Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:30:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 12:32:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
Przecież nie będę tej samej publiczności opowiadał znowu tych samych anegdotek


No heloł, są tu tacy, co chętnie by się na powtórkę - na wymianę - wybrali :peace: :-D

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 15:54:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Na razie będą musieli się zadowolić DVD koncertowym a my będziemy mieli dodatkową inspirację, żeby zrobić je jak najlepiej :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 20:54:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ok, może i nie ma mnie już na forum, i miałam zamiar się nie wpisywać, ale jednak tego zostawić tak nie mogę!
Koncert był świetny i trzeba to napisać jasno!
Przedmówcy już tyle napisali, że ciężko coś dodać, więc trochę się zapewne powtórzę. Mały upalny klub, do którego jak weszłam to myślałam, że nie wytrzymam w nim 5 minut - tylerowe porównanie z sauną jak najbardziej trafne! A jednak dało się wytrzymać, nie umarłam ani nawet nie zemdlałam. ;)
Absolutnie niesamowita atmosfera. Zespół ma feeling jedyny w swoim rodzaju. I tak, potwierdzam to, co inni pisali - umie już grać! (nie)Zgodnie z obietnicą na wielu instrumentach, z czego najbardziej zaintrygował mnie ten perkusyjny, wyglądający jak szamańska fajka do palenia tajemniczych, egzotycznych substancji, po których z pewnością muzyka tworzy się już sama. Ktoś wie może, co to było?
Wokaliści pokazali też, że umieją śpiewać i mają parę w płucach - była moc!
Nie wiem, czy w czasie koncertu zabrakło improwizacji, w każdym razie na pewno nie zabrakło dzikości i ognia. Wykonanie np. piosenki z Różana było absolutnie godne swego źródła - radioaktywne, atomowe, bombowe! Może kąpanie się w tamtejszej rzece faktycznie jest niebezpieczne. ;)
Piękny akcent w postaci młodego flecisty (i autora legendarnych tekstów zarazem).
Protest song na koniec rozwalił publiczność. Didaskalia w nim brzmiały jak integralna część utworu. Refren, choć dobrze mi znany, powalał swoją mocą. Ludzie wyli ze śmiechu, a ja wyszłam z koncertu głęboko zamyślona nad swoim konformistycznym podejściem do kwestii identyfikatorów...

Liderzy zespołu mieli świetne gadki, jak starzy sceniczni wyjadacze, wzorowanie się na Budzym przynosi dobre efekty. :)
Akcentów armijnych nie zabrakło też w samej muzyce.

Nagłośnienie rzeczywiście swietne, chociaż dopiero Wasze wpisy zwróciły na to moją uwagę - na koncercie po prostu wszystko grało, wszystko było na swoim miejscu, nic nie przeszkadzało, więc nawet nie zauważyłam... a przecież w takich małych klubach dźwięk często bywa fatalny - więc szacun dla gościa, który się tym zajmował.

Ten koncert to było niezapomniane wydarzenie, jedyne w swoim rodzaju. Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć, dziękuję zespołowi za zaproszenie i mam nadzieję, że będzie takich więcej!

:hat: :brawa: :aniolek:

A teraz nie pozostaje mi już nic innego, jak wspominać popijając ten oto nowy, szeroko ostatnio reklamowany produkt:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 21:04:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fengari pisze:
Ok, może i nie ma mnie już na forum, i miałam zamiar się nie wpisywać, ale jednak tego zostawić tak nie mogę!


DZI(Ę)KI!!!!!

:aniolek: :aniolek: :aniolek:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 21:16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Fengari pisze:
może i nie ma mnie już na forum, i miałam zamiar się nie wpisywać,

:?: :?: :?:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 21:43:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
manool pisze:
:?: :?: :?:


No właśnie!

Fengari pisze:
najbardziej zaintrygował mnie ten perkusyjny, wyglądający jak szamańska fajka do palenia tajemniczych, egzotycznych substancji, po których z pewnością muzyka tworzy się już sama. Ktoś wie może, co to było?


Prawdopodobnie pytasz o Agogo Castanha.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 21:58:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tyler Durden pisze:
Prawdopodobnie pytasz o Agogo Castanha.

Tak, to to, dzięki!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 22:03:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fengari pisze:
Tak, to to, dzięki!


To bardzo fajny instrument! Możesz sobie w sumie sama zmajstrować - trzeba mieć do tego dwa różniące się wielkością skorupy od kokosów i kawałek kija ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 22:08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ja też chcę kiedyś przyjść na taki koncert! Kiedy trasa?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 czerwca 2019 22:11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Trasy pewnie jeszcze nie będzie - już perspektywa *drugiego* koncertu jawi mi się jako coś kompletnie surrealistycznego; do dziś nie mogę uwierzyć, że zagraliśmy pierwszy i że był on tak udany!

Drugi koncert - mam nadzieję - zrobimy jesienio-zimą, bo chyba przez wakacje nie będziemy mieli okazji, żeby pograć w pełnym składzie, a trzeba kiedyś poćwiczyć i powymyślać jakieś nowe patenty. W każdym razie - już teraz bardzo zapraszamy wszystkich chętnych - z daleka i z bliska! :D

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 czerwca 2019 17:14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek pisze:
Ja też chcę kiedyś przyjść na taki koncert!

Cieszę się :D Mam nadzieję, że z nagrań wyszło coś dobrego, co jakoś tam odda klimat wydarzenia. Będziemy chcieli wrzucić jakieś fragmenty, a finalnie - zmontować całość.

Fengari, nie wiem, co powiedzieć... dziękuję! Zwłaszcza za tę Rzekę!

i agogo - o tak:

Obrazek

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 czerwca 2019 21:50:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
ale co się rypnie?
Dave ma pewne doświadczenie śpiewacze, ale - jak ustaliliśmy - nigdy nie śpiewał w DNA...

Miałam na myśli to, że lawirował i ostatecznie się wykręcił od śpiewania, mimo że publiczność się domagała. Ale teraz rozumiem, że jest nieśmiały i następnym razem trzeba po prostu bardziej naciskać.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 lipca 2019 21:33:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Jeżeli ktoś z Was chciałby rzucić okiem na pierwszy z publikowanych wyimków z koncertu The D.N.Acid Rock na Chłodnej 25, to można go zobaczyć na naszym kanale na youtube.

Na razie mamy tu zapis (pozdro Zapis!) tylko z jednej kamery, natomiast na planowanym na jesień DVD znajdzie się montaż obrazu z 3-4 perspektyw, oczywiście znacznie wyższej jakości, niż to co można zobaczyć teraz.

Zapraszamy!

phpBB [video]


Klip na youtube jest w jakości 720p i ma całkiem niezły dźwięk (audio zostało zarejestrowane oddzielnie i tu jest (nie wiem na ile dobrze - to moja pierwsza próba w takiej zabawie) zsynchronizowane z obrazem z kamery (z której dźwięk został wycięty). Sugeruję oglądanie na YT w trybie pełnoekranowym.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 lipca 2019 22:04:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:D

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 lipca 2019 09:40:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Należy się didaskalium: tekst o roli malarza i malarstwa ;-) napisała nasza koleżanka z dawnych lat, która nieoczekiwanie i przez nikogo nie proszona postanowiła nas zasilić świeżymi lyricsami. Nieoczekiwanie również dla nas wyszły z tego dwie (lub trzy, zależy jak liczyć) piosenki, które też zaprezentowaliśmy na koncercie. "Piękno" kiedyś zaimprowizował wokalnie K.T.W.S.G. i tak już zostało, choć zagadką pozostaje, dlaczego do dziś nie nauczył się tekstu i występował z kartką :mrgreen: "Kolor zasłania rzeczywistość", śpiewa, a tymczasem kartka zasłania jego twarz!

Gadałem z producentem na temat tego, dlaczego dźwięk - na oryginalnym nagraniu ładny i miękki - tutaj jakby momentami się przesterowywuje. Wyjaśnił mi to kompetentnie, jest to efektem braku doświadczenia we wrzucaniu filmików :-) Może zostanie poprawione, może nie, ale na DVD będzie cacy!

Cóż, pozostaje życzyć miłego odsłuchu i oczywiście bardzo chętnie przyjmiemy wszelkie uwagi, w tym również krytyczne (np. jeżeli ktoś chce powiedzieć, że przechodzi to obok niego, to proszę się nie krępować 8-) ).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group