Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:40:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 kwietnia 2005 16:49:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Curzy sa piękni. Wspaniały koncert. Siedza na poduchach. Wokół świece, akustyki, zabawkowe pianinko itp. Absolutnie piękna rzecz. Muzycznie i wizualnie.
Nagranie jest bardzo stare, jeszcze zanim anplagdy stały się tak popularne. Gdzieś 90/91 rok, na pewno między Disintegration i Wish. Mam na VHS-ie. Crazy mamy blisko do siebie, możemy się jakoś zgadać.

A tak ogólnie:
The Cure (*****) - see above

Nirvana (*****) - obawiałem się tego koncertu, bo wydawało mi się, że nie dadzą rady przekazać tej energii bez prądu. No i ponikąd miałem rację, bo tak naprawdę równie dużo tu coverów co ich własnych utworów. Ale geniusz bije od początku do końca. Pamiętam jak MTV Europe (polskiego wtedy na szczęście jeszcze nie było) puściło to pierwszy raz gdzieś na przełomie 93/94. Czekałem z video i nagrane jest do tej pory. I nie mogłoby to teraz wyjść na jakimś DVD.

Pearl Jam (*****) - zgadzam się z Crazy'm. Najbardziej energetyczny ze wszystkich unplugged. Chłopaki kipią energią i nawet jak coś nie stroi, to i tak widok fantastyczny. Utwory z pierwszej płyty no bo wtedy był ten koncert, więc trudno się dziwić. Pewnie teraz taki koncert w ich wykonaniu wyglądałby zupełnie inaczej. Ale tamten zrobił swego czasu spore wrażenie.

REM (****) - tu były dwa koncerty w MTV. Jeden gdzieś ok. '90, drugi po Reveal. Oba bardzo dobre.

Jeszcze pamiętam, że mi się Midnight Oil kiedyś podobało.
tbc.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 kwietnia 2005 23:10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Fakt, Midnight Oil grali, zapomniałem... i to całkiem ciekawie, zdaje się, że tam wystąpili z takim przeogromnym instrumentem dmuchanym produkcji jakiejś aborygeńskiej...

O Cure'ów już się do ciebie uśmiecham!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 maja 2009 06:16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ja kiedyś właściwie to nawet nie lubiłem koncertów bez prądu. Przekonała mnie trochę ta wspominana już tu Nirvana.
A z polskiej sceny to chyba Hey anplagd wyszedł najlepiej. Dali radę, inny rodzaj energii ale jest.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 maja 2009 17:07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
lubię perl dżemowe anplakty nawet że aranż wygląda tak samo jak piosenka tylko bez przesteru, bo podkreśla to tylko że piosenka broni się sama i nie potrzeba dodawać smyczków trąbek bąbek.

ale jednak wolę benroyal hall niż ten po tenie.

mistrzem świata w przerabianiu czadów na anplakty jest inkjubus ... fanie pewnie znajom a nie znających zapraszam

a certain shades of green

orginał http://www.youtube.com/watch?v=fGzjtKmk9H0
anplakt http://www.youtube.com/watch?v=WCvkAUX2uN8

redefine
orginał http://www.youtube.com/watch?v=wg7T-_an ... re=related
anplakt http://www.youtube.com/watch?v=FUQba4m2-ZE

siorki moje i matka np. wolał wersje anplaktowe od orginałów..


moją ulubioną natomiast płytą anplakt choć się tak nei nazywa jest koncert Soyki z Yaniną. in concert nazywa się.


cdn.

________________
panie moderatorze no nei wiem gdzie to pasuje ale
ale tu to przeczytałem to wtrącę 2 grosze, śmiało można przenieść.

Aviator pisze:
Nie przesadzajmy znowu...fakt jest to muzyka dla gitarmaniaków jednak nie pozbawiona wartości artystycznej.Vai to wirtuoz ale tez i muzyk dużego formatu.Nie rozumiem dlaczego dla niektórych sam fakt wirtuozowstwa instrumentalnego jest jednoznaczny z brakiem artyzmu.Można też przegiąc w drugą stronę że ktoś kto pitoli 2 akordy na krzyż i coś tam fałszuje nadrabia tworząc wokół tego jakąś otoczkę pseudo filozoficzną i jakiś mit.
Obie te tezy są u swych podstaw błędne bo muzyka to ogromna skarbnica sposobów wyrażania emocji,ekspresji i nie sposób jednoznacznie określić gdzie jest granica między amatorką , sztuką a beznamiętną wirtuozerią.
_________________


zgadzam się w stu procentach. :piwo:

najbardziej mnie to rozbawiło kiedy mój ziomek argumentował że np. coldplay pisze fajne piosenki a satriani pitoli głupoty... później było viva la vida ( jak ktokolwiek nie słyszał http://www.youtube.comwatch?v=UvB9Pj9Znsw )

a co do vai'a to olbrzmi szacunek za ten numer
http://www.youtube.com/watch?v=mDZuNM3HmU4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 maja 2009 19:44:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
A Certain Shade Of Green w nowej wersji mi się podoba, natomiast Redefine niezbyt..
Ja tych koncertów z MTV nie znam, poza KoRnem, który odwalił tam straszną kaszanę. Natomiast sama idea grania akustycznego jest super. Chyba najbardziej kosmicznym utworem jest, wspomniany przez Cytza dwie strony temu, 'Przeciwko' Kobonga. Odjazd na maksa!! Bardzo lubię też EPkę akustyczną Godsmacka 'The Other Side'.
Bardzo podobają mi się też akustyczne bonusy na 'Drodze', zwłaszcza Parowóz numer 888.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group