Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:27:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 lipca 2014 13:19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Miki pisze:
Co dziwnego byłoby w samochodzie marki Zaporożec (skądinąd całkiem fajnie wyglądającym), zaparkowanym przed dworcem?


Nie wiem, ale o dziwo, dziś w drodze do pracy słuchałem Ombreoli.

...w drodze powrotnej też będe słuchał :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 lipca 2014 16:27:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
a ja słuchałem płyty zespołu Paraphrenia, na której narodził się zespół Starzy Singers.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 lipca 2014 19:37:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Masz "Mantrykotę"? :brew_hmm:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 lipca 2014 23:42:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
tylko w mp3

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 marca 2016 14:08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zawsze mnie męczyły w rock&rollu teksty, które traciły lekkość i swadę na rzecz sensu. Kiedyś słuchając Wagla na płycie Samo Voo Voo sobie pomyślałem, że przecież ten cały sens nie powinien być nadrzędną wartością - że takiej muzyce lepiej może przysłużyć się zabawa słowem, humor, gra wyobraźni, jakiś odlocik. A tu kurde non stop wykładanie treści, ble.

A potem poznałem zespół Starzy Singers, którego teksty wypełniają mój postulat – i robiły to nawet zanim go sformułowałem – w całości, a nawet z nawiązką, bo aż do przesady, ale nie tracą przy tym wdzięku. I ciekawe jest to, że na wszystkich trzech płytach zespołu słowa są bardzo spójne, trzymają ten specyficzny styl - ale też nie dzieje się tak, że jest to jeden, wciąż taki sam bełkot. Zrozumiem jeśli pojawi się taki zarzut – ale go nie podzielę. I bardzo podoba mi się, że w różnych piosenkach pojawiają się jakieś słowa – klucze, które jednak nie wiadomo co oznaczają. W każdym razie nie zawsze. Brąksik czy groszek – z grubsza wiadomo. Ale na przykład doskonały motyw (na)sielski? Spójrzmy:
Cytat:
Piffaro mnie mówiła jedna Włoszka co to nie widziała gdzie jest Nasielsk. No to jej pokazałem gdzie to leży (je) na mapie

Cytat:
Sonia Braga całkiem naga z jednym gościem się bawili. Ona była taka zgrabna a on kawał cielska. Jeden facet to zobaczył i się spóźnił na dwudziestą – na pociąg do Nasielska.

Cytat:
W nasielskiej kiecce z zadartym noskiem chodziłaś do dziupli na Ząbkowskiej

Cytat:
Szybki biegacz słabo pobiegł, połamane w butach kolce, nie ma dłużej co ukrywać, nie ma już prawdziwych żab w Nasiołce

Są i inne, na przykład dżymsikowo – sztruksikowy, ale nie będę już teraz wyliczał, bo to jednak złożony i niejednowarstwowy problem. A sprawa ma jeszcze ten ładny aspekt, że jest klamerka, która spina całą dyskografię Starych Singersów. Jest to klacz Karino, która trochę przypadkowo pojawia się w pierwszym numerze na debiutewnej Ombreoli, ale też – pewnie już premedytatywnie - w utworze pięknie zamykającym ostatnią płytę „Takie jest c’est la vie”.

Starzy są super, choć z początku przeszkadzała mi ich hałaśliwość. Uwielbiam też ich okładki i sposób w jaki wydali swoje płyty. Na przykład w reedycjach zdjęcia są wewnątrz okładki, gdzie można tylko zaglądać – trzeba by rozciąć krawędzie, żeby zobaczyć wszystko :D .

A! Dodam, że wcale nie uważam, żeby ostatnia płyta była jakaś gorsza. Pod niektórymi względami jest nawet jakaś lepsza! W sumie to wszystkie płyty lubię podobnie - bardzo! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 marca 2016 15:39:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja tylko w kwestii topograficznej, która może umknąć każdemu spoza Warszawy (i jej okolic). Wspomniana dziupla na Ząbkowskiej to nie jest jakaś meta lub co gorsza miejsce, do którego trafiały kradzione auta (bądź ich części), ale kultowy sklep o nazwie "Dziupla" właśnie. Ja jestem bardziej przywiązany do "Hey Joe" na Złotej (i to tylko części z winylami, bo ta z CD jakoś mi nie odpowiadała przez znającego się na wszystkim sprzedawcę) i bodajże jednej z emanacji "Dziupli" właśnie (wcześniej jedno z jej wcieleń było chyba naprzeciwko dawnego kina "Bajka", ale to może chyba tylko Pet potwierdzić lub też temu zaprzeczyć).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 marca 2016 21:26:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Sklep na przeciwko kina Bajka to było "Dża" i nic mi nie wiadomo o tym, by miało cokolwiek wspólnego z Dziuplą, prowadził go niejaki Darek Konca. Potem jego brat, założył dwa kroki dalej kiosk z pirackimi kasetami z muzyką zagraniczną.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 05:51:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Dzięki, za uściślenie, bo mi ta nazwa umknęła. Tak, o sklep "Dża" mi chodziło, ale nadal wydaje mi się, że później po przekątnej (tak nieco w prawo od "Hey Joe") było jej kolejne wcielenie. Tam kupiłem "Exodus" na kasetach oraz wspólnymi siłami (moimi i kolegów i koleżanek) skompletowałem wówczas aktualną dyskografię Fugazi (do "End Hits", bo rzecz cała działa się tuż przed moją osiemnastką, czyli w 1998). Zatem temu miejscu zawdzięczam kolejny etap muzycznych odkryć (po budce z niekoniecznie oryginalnymi kasetami pod grochowskim Universamem, "Dżą" przed "Bajką" i jakimś pawilonem na Grochowskiej).
Konca to od Transmisji, czy już mi się zupełnie pomieszało?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony pn, 02 stycznia 2023 12:04:06 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 14:44:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
W Transmisji się udzielał ten brat z budki trochę dalej. Natomiast Darek na pewno potem był w jednym z tych sklepów z archipelagu Hey Joe, ale wtedy już się nie przyjaźniliśmy i byłem tam u niego tylko raz. W czasach kiosku przy Bajce "Dża" sprzedawało tylko polskie, legalne kasety, w tym różne unikaty półpodziemne, zawdzięczam temu miejscu bardzo dużo. Ale jakoś z pojawieniem się tam kaset zagranicznych coś się zaczęło psuć, również w moich relacjach z prowadzącymi to miejsce.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2022 17:33:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hola, nie spodziewałem się jak różnie brzmią pierwsza i ostatnia edycja Ombreoli! Mam reedycję z 2015, a MAQ wytrzasnął skądś pierwsze, goldrockowe wydanie, które dziś włączyłem i zdziwiłem się. Aż zacząłem porównywać. Wersja z 2015 jest bardziej skondensowana, brzmi dosadniej. Wersja z 1997 ma więcej powietrza, za to mniej dołu. Ale - o losie! - lepiej się jej słucha! Brzmi jakoś naturalniej, przestrzenniej.

Zaskoczyło mnie to. Zaskoczyło mnie też, że kanały są odwrócone. Hm. Rewersem do góry? :)


PS. Ciekawe jak jest z Rock-a-Bubu? :taaaaa:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 lutego 2022 09:44:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zorganizowałem sobie pierwsze wydanie Rock-a-Bubu i już wiem, że z tą płytą jest tak samo, choć trochę inaczej. Tak na pierwszy rzut ucha. Zmiana. Ale z kanałami wszystko się zgadza i co ciekawe - nowa edycja jest cichsza. Stępione treble, wyraźniejszy dół. Nie wiem jeszcze którą wersję lubię bardziej.

Wiem za to, że Barata, to mój ulubiony utwór Starych!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 lutego 2022 14:45:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
"Barata" trąca u mnie te same struny co "Wszystkiego najlepszego" i "Kręci się". Te zmiany dość ciekawe, choć ja mam pierwsze wydania na kasetach i teraz nie mam jak ich słuchać. Stąd poszedłem w wypruwanie proponowanych przez wydawcę FLAC-ów.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 stycznia 2023 12:06:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Przygotowuję się do koncertu 28.01., słuchając nagrań z Łodzi.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 stycznia 2023 14:21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Miki pisze:
Przygotowuję się do koncertu 28.01., słuchając nagrań z Łodzi.


My przygotowaliśmy się do koncertu kupując bilety jeszcze w grudniu. Coś czuję, że ta impreza może być wyprzedana jeszcze przed terminem.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 stycznia 2023 15:20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ten etap przygotowań mam za sobą :wink: Co prawda, brakuje dwóch wykonawców, z którymi przed laty dzielili scenę (Something Like Elvis i Fugazi), ale ufam, że będzie dobrze.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group