Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:43:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 27 sierpnia 2022 11:47:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ja z etnicznościami mam trochę tak, jak z wplataniem elektroniki czy używaniem loopów - na dzień dobry jestem nieufny, a w skrajnych przypadkach traktuję to jako objaw słabości

i powiem szczerze, niezbyt często ktoś wychodzi obronną ręką :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2022 07:50:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Hmmm... mówiłem wczoraj Tylerowi, że zbliżam się do etapu, w którym etniczność jest tym, co mnie w muzyce interesuje najbardziej!
Przy czym pod etniczność podciągam też np. roots rege.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2022 08:00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale zważ, że na myśli miałem wplatanie etniczności, sięganie po. Muzyka etniczna sensu stricto to coś niezwykle cennego i tu nie mam wątpliwości.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2022 14:27:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tylko nie jestem pewien, czy/jak ja widzę różnicę między jednym a drugim. Co robi Bastarda?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 lutego 2023 10:20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Już jutro (sobota 20:00), w ramach Polin Music Festival, Bastarda wystąpi z nowymi Nigunami, które zapowiadali już od dawna...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2023 23:10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
I jak dzisiaj???????

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2023 23:27:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kolejny świetny koncert :-)
Nie wiem jak tam z gadkami Pawła, które jednak coraz bardziej wymykają mu się spod kontroli (choć dziś było lepiej, niż bywało...), ale treść muzyczna nie budziła żadnych wątpliwości. Koncert w dużej, świetnie nagłośnionej sali - oczywiście to inne doświadczenie, niż ogródek Ladomku czy ciasna salka jakiegoś Spatifu, i ja chyba wolę te kameralne doświadczenia, ale ten rozmach tu też dobrze wypadł i brzmienie cudowne. Poza tym siedzieliśmy w pierwszym rzędzie, więc mieliśmy wszystko tuż przed oczyma i uszyma.

Najpierw zagrali kilka rzeczy znanych z pierwszych Nigunów i niesamowite jest, jak bawią się tą muzyką, jednocześnie nadal ją przeżywając na najwyższych obrotach. Potem przeszli do innych Nigunów, wydanych właśnie na świeżo wydrukowanej płycie, a konkretnie trójpłycie, gdzie każdy dysk mieści muzykę od innego klanu (pierwszy to utwory znane z płyty Nigunim, ale podejrzewam, że w świeżych wersjach). Tak, dałoby się to zmieścić na dwóch dyskach, bo te dwa kolejne są krótsze, ale cena 80 zł to w sumie jak za dwie płyty, więc nie ma zdzierstwa a ma to sens, zwłaszcza, jeżeli jest tak jak mówią, że każdy z tych trzech zbiorów to inny muzyczny byt.

Nie umiem się wypowiedzieć na temat tych nowych - na koncercie nie brzmiały dla mnie tak porywająco, jak tamte, ale ich forma wydała mi się mniej zwarta i konkretna, więc chcę się wsłuchać na płycie i wtedy powiem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 września 2023 21:19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Obrazek

Jutro w Ladomku na pewno mnie nie będzie, ale okazji jak widzę nie zabraknie...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 listopada 2023 15:46:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kilka dni temu udaliśmy się do Teatru Studio na premierowy koncert z nowym materiałem, jaki Bastarda nagrała z dwom serbskim artystkami: skrzypaczką Katariną Aleksić i śpiewaczką Branislavą Podrumac. Ta pierwsza jest też autorką konceptu płyty, którą jest - kołysankowość. Jak zrozumiałem z opowieści koncertowych, mamy tu kołysanki z różnych stron świata, od hebrajskich mitów o tytułowej Lilith, przez pieśni japoński czy azteckie (?), aż po serbskie i polskie. Skrzypaczka grała cudnie, a śpiewaczka... no cóż,trudno to opowiedzieć, ale wystarczy włączyć pierwszych kilka sekund płyty, żeby zorientować się, o co chodzi, bo właśnie od głosu zaczyna się ta płyta:

https://audiocave.bandcamp.com/album/bastarda-aleksi-podrumac-lilith-abi

Mam wrażenie, że jest to najlepszy materiał, jaki Bastarda nagrała od kilku lat, od Nigunów. Być może dobry dla tych, którym na początku się podobało, a potem coś rozjechało? Uważam, że sięgamy tu poziomu Promitat eterno i Ars moriendi, i chyba jesteśmy najbliżej tamtych płyt pod względem stylu i ducha muzyki. Na żywo brzmiało to fantastycznie, niezwykle skupiona i piękna muzyka, wspaniałe porozumienie między grającymi, a poziom maestrii reprezentowany przez naszych trzech panów spotkał równych sobie. Płyta oddaje sprawiedliwość muzyce na żywo, albo na odwrót, zresztą płyta była nagrywana na żywo, choć w studio, więc zdziwienia nie ma.

Szliśmy trochę od niechcenia, a trzeba będzie zastanawiać się, czy to nie był koncert roku :!:

Gdyby kto chciał czterominutowej próbki, polecam na początek:
Love

Nowa płyta:

Obrazek

Bastarda / Aleksić / Podrumac - Lilith Abi

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 listopada 2023 22:02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Bardzo piękny album, dzięki za polecenie!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 stycznia 2024 13:31:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Bastarda gra dzisiaj (5.01) w PR2 "Promitat Eterno", transmisja o 18:00.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 stycznia 2024 18:00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
https://www.youtube.com/live/78-vEH4-HFg?si=qCM2sHk9YF8aCkhS

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group