, psy..
Bardzo wzruszający obraz..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 grudnia 2011 22:49:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 lutego 2009 22:46:03
Posty: 199
Skąd: Inowrocław
Byłem w OdNowie na corocznym, grudniowym koncercie pamięci...
było warto
kilku wykonawców zachwyciło mnie
Przede wszystkim Acid Drinkers - rewelacyjnie i muzycznie i wokalnie - opinia wszystkich z kim gadałem.
prawie tak samo rewelacyjnie wypadł Glaca ze swym nowym zespołem MY RIOT, na gitarze wspomagał ich Krzywański
itd itp
ale za rok nie jadę, tak rodzinnie uchwaliliśmy... chyba formuła się wyczerpała

_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 grudnia 2011 03:35:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
nie byłem na koncercie ale lukałem na yt. Acid jakoś mnie nie zachwycił. najlepszy dla mnie Elements & Kazik. motorycznie i jazgocząco:
http://www.youtube.com/watch?v=rtsNW9O2GmY&feature=related


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2011 22:26:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 lutego 2009 22:46:03
Posty: 199
Skąd: Inowrocław
No wiesz Kazik jak to Kazik zawsze dobrze wypada o oczywistościach nie pisałem ;)
ale wierz mi , że nagłośnienie Acidów poza pierwszym utworem było jak najostrzejsza brzytwa - czystość dźwięku gitar wprawiła mnie w wibrację ;), głos Titusa czysty i mocny, aranż utworów nieoczywisty, ale trafiony!
ale to tylko moje subiektywne odczucia
pozdrawiam
Jak będzie jakiś ciekawy koncert w Toruniu to pisz na priv, bo zbyt wiele przegapiłem..
szalom

_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 sierpnia 2012 17:44:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Naszło mnie ostatnio na pierwszego Obywatela GC. Mam kasetę, z której co prawda zgrałem "Moje modły", bo mi się kiedyś nie podobały... nic już z tego utworu nie pamiętam. Ale te, co są, podobają mi się bardzo. A najbardziej - dwa:
Błagam nie odmawiaj - rewelacyjny tekst, dla mnie jeden z najściślejszej czołówki Grzegorza, do pary z dynamiczną, mocno zrytmizowaną muzyką, która daje kopa. Z kolei brzmienie utworu, nieprzyjemne, wręcz turpistyczne, idealnie zgrywa się z poetyką utworu, która w oryginalny sposób wykorzystuje równie nieprzyjemną, totalitarną retorykę władzy dla opisania związku między mężczyzną a kobietą (między panem a niewolnikiem? - ha, ale kto jest tu kim? ostatecznie, to pan tytułowo błaga...).

Przyznaję się do winy - bardzo wyraźne przeciwieństwo pierwszego. "Błagam" jest ostre, odpychające, zimne, "Przyznaję się..." na całej płycie wyróżnia się ciepłymi barwami i delikatnością. Pozornie wpisuje się w charakterystyczną dla tej płyty teatralność; chodzi mi o to, że gdybyśmy chcieli wyobrazić sobie, jak wygląda bohater poszczególnych piosenek, to zawsze miałby na sobie jakiś charakterystyczny kostium: a to tyrana, a to żołnierza, a to Paryża ;-) zdaje się,że nigdy nie opowiada tam o sobie zwykły człowiek. W "przyznaję się do winy" mamy z kolei podsądnego i w ogóle scenerię procesu... ale napisałem, że "pozornie", bo tak naprawdę ta jedna piosenka sprawia na mnie wrażenie prawdziwie osobistego wyznania i mój best moment płyty - Aresztujcie mnie! - wydaje mi się jednocześnie takim najbardziej jej szczerym momentem.

Wiadomo, jest jeszcze klasyk, czyli Paryż Moskwa, i parę innych bardzo dobrych numerów, ale te dwa lubię zdecydowanie najbardziej. Gdybym miał przyjąć dawną metodologię Kacpra ("pięć gwiazdek z Please Please Me nie równa się pięciu gwiazdkom z Abbey Road"), to są to niewątpliwie pięciogwiazdkowce tej płyty. Osobiście wolę skalę bardziej uniwersalną i w takiej to Obywatel doczeka się u mnie pięciogwiazdkowca dopiero na swojej drugiej solowej płycie.
Jednak ocenę całości zdecydowanie bym zawyżył w stosunku do tego, co napisałem w 2005 roku:
Cytat:
Obywatel pierwszy * * * (best song: Przyznaję się do winy)
i drugi * * * 1/2 (best song: tytułowy)

Pierwszy * * * *
Drugi * * * * 1/4

Załóżmy ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 października 2012 11:37:53 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 15:39:00
Posty: 354
Jesień 1981r. - Koncert w Remoncie (wraz z Brygadą Kryzys) przerwany po paru minutach - oficjalnie z powodu złych odsłuchów (G.C. twierdzi, że najedli się jakichś "ciasteczek").

http://w170.wrzuta.pl/audio/2PDKbXGZnmW ... ny_koncert


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 października 2012 13:03:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Jak na zespół, który grał ponoć (prawie) bez odsłuchów, to całkiem dają radę :) słyszałem kiedyś jakieś inne nagrania z tego koncertu, dużo słabsza jakość, inne piosenki i chyba było nagrane jak Ciechowski coś krzyczy o prowokacji, po necie gdzieś się to pewnie błąka.

zaletą tego nagrania są też dialogi publiczności :D
powiedz [...], że będzie miał pasażerkę na Kryzysie!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 marca 2013 21:24:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Z innej beczki - czytam sobie tę recenzję i stwierdzam, że jej pierwszy akapit wyjaśnia moje problemy z "Nowymi Sytuacjami". No kurde! Single zawsze mnie rozwalały, "Nieustanne Tango" też, a na tę płytę pozostawałem nieczuły :) Bardzo doceniam, ale umysłem (mimo braku jakiegoś superwarsztatu, lubie ich jako instrumentalistów), bez emocji. Tak sobie myślę wręcz, że gdybym żył trzydzieści lat temu i wydał siedem stów na tę płyte, to chyba bym był rozczarowany :)

"Halucynacje" są wyjątkiem.

Forumowi fani Republiki (Pippin? Wuka? Pilot) - też tak trochę macie czy jestem (i gość ze Screenagers też) jakiś dziwny? :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 marca 2013 21:45:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
...ja mam trochę inaczej :)
Prazeodym pisze:
Tak sobie myślę wręcz, że gdybym żył trzydzieści lat temu i wydał siedem stów na tę płyte, to chyba bym był rozczarowany

...ja nie wydałem pieniędzy..wydał je mój brat! :) Od czego ma się starszych braci :wink:
Tych płyt wychodziło jak na lekarstwo, więc brało się wszystko! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 marca 2013 21:51:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
no chyba, że tak :D

ale "Nowe Sytuacje" (mimo tych uwag) okej! :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 marca 2013 22:00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Prazeodym pisze:
no chyba, że tak :D

..podobnie chodziło się słuchać koncertów. Ja może wtedy nie , bo zbyt młody bylem , ale młodzież chodziło na to co proponował tzw. rynek muzyczny.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 marca 2013 07:20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
Forumowi fani Republiki (Pippin? Wuka? Pilot) - też tak trochę macie

Trochę tak. Na drugiej stronie wątku nie dałem "Sytuacjom" piątki. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 marca 2013 15:35:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Prazeodym pisze:
Forumowi fani Republiki (Pippin? Wuka? Pilot) - też tak trochę macie czy jestem (i gość ze Screenagers też) jakiś dziwny?

U mnie zero pytań: wczesna Republika to ***** (debiut, dwójka i zbiór singli).

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 marca 2013 15:43:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Chętnie bym posłuchał. Postawiłbym z satysfakcją te 1.5 gwiazdki czy coś :P .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 marca 2013 15:57:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
pilot kameleon pisze:
U mnie zero pytań: wczesna Republika to ***** (debiut, dwójka i zbiór singli).

.. :piwo: :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group