Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 10:50:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Danzig
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 12:58:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
(-)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony wt, 04 listopada 2008 16:32:39 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 13:38:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Yeeeeeeeeah! DANZIG!!!!!
Kurde..... kiedy ja znajdę czas, żeby coś napisać.
Uwielbiam Danziga...

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 13:43:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
ja kiedyś miałem okres fascynacji Thrall-Demonsweatlive EP, ale jak do mnie dotarł przekaz to mi przeszło.... Ale Mother pamiętam do dziś, w ogóle Danzig to mi się kojarzy z takim satanistycznym Elvisem :)

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 marca 2005 02:40:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Pet pisze:
Szlagiery: „She Rides”, „Moher”


Ten drugi dla babć od ojca Rydzyka :)

Czas coś napisać, by temat nie zdechł.... miałem o Faith No More. ale polecę alfabetycznie:

Danzig ***1/2
Miłe złego początki.... Danzig rzeczywiście elvisomorissonoblacksabbathuje. Startuje z nową grupą, i tworzy całkiem niezłą płytę... Nie oceniam jej tak wysoko jak Pet, dziś nudzi mnie ona raczej, sprawia wrażenie bardzo jednorodnej. Ale ten wokal, choć też jeszcze niewykształcony i image chłopaków a la hiszpańscy kulturyści transwestyci to jest to, co najlepiej chyba pamiętam z końcówki lat osiemdziesiątych :) Jak powiedziałem płyta średnia, ale dość dużo dobrych kawałków - Twist Of Cain, She Rides, Mother (kandydat na numer z najprostszym riffem świata) oraz End Of Time.... Niezły początek, ale...

Danzig II: Lucifuge *****(+*)
To już arcydzieło pełną gębą. To czysty geniusz zaklęty w winyl. Genialna płyta, którą otwierają trzy połączone w jegen kawałki: Long Way Back From Hell (ten wokaal), Snakes Of Christ (ta gitara) i Killer Wolf (ten blues). Jest zupełnie niemonotonnie tym razem, piękna melodie sypią się jak z rękawa..... I wszystkie utwory mi się z tego albumu bardzo podobają do dziś, a to się naprawdę rzadko zdarza. Kawałki są w sumie proste, ale piekielnie poruszające od jazd na ostro (Pain In The World) po ballady (Blood And Tears) i bluesa (Killer Wolf, The One). Jest w sumie dość eklektycznie, ale całość świetnie się broni i trzyma kupy. I za Petem powtórzę - TEGO TRZEBA POSŁUCHAĆ. EKSTRAKLASA.

How The Gods Kill ***
Płyta gorsza od poprzedniczki, ale lepsza jak dla mnie od debiutu, bardziej mroczna i trudniej przyswajalna, choć to w sumie ten sam stary zły Danzig.... Otwierający ją "Godless" to jeden z ulubieńszych moich numerów pana Glenna, ostro i szorstko. Fajne "How The Gods Kill", bardzo dobry "Dirty Black Summer" plus jako bonus "Sistinas" - i mogłaby być z tego świetna EPka. A tak jest trochę przeciętniactwa powrzucanego tu i tam i mamy płytę, która jest dla mnie odrobinę nużąca i raczej rzadko jej słucham.

Thrall-Demonsweatlive EP **
Szkoda gadać. It's Coming Down, całkiem ładne i elvisowskie bodajże "Trouble" plus kilka całkiem fajnych numerów live - ni to live ni to EPka ni to płyta. Rzadko do tego wracam, to zwykły wypełniacz międzypłytowy....

Danzig 4 *****(+*)
Och! Ach! A mnie się zdawało, że to se ne vrati - a tu proszę następna GENIALNA płyta!!! Il tu świetnych kawałków (szeptane Cantspeak, wyjące Going Down To Die, ostre Until You Call On The Dark, piekielnie melodyjny Stalker Song i cichy i spokojny Let It Be Captured) Znów jest bardzo melodyjnie, znów jest różnorodnie i znów płyta się broni jako całość....ba, nawet nie musi się bronić, ona atakuje.
Zdecydowanie polecam...W ogóle lepiej wybierać "parzyste" płyty Danziga.... są lepsze!

c.d.n., bo teraz spać już czas, ale jeszcze o Glennie napiszę conieco...

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 23:22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:09:49
Posty: 170
Skąd: Katowice
J.T.Fly pisze:
Kurcze, a ja myślałem patrząc po temacie, że będzie o The Animals

tez tak pomyslalem
"oh mother..." :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 23:48:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
pierwsza płyta * * * * 1/2

I to silne 4 i pół. Zajebista płyta! Połączenie, jak świetnie wypunktował Pet, Doorsów, Elvisa i bluesa (Sabbathów jakoś nie słyszę, ale za bardzo nie znam) z czymś bardzo współczesnym, jakby urbanistycznym... efekt super. A przede wszystkim piosenki super, jedna po drugiej. Kilka mniej mi jakoś się utrwaliło (Soul on Fire, Possession), ale nie ma tu niczego słabego, wszystko na minimum * * *

Z drugiej strony nie ma tu może żadnego arcydzieła, gdybym miał stawiać piątki, to chyba tylko dla She Rides, ale pewnie w sumie by się skończyło na 4,5.
Tyle że kiedy płyta jest tak spójna i równa, to nawet bez utworu ciągnącego wszystko do góry wrażenie ogólne pozostaje na najwyższym poziomie.

Ach, drugiej teraz bym chciał posłuchać!
I Misfits!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 23:50:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Oj Crazy, pierwsze cztery musisz przesłuchać koniecznie. Bałdzo dobłe.
Aha - no i może "Black Arię" - całkiem milutka.

Glenn Szatan Danzig dotarł na Mauą Uonkę!

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 23:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Crazy pisze:
Ach, drugiej teraz bym chciał posłuchać!
Koniecznie! O piekło lepsza od debiutu. A Misfits też kopie jak trzeba.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 00:49:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
widzę, że Crazy poszedł w drugą stronę niż ja, bo ja już Misfits trochem poznał a Danzig to dla mnie jeszcze kompletnie nieznany obszar

Crazy wymiana?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 12:16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
marecki pisze:
Crazy wymiana?
Danzig mój! :twisted:
Chętnie się wymienię (czasowo) ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 17:51:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Pet pisze:
Sięgnij czym prędzej po "Lucifuge". Gwarantuje Ci, że w tym przypadku nie będziesz mógł narzekać na brak wyróżniających się szlagierów.
Praktycznie hicior za hiciorem. Dopiero dwa ostatnie kawałki budzą we mnie nieco mniej entuzjazmu, ale to pewnie kwestia przekroczenia "magicznych trzech kwadransów". :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 19:50:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
azbest23 pisze:
Praktycznie hicior za hiciorem. Dopiero dwa ostatnie kawałki budzą we mnie nieco mniej entuzjazmu, ale to pewnie kwestia przekroczenia "magicznych trzech kwadransów".


Hity jeden po drugim, nawet dwa ostatnie kawałki również. Niezwykle równa i wysoko trzymająca poprzeczkę płyta.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 20:27:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Danzig ma wiele atutów dla antiwitka: Doors, blues, Black Sabbath - to wszystko poniekąd moja bajka. I słuchało się. Ale kiedy trafiały się danzigowe piosenki dnia to było tak męczące, że aż przykre.

Tak że rozumiem że i co może się podobać w tej muzyce, ale dla mnie jednak jest to syw.

Choć czasem mam ochotę sprawdzić czy nadal :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 22:06:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Witek, nie bardzo zrozumiałem wymowę Twojej wypowiedzi?...

Pet pisze:
Niech Ci bedzie, że ten numer akurat nie przypadł Ci do gustu.

:shock:
Proszę pana, bardzo mi przypadł do gustu utwór Moher! Dobre 4 i pół gwiazdki! She Rides może może nawet pięć. I jeszcze Twist of Cain i Not of This World, i Hunter też po 4 1/2. Jak na jednąpłytę to jest BARDZO dużo, zwłaszcza, że słabych punktów praktycznie nie ma. Wczoraj coś narzekałem np. na Soul on Fire, ale nie rozumiem dlaczego :shock:
Podoba mi się ta płyta jak cholera :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 23:03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Pewnie w moim przypadku to problemos z ąm czy jak to nazwać... Wzmiankowana przez Igora demoniczność.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group