Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:39:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 08 sierpnia 2021 08:28:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
:aniolek: :aniolek: :aniolek:

jpl pisze:
"Intro'87", podejrzewam, że nieprzypadkowo.


O! nie zauważyłem tego wcześniej :shock:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 sierpnia 2021 22:16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bardzo dziękuję za opinie. Ciekaw jestem oczywiście dalszych, im konkretniej, tym lepiej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 sierpnia 2021 20:47:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"(Sad Clown) Paradox" zaskakuje ciekawą linią gitary basowej, na początku wydaje się to dysonansowo-pomyłkowe, ale potem zorientowałem się że to celowy zabieg. Niemniej ten utwór najmniej wrył mi się w pamięć.
Natomiast "Place" skojarzyło mi się momentalnie - ten początek i później bardzo charakterystyczna gitara - z fragmentami "Szalonej lokomotywy". Te zmiany rytmu, agresywne bębny przez jakiś czas, dyskretny klawisz w tle, czuć tu ducha progresu!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 sierpnia 2021 23:23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ale ekstra, że tak słuchasz uwaznie! Bardzo się cieszę.

Z którymi fragmentami Lokomotywy Ci się ten "Place" kojarzy?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 sierpnia 2021 00:00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek pisze:
ciekawą linią gitary basowej, na początku wydaje się to dysonansowo-pomyłkowe

tak to sobie wymyśliłem, siedząc pewnego dnia w fotelu... ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 sierpnia 2021 20:33:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Piękno" oferuje mi nieoczywisty humor oraz naprawdę interesujące partie klarnetu. Jest to mój ulubiony instrument dmuchany, uwielbiam jego miękkie brzmienie. Chwilami brzmiało to wszystko jak eksperymenty Kazika z Mazoll&Arythmic Perfection.

Natomiast "Painkillers" póki co jest dla mnie numerem 1 tego albumu. Tu z kolei przebija pewien smutek, bardzo przekonująco opakowany muzycznie. Zamiast tych ptaszków w tle lepsze byłyby wrony albo sroki!
Wciągnął mnie ten utwór. Super partie klawiszy, które robią ów klimat - przecież pierwsza minuta spokojnie mogłaby być soundtrackiem do "Twin Peaks" , nie sądzicie? I ponownie ładny klarnet a i śpiewak nie boi się pokombinować trochę z linią wokalu... Brawo

edit:
Tyler Durden pisze:
Z którymi fragmentami Lokomotywy Ci się ten "Place" kojarzy?


A, choćby z "Zagadkami" - por. okolice 15:30 albumu

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony ndz, 22 sierpnia 2021 19:36:56 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 sierpnia 2021 21:56:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
:aniolek: :aniolek:

Dzięki, Aras!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2021 15:01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Fajnie piszesz, arasku. Pytanie istotne dla mnie jest ostatecznie takie: czy komuś (z grona ewentualnych słuchaczy*, bo tfurcy oczywiście będą rozpływać się w narcyźmie :mrgreen: ) będzie się chciało tego posłuchać kiedyś indziej, niż raz z ciekawości. Pociągnę analogię ze Spiritem, korzystając z inspiracji w sąsiednim wątku: są liczne nagrania Spirita, do których wracałem po -naście i -dziesiąt razy; są też takie, których posłuchałem raz i jakoś nie wracam; podejrzewam, że w gronie forumowiczów jest sporo takich, wśród których ta druga opcja ma częstsze zastosowanie (w odniesieniu do Spirita, w odniesieniu więc do DNA tym bardziej). Możliwe też, że osobiście mam większą skłonność, niż przeciętna społeczna/forumowa, do słuchania właśnie tych zespołów "domowych". Trójca na S: Spirit, Soundrops i SzwagierKolasa to zespoły, których płyty i utwory włączałem sobie z własnej nieprzymuszonej woli wiele, wiele razy i gdybym Robił Listę, czy zespołów, czy płyt, czy utworów, dawałbym je tam spokojnie na równi z tzw. zespołami profesjonalnymi - ich profesjonalność nie jest chyba dla mnie żadnym atutem, a nieprofesjonalność tych domowych nie jest żadnym problemem (w ogóle nie jest tematem). Myślę więc, że akurat ja byłbym również dobrym "ewentualnym słuchaczem" DNA, no ale nim nie jestem i być nie mogę ;-)


* copyright Bogus: ... radość z tworzenia muzyki bez oglądania się na ewentualnego słuchacza

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 września 2021 01:52:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Hmmmm... The D.N.AcidRock staje się zespołem koncertującym w *trasie* :shock: Równi tydzień temu Podlasie, na samej granicy Białorusi, a dzisiaj "jedna z podwarszawskich miejscowości....

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 września 2021 18:35:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Utwór siódmy przyznaję - zmęczył mnie swoją jednostajnością (i jednak pewnym rozwichrowaniem na wokalu). Ale podejrzewam, że nagrywanie go musiało sprawiać zespołowi sporą frajdę. Taki energetyk!
No i wreszcie "Partita" - zupełna zmiana klimatu. Rzecz wydaje mi się najbardziej przemyślana z całości. Wprowadza w dziwny, melancholijny rejon... Zastanawiam się czy lepiej sprawdziłaby się jako soundrack do jakiejś sceny z miniserialu o Czernobylu (np: jak jadą przez opustoszałe miasto, w deszczu...) czy zamiast "Na zewnątrz" na płycie Siekiery.

Ogólnie - panowie, wielkie brawa! :brawa:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 września 2021 09:19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Cieszę się bardzo, Aras, że przesłuchałeś sumiennie całość - wielkie dzięki za poważne podejście do sprawy :)

Co do "(No) Peace of Mind" (rzeczony utwór siódmy) to jest to mój ulubiony, oprócz "Place", numer na tej płycie. Oczywiście to indywidualna kwestia odbiorcy: ja wizualizuję tu sobie pierwotną, motocyklową, harleyowo-skórzaną agresję która najbardziej mnie na "Pi" porywa - po tych wszystkich molowych depresantach :lol: Zgaduję, że Twoja opinia może wynikać ze słuchania 'po kawałku', a nie w całości - ciekawe jak wybrzmiałoby Ci to z zaskoczenia, po poprzedzających sześciu spokojnych utworach.

arasek pisze:
"Partita" - zupełna zmiana klimatu. Rzecz wydaje mi się najbardziej przemyślana z całości.


Niesamowite! Cieszę się, że tak to odbierasz, bo to kompletne impro, nagrane zupełnie od strzału! Muszę się nauczyć to grać, żeby kiedyś wykonać na żywo :wink:

arasek pisze:
Ogólnie - panowie, wielkie brawa!


Bardzo, bardzo dziękuję!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 września 2021 20:07:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja również, oczywiście - bardzo porządna, ocenaryjna recenzja Ci z tego wyszła :-)

Rzeczywiście nieco zaskakujące jest, że akurat ostatni utwór najmniej Ci podszedł (znaczy przedostatni), bo dość często jest wyraźnym faworytem, w tym pewnie osób, których z kolei męczy może nie jednostajność, co pewna cichość tej płyty na poziomie sześciu pierwszych numerów. Być może Tylera myśl, że to z powodu słuchania utworami, a nie całością, jest trafna.

Generalnie interesujące jest dla mnie to, że te elementy, które ja uważam za NAJbardziej udane, w większości opinii słuchaczy (w tym Twoich) nie pojawiają się - czyli nie zwracają uwagi lub się nie podobają. Nie dotyczy to tylko utworu Painkillers, który dla mnie jest zdecydowanie najważniejszy i choć mam swoje zastrzeżenia do tego, jak ostatecznie wyszedł, to jest dla mnie również na pewno ulubiony, i to podziela akurat jakaś istotna grupa osób.

No ale ja w ogóle to nie lubię tego całego śpiewania piosenek w DNA, więc może nie dziwne, że moje oczekiwania rozbiegają się z ewentualnym słuchaczem :mrgreen:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 września 2021 20:47:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ja tam uważam, że śpiewanie piosenek w DNA jest najlepsze - dyscyplinuje nas w pewnym sensie i sprawia, że rzeczywiście udaje nam się coś skomponować i po wielokroć odtworzyć. Fajnie byłoby to przemieszać z instrumentalami impro, ale piosenki same w sobie rządzą!

Ciekaw jestem bardzo Twojej / naszych / waszych list z całości.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 września 2021 20:32:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tyler Durden pisze:
Ja tam uważam, że śpiewanie piosenek w DNA jest najlepsze - dyscyplinuje nas w pewnym sensie i sprawia, że rzeczywiście udaje nam się coś skomponować i po wielokroć odtworzyć.


Pamiętam dobrze ideał swój..., i pozostaję mu w sercu wierny :-(

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 września 2021 21:21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nadal śpiewamy bez nut, więc nie pękaj ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group