Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:16:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2022 08:12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
wokr pisze:
śmieszy mnie tłum zwykle niemłodych już mężczyzn śpiewających chóralnie te banialuki


Do usług. 8-)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 sierpnia 2022 22:05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W temacie chóralnego śpiewania, to

Bogus pisze:
tym ich chóralnym refrenem, który woła o pomstę do nieba


bardzo lubię chóralne refreny Luxtorpedy!

ps.
Tyler Durden pisze:
Lonker See to aktualnie najlepszy polski zespół!

Patrz, nikt się nie chce kłócić, może dlatego, że to opinia mało kontrowersyjna, a całkiem sensowna?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 sierpnia 2022 22:26:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Patrz, nikt się nie chce kłócić, może dlatego, że to opinia mało kontrowersyjna, a całkiem sensowna?


:!: :!:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 sierpnia 2022 19:54:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja na przykład w ogóle nie znam zespołu Lonker See, więc nie wiem, czy jest się o co kłócić, czy nie. Może posłucham i się dowiem. ;)
Chociaż w zasadzie dla mnie kontrowersyjne są wszystkie opinie typu 'zespół X jest najlepszy w Polsce/czy gdziekolwiek bądź'. No bo znasz wszystkie zespoły, hę? :P

A tak w ogóle, to zastanawiałam się, co ja bym mogła napisać w tym wątku kontrowersyjnego. Do Luxtorpedy nie bardzo chce mi się odnosić, bo słabo znam, a z tym, co znam, nie mam problemów w szczegółach, za to ogólnie mnie po prostu nie kręci. Gdyby powstała jakieś 20-30 lat temu, miałaby u mnie spore szanse, ale się spóźniła. ;)
Ale czy to jest jakoś wielce kontrowersyjna opinia, to nie wiem. :wink:

Ale skoro można też pozytywnie, to spróbujmy. Słucham wielu zespołów, których oprócz mnie nie słucha chyba nikt, kogo bym znała (a przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo), więc teoretycznie powinnam mieć tu coś do powiedzenia. To rzucę takim niepopularnym zdaniem, które powinno się wielu nie spodobać: Rock neoprogresywny jest bardzo fajny (i nieraz fajniejszy niż ten stary)!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 sierpnia 2022 22:11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie wiem, czy wiem, co to jest, ale brzmi wprost strasznie!!

Ale ja z kolei zawsze uważałem, że ten cały numetal to bywa i lepszy niż oldmetal, więc spoko ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2022 20:53:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
P.J. Harvey to zupełne średniactwo i przeważnie sztampowa rockowa nuda. Przereklamowana o 72%.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2022 21:03:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A co słyszałeś?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 09:28:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kiedyś - oczywiście pod wpływem UT - dałem jej chyba 45 minutową szansę. W skupieniu i w dobrych warunkach wysłuchałem może z 10 utworów z różnych okresów jej twórczości. Do żadnego nie miałem zasadniczych pretensji i żaden mnie nie porwał, nie skłonił do odtworzenia jeszcze raz albo do przypomnienia sobie po czasie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 19:12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Też kiedyś pod wpływem UT posłuchałam tego i owego PJ. Nie zgodzę się z opinią, że średniactwo i sztampa, wg mnie sporo tu oryginalności, ale też fanką nie zostałam. Nie pamiętam już, czego dokładnie słuchałam, jakiś album nawet mi się względnie podobał, ale nie mogę znieść jej jęków.
A już wątkowo-tytułowe To Bring You My Love jest dla mnie wybitnie niesłuchalne, po prostu straszne. *(O, no to mam wreszcie porządnie kontrowersyjną opinię. ;) )

Natomiast dzisiaj posłuchałam sobie Lonker See i muszę przyznać, że faktycznie dobra muza. Tylko jak dla mnie ma jeden feler - za mało wokali. Ja już od dłuższego czasu nie potrafię słuchać muzyki czysto instrumentalnej w zbyt dużych ilościach. Kiedyś nie miałam z tym problemu, ale coś mi się przestawiło w środku. Kilka kawałków instrumentalnych na płytę - ok, byle nie za dużo. Wokale są dla mnie jak słońce - nie musi świecić cały czas, ale jak go zbyt długo brakuje, robi się zimno, ponuro i źle.
A w przypadku Lonker See - jak już się wokale pojawiają, to miażdży! Bardzo mi się podoba, jak ta babeczka śpiewa. I tak z 3 płyt, których dziś słuchałam, najbardziej podobała mi się Hamza, bo tam ilość utworów z wokalem jest ok. :) Tylko w zakończeniu mogliby mieć jednak litość nad słuchaczem. :lol: A i tak best moment był, kiedy słuchałam sobie jakiegoś instrumentalnego fragmentu odjeżdżającego w kosmos, a akurat obok przechodził jakiś koleś w pracy i śmiał się jakoś tak dziwnie, nie z tej ziemi. Niesamowicie to razem zagrało do kupy, czad, miałam dreszcze!

* Hmm, no teraz posłuchałam, żeby sobie przypomnieć i jakoś inaczej odbieram, rzekłabym nawet, że ma swoją moc...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 19:57:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Super!!! Bardzo Cię namawiam na koncert, jeśli jesienią wrócą do Warszawy!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 20:19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Rozważę. :) A wiadomo coś o tym, kiedy i gdzie mają grać?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 20:28:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dopiero co grali; mowa była "o jesieni" - przy okazji nowej płyty zresztą.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2022 07:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Peregrin Took pisze:
uważam, że sekcja Kmieta-Krzyżyk, zamieniając Armię na Luxtorpedę, zrobiła pod względem muzycznym ogromny krok w tył.


True.

Bogus pisze:
Chodzi mi o kogoś, kto ogarnie całość. Tam się dzieje mnóstwo ciekawych rzeczy, tylko w żadną całość mi się to nie układa, a najczęściej wszystko, co ciekawe, kończy się tym ich chóralnym refrenem, który woła o pomstę do nieba.


Mam wszystkie płyty Luxów za wyjątkiem jednej koncertówki, najlepsza jest Elektro, bo tam wszystko jest ogarnięte. I gdyby wywalić ostatni "utwór" byłaby to wręcz płyta bardzo dobra. Niestety brakuje jej dobrego zamknięcia. W każdym razie zdaje się, że tam gałki ustawiał także inny producent niż Lica.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2022 08:54:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ja niestety nie mogę się w ogóle przekonać do Luxtorpedy. Sporo próbowałem, byłem też na części koncertu. Estetyka i styl tego zespołu zupełnie mnie nie przekonują, wszystko jest na jedno kopyto (widzę tu sporą paralelę z SOAD, który to zespół kiedyś mnie zafascynował, a potem śmiertelnie znudził). Mam duży problem z Litzą, którego maniery wokalnej nie przyjmuję (dlatego też nie mogę słuchać większości rzeczy 2Tm2,3 - jedyna płyta którą włączam, to oczywiście Propaganda Dei) i która mnie drażni. Wokal Hansa zupełnie mi nie odpowiada, a zespołowe chórki też są zupełnie spoza mojej chromatyki emocjonalnej ;) Krzyżyk z Kmietą to spoko goście, ale ich najlepszy wykon to "Podróż na Wschód" - w Armii mi średnio pasują, a tu (Luxtorpeda) są jak najbardziej na miejscu, podobnie zresztą jak Drężmak, ale to zupełnie nie jest moja muzyka. Cały zespół jest mocno przereklamowany - nie lubię chyba po prostu "supergrup", a Luxtorpeda to dla mnie klasyczna supergrupa na Przystanek Woodstock (czyli kategoria która mnie zupełnie nie interesuje). Pojawił się też wątek Krzyżyka jako perkusisty doskonałego - gość fajnie gra, technicznie jest świetny, ale mi nie gruwi w sercu. Stopa gruwił, Rołt gruwił, nawet Beacie się zdarzało pogruwiać, ale Krzyżyk - choć daje z siebie wszystko, to nie wciąga mnie w swój świat (wyjątek: PnW).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2022 09:20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A czy Ślepy Ci gruwił? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group