Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:34:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: bez prądu
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 12:36:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Powoli wracając do codzienności... chciałem jakiś temat muzyczny nowy zacząć... nie mogę się na razie zebrać, żeby Kult napisać, więc temat zastępczy - ale aktualny, bo właśnie na MTV i MTV Classic jest weekend z koncertami MTV Unplugged.

No i co państwo myślicie o tych koncertach wszystkich?

Moje ogólne wrażenie (a sporo swojego czasu się ich naoglądałem):
dużo perełek wśrod sporej ilości smętu;
duzo autentycznego piękna muzyki wsród iścia pod publiczkę i po linii mody

Kiedy to się zaczęło, była w tym niezwykła świeżość, i zaowocowało to super koncertami. Potem każden jeden chciał zrobić sobie koncert Bez Prądu i zaczęło to trącić obciachem z lekka.
Ale zawsze - był to pewien dowód na to, że się umie grać, że się nie jest tylko wyrobnikiem korzystającym z zaprogramowanych dźwięków, ale że się umie zrobić coś samemu. W pewnym sensie taka odpowiedź na zarzuty, że współczesny rock to szarpidruty, które nie umieją tworzyć muzyki.

Nie sposób ogwiazdkować wszystkich koncertów. Wiele widziałem a już nie pamiętam dokładnie. Moja propozycja jest taka: ja zacznę od krókich recenzji kilku, które z różnych powodów mi utkwiły w pamięci, dam gwiazdki a co tam.
Chciałbym, żebyście pisali o tych koncertach, które wy z kolei widzieliście, może nam się wspólnie poprzypominają. Myślę, że było to swoiście pokoleniowe wydarzenie muzyczne dla tych, co na początku lat 90. byli młodzi... znaczy ja nadal jestem młody ... ;-)

A przy okazji - warto zerknąć może dzisiaj w te dwa programy mtv-owe. uż dzisiaj widziałem fragmenty Cranberries, Stinga, Alice in Chains, Lennego Kravitza i REM. Niestety nie znalazłem żadnego programu, który by dał pojęciem, czego się spodziewać dalej.

... ale właśnie się zaczyna Tori Amos, chcę trochę posłuchać, więc gwaizdki później :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 12:44:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Anplagdy, szczegolnie te stare sa r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-e. Tylko ze maja one sens tylko gdy gra sie troszke inaczej niz normalnie (Sting - Walking on the moon, Bjork, Lauryn Hill, Jay-Z, Nirvana) - a nie po prostu granie tak samo tylko ze na akustykach (np. Pearl Jam). Bardzo lubie klimat, nastrojowosc starych anplagdów - miło sie je ogladą (Alice in Chains, Sheryl Crow etc.). Tylko to co sie dzieje z anplagdem obecnie to lekka żenada...Moze to wina miernych artystów... Z niecierpliwoscia czekam na polska edycje - mimo, ze juz jedno nagranie jest - jak dla mnie wrecz klasyk gatunku, obok Nirvany itp. - czyli akustyczne Wilki.

Jestem zdecydowanie na tak. :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 13:00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
a nie grał kiedyś ANKH unplugged? Znaczy na pewno grał, tylko nie pamiętam wrażeń, mi się zresztą ANKH nigdy zbytnio nie podobał.

Obecnie na Klassiku właśnie Sheryl Crow śpiewa .MAsz rację, bardzo fajny klimat, taki ciepły, kanapowy. Jak w mieszkaniu u Dzynia i Morelki prawie ;-)
No właśnie! U Dzyniów to się odbywają regularne sesje unplugged! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 13:08:52 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
The Cure kiedyś ładnie bez prądu w emtivi zagrał.
Cieplusio i milusio. Na podusiach. Nie jakieś tam ryki i zimna fala. :wink:

Dzyniów mieszkanie stworzone pod takie granie. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 13:15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cytat:
No właśnie! U Dzyniów to się odbywają regularne sesje unplugged!


Tylko jak ja wpadam, to wlaczam elektryka z przesterm na maxa i jest NOJZ :-)

* * *

A wlasnie sobie obejzalem Tori - i to nie to. Ja ją bardzo lubie, ale chodzi o tradycje anplagdu. Dziwny wystroj, gitara elektryczna i w ogole - to nie to. Dla mnie anplagd, to wlasnie te MTV z pierwszej polowy lat 90. Pamietam, ze jako mlodemu chlopcu, bardzo mi sie to podobalo, mialo "klimat". Wszyscy ci grandzowcy grający nastrojowe piosenki. Ta sala,swiatło, wiszące kotary, swieczki, ta siedzaca na okolo publicznosc. Te charakterystyczne podpisy utworów. Teraz to sie niczym nie rozni od zwyklego koncertu.
Swoją drogą jedyna rzecz, która w MTV mi sie podoba. Ale to jzu nei ta sama stacja. Czuc, ze te anplagdy wrecz nie pasuja do tego czegos, czym Mtv jest teraz.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 16:15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
...pamietam IRĘ z goscinnym udzialem chlopakow z Proletaryatu wlasnie w wersji **unplugged** tragiedia - natomiast pamietam tez straszny tlum przed unplugged Dzemu i wlasna rezygnacje z koncertu Voo Voo - wszystkie te zdarzenia mialy miejsce w Radio Lodz, ktore w pierwszej polowie lat 90 pociagnelo te mode i wydawaly plyty CD z tymi materialami. Absolutne killery to: Lech Janerka, Voo Voo, Republika, Atrakcyjny Kazimierz i Cyganie (o tak! - pamietacie, ten projekt w ogole? Kayah szyla jak zloto na dwoch ostatnich gigach)...
...z mtv pamietam niewiele - Nirvana obowiazkowo, Lauren Hill, Eric Clapton - reszta mi sie rozmyla...

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 16:26:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Mam ci ja Curów anplagd w mp3 i miło się tego słucha...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 16:56:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Myślę, że właśnie takie koncerty pokazują klasę artystów i to, czy ich utwory są rzeczywiście dobre...Dlatego jedynym albumem epoki grandżu , którego mogę jeszcze słuchać, jest anplagd Alice In Chains...

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 18:36:37 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
Moim pierwszym albumem z serii unplugged byl ten Nirvany. I do dzis pozostaje ulubionym. Niezly repertuar(sporo kowerow, szkoda tylko ze nie zagrali Rape Me), wiolonczela, akordeon i niepowtarzalny klimat.

Nie lubie za to unplugged Pearl Jam z serii mtv, mimo ze wokalnie i instrumentalnie kapela ta bije Nirvane na glowe. Brzmienie slabiutke(za glosna perkusja, slabo brzmiace gitary, zero basu), skromny repertuar(tylko "Ten"). Lubie za to Live At Benaroya Hall.

Bardzo dobry jest unplugged AIC, choc wokalista nie jest w zyciowej formie(jezeli chcesz pokazac komus co robia narkotyki z czlowieka, wlacz mu ten album, najlepiej jeszcze w wersji video)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 18:39:45 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
Aha, no i genialny jest unplugged Claptona...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 19:40:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Artur pisze:
Nie lubie za to unplugged Pearl Jam z serii mtv, mimo ze wokalnie i instrumentalnie kapela ta bije Nirvane na glo

..dla mnie jest calkiem odwrotnie...sukcesu kapeli Perl dżem pojąć nie mogę....
Artur pisze:
no i genialny jest unplugged Claptona...

...ten jest bezprzecznie najlepszy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 19:49:40 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
elrond pisze:
..dla mnie jest calkiem odwrotnie...sukcesu kapeli Perl dżem pojąć nie mogę....


Pewnie kwestia gustu...

Ale chyba Elrondzie zgodzisz sie, ze pod wzgledem czysto technicznym, muzycy Pearl Jam sa lepsi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 20:36:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Nie wiem, czy Elrond się zgodzi, ale ja się zgadzam ;-) !
Pearl Jam to jeden z najważniejszych dla mnie zespołów, pomimo tragicznego spadku formy ostatnimi laty. A płyta "Ten" - jedną z najważniejszych płyt dla mnie jest. A na tejże płycie - "Black"! I wokal Veddera ...wspaniały... zdecydowanie lepszy od Cobaina - wg mnie. Co nie zmienia faktu, że - wbrew moim osobistym preferencjom - to Nirvana przechodzi do historii, a nie Pearl Jam. Wydaje mi się, że powodem tego jest większa oryginalność Kurta i spółki.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 20:37:16 
he! dzięki mtw unplugd przypomniały mi sie takie kobietki jak lauryn hill i erykah badu... zwłaszcza ta ostatnia...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 20:42:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Artur pisze:
wzgledem czysto technicznym, muzycy Pearl Jam sa lepsi

może i są ..ale nie ma to żadnego znaczenia...bo różnica jednak jest kolosalna ..Vader to tylko niezly rzemieslnik a Cobain to artysta !!!!!!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group