Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:46:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 18 lipca 2022 12:17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
good point z tym rozróżnieniem motywacja/słuchanie, sęk* w tym, że to rozróżnienie dobrze działa w dyskusji a wydaje mi się, że mniej z tak skomplikowanej materii, której na imię... Wernyzdrowa czyli prawdziwe życie

na razie kończę temat, bo muszę przemyśleć swoje stanowisko i wyostrzyć moje (plwam na wasze) argumenta, może tu się jeszcze pojawię ;)


*nie chodzi o sęk ju tylko by Napie dać

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 lipca 2022 13:36:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Ramones czy Rammstein? - bo ja jednak wybieram Rammstein i czy to jest wystarczająco kijem w mrowisko na ten wątek?!


Amatorka. Tak to robią zawodowcy. ;)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 lipca 2022 13:46:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Gero pisze:
ileż czasu straciłem na muzykę powiedzmy "średnią" w imię np. lojalności wobec jakiegoś bandu, ambicji bycia "ekspertem" w niszowej dziedzinie, chęci zaimponowania innym itd.


A kto powiedział, że ta muzyka która poznawałeś przez lata jest "średnia". Wg jakiego wzorca ją tak oceniłeś? Przecież miara, która przykładasz obecnie do muzyki, która plasuje to granie, na które rzekomo kiedyś "traciłeś" czas, też jest wytworem Twoich wyobrażeń o tym na czym powinna polegać muzyka wybitna i jakie spełniać kryteria. Dlatego ja dzielę muzykę na taką, którą lubię i taką której nie lubię i w tej pierwszej może sobie siedzieć, dajmy na to Vivaldi ze Scooterem i Ramonesami, a w tej drugiej Stranglers z Behemothem i Bastardą. A któa z nich "obiektywnie" jest średnia lub "wybitna", to już mnie jakby nie interesuje. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 lipca 2022 10:58:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
tak jak uwielbiam litzowe riffy, tak jego wokal - zwłaszcza po polsku - to w lwiej większości całkowite unsłuchables i najlepiej dla zespołu byłoby oddać mikrofon wyłącznie w ręce hansa (i piszę to mając 4 oryginały lujtorpedy na półce)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 lipca 2022 11:49:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
bardzo ciekawa opinia

ja uwielbiam wokal Litzy w Acid, w Luxtorpedzie - nie tak bardzo

bardzo pomocna była płytka dołączona do słynnej książki o Luxach, na demówkach Litza śpiewa tam bez Luxowej maniery i dla mnie to są super wokale (puściłem Witkowi i dziwił się, że to w ogóle Litza)

(mój ulubiony wokal w Luxach to bezsprzecznie Kmieta w Napie-dać, szkoda, że więcej mu takich nie dadzo)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 lipca 2022 12:04:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
o tak, to dobre uściślenie - mystic, poplin, jonasz, nawet wejścia w rats - to zaiste prima sorciki! z odpowiednią lekkością, ale i niebanalnym ciężarem... może in minus dla teraźniejszego brzmienia głosu roberta działa też fakt, że luxtorpedowe liryki to imho (obok nieszczęsnych ryków) zdecydowanie najsłabszy element tego ansamblu. polskie motywy wyśpiewane przez licę w 2tm2,3 czy dośpiewki u kazika jednak w ogóle mi nie rezonują negatywnie, a przy takim "hołdzie" jeno zakrzywiam twarz w bulu i rzalu. musiałbym sobie jeszcze odświeżyć creation of death, ale z tego co pamiętam - choć nie słuchałem tego albumu gdzieś od 15/20 lat - to raczej bliżej byłoby mu do standardowych, niezbyt ciekawych, wyćków niż metalowej ekspresji, którą lubię.

jak tak sobie teraz powoli wyliczam argumenty, to wychodzi na to, że wcale tak jednoznaczna to kwestia nie jest, ale podczas premierowych odsłuchów dwudziestki i omegi właśnie ta rzecz rzuciła mi się na uszy najbardziej. luxowa maniera -tak gero, zaiste, może zamiast szerokiego "wokalu litzy" bliżej byłoby mi stricte do krytyki właśnie tej formy.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 lipca 2022 15:11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Całkowicie nie zgadzam się z zarzutami wobec wokali Litzy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 lipca 2022 20:33:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Gero pisze:
bardzo ciekawa opinia


...oprócz tego zdania, nie zrozumiałem jeszcze niczego, z tego, co piszecie, a pewnie i to zdanie źle pojmuję.... :D

....z życiem traci się wrażliwość, w końcu muzyka jest potrzebna już tylko jak stare zdjęcie, które masz zamiar potargać...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lipca 2022 05:39:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Nie cierpię Luxtorpedy :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lipca 2022 07:39:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Nie cierpię Luxtorpedy


+ 1

Gdybym pokusił się o stworzenie top 10 najnudniejszych kapel, które znam, to Luxy miałby zapewnione miejsce na podium. Może nie na najwyższym miejscu, ale i tak wysoko.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lipca 2022 16:01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Zajebiście lubię Luxtorpedę! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lipca 2022 16:33:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Crazy pisze:
Całkowicie nie zgadzam się z zarzutami wobec wokali Litzy!

Crazy pisze:
Zajebiście lubię Luxtorpedę!

I ja i ja! :D

Natomiast kompletnie nie rozumiem fenomenu takich zespołów jak na przykład Metallica czy Acid Drinkrers. Oprócz kilku dobrych utworów niczym mnie nie zachwycają.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lipca 2022 16:36:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Doświadczenie uczy, że to wątek stworzony dla mnie, choć doprawdy nie wiem, jak moje słuszne opinie mogą być tak często uznawane za kontrowersyjne.

Skoro mowa o Luxtorpedzie, to moja opinia, wykrystalizowana po niedawnym koncercie pod Giewontem, jest taka: jest to zespół złożony ze świetnych instrumentalistów, lecz pozbawiony kompozytora.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lipca 2022 16:37:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Czy Luxtorpeda jest fajna, czy nie - to jedna kwestia. Dla mnie jest średnia, ale nie jest to mój kij w mrowisko.
Mój kij w tym temacie jest taki - uważam, że sekcja Kmieta-Krzyżyk, zamieniając Armię na Luxtorpedę, zrobiła pod względem muzycznym ogromny krok w tył.

To tak przy okazji wymiany zdań o Luxtorpedzie. Inne kije chowam na później.

O, cześć Bogus! :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lipca 2022 16:41:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bogusa mi brakowalo! Ja sie wpisze jak wroce z gor, a korzystajac z cienia zasiegu: wielkie dzieki za zalozenie tego watku :D powpisuje sie intensywnie hehe

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group