Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:04:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2012 09:44:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
- Możliwe, że zostanie wydany archiwalny koncert z 1986 roku, który nagłaśniał Brylu. Format cd i vinyl. Do Pawła zgłosili się jacyś ludzie posiadający ten materiał, którzy chcą pomóc w jego wydaniu. Ponoć było ostro, bo Brylu aktywnie kręcił gałkami i wychodził jakiś kosmos.

:D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2012 16:47:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Czekamy, czekamy..... :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2012 19:24:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..szkoda tylko ,że Deuter gra koncerty sporadycznie i w zasadzie bez jakiejkolwiek informacji...no i bez jakiegoś planu. Swojej strony chyba nie mają?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 czerwca 2012 08:43:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
wuka pisze:
Swojej strony chyba nie mają?

Ja czerpię informacje na ich temat z FB. W innych miejscach nie szukałem, ale chyba nic nie ma. Choć przydałoby się.

A swoją drogą, to muszę napisać, że w ubiegłoroczna "Ojczyzna dumna" mną szarpnęła, ale jak w tym roku wuka odsprzedał mi "Śmieci i diamenty", to dopiero szarpnęło. Dzięki wuka! :)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 czerwca 2012 14:43:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Mi ta plyta bardzo podeszla. Jak na kombatanta to calkiem, calkiem.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 czerwca 2012 17:13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
pilot kameleon pisze:
Dzięki wuka! :)

..aaa..proszę bardzo.. :)
Na koncert to bym się przeszedł.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 czerwca 2012 21:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ta książka Kelnera jest bardzo fajna. Wspomnienia w postaci luźno powiązanych obrazów, bardzo konkretnych, sprawnie i wyraziście naszkicowanych. Język potoczny, niekiedy jest zabawnie (np. struktura kromasa), a częściej czadowo i odlotowo (bo surrealizm sytuacji i energia oraz fantazja młodości). Życiowa rzecz, dobrze sobie przeczytać coś takiego :) .

Dzięki Pilot! Połknąłem dosłownie w moment - trochę jednej nocy, gdzieś między 4 a piątą, a resztę następnej - do pierwszej :) .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 czerwca 2012 12:23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
antiwitek pisze:
Język potoczny, niekiedy jest zabawnie

Młodzież na kwasie ustępuje miejsca starszym!

Z pamięci podaję, ale jakoś tak to chyba leciało. :D


antiwitek pisze:
Dzięki Pilot! Połknąłem dosłownie w moment - trochę jednej nocy, gdzieś między 4 a piątą, a resztę następnej - do pierwszej

Też na dwa podejścia zrobiłem. :piwo:

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2012 11:15:39 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 11:07:34
Posty: 329
No to ja mam trochę bardziej umiarkowane zdanie na temat tej książki, niż opisujący ją koledzy.

Zdecydowanie warto ją przeczytać, polecać, kupować, na pewno jest może nie kopalnią, ale zawiera i anegdoty, i dużą porcję klimatu czasów i oddaje charakter bohatera i autora. Na pewno dobrze, że nie jest kolejna książką chronologicznie opisującą dyskografię artysty i zespołu, że jest jakimś takim pamiętnikiem pisanym dzisiaj ze spojrzeniem wstecz. Pamiętnikiem albo może powieścią i kreacją, co autor miał na myśli niech pozostanie jego.

Czyta się lekko i szybko. Sam już nie pamiętam, ale chyba za jednym posiedzeniem.

Poddam ją lekkiej krytyce negatywne, bo mi się aż tak nie podoba jak teksty piosenek Kelnera.

Jest płytka i prosta. Nie ja jestem jej pisarzem ani wydawcą, ale oczekiwałem porządniejszego warsztatu i głębszej refleksji. Jest kilka wybitnych momentów, zwłaszcza na temat ludzi mieszkających w blokach itp, trochę o środowisku punkowym, ale książka ma zupełnie inny cios niż piosenki.

Narkotyki, zapach marihuany, no może ok. Ale czy opis zjadłem kwasa i chodziłem po łazienkach, to literatura odkrywcza ? Czy udzieliła nam się atmosfera wizji narkotycznej czy tylko imaginujemy sobie, jakby fajnie było zarzucić coś z Pawłem w słoneczne czasy liceum ? Książka ukazuje się w kontekście, pisali też inni. Po lekturze Nahacza, Pielewina, Orbitowskiego czy internetowych fór, to bardziej jakby jakiś taki bounsik, że ja też.

Książka robi wrażenie niedokończonej, przeciętej w bodajże 1983 roku, z jakimś urwanym z choinki tłumaczeniem się na końcu, że odebrałem order, ale nie chciałem a moim koledzy mnie do tego namawiali. No fajnie w ogóle, nie to, żebym wymagał konsekwencji życiowej od twórcy i propagatora piosenki "ordery", ale czasy inne, władza inna, inni wrogowie.

Wydawnictwo UW ? Nie znam się, ale nie rozumiem. Czy to ma związek z misją uniwersytecką ? Ze sztuką współczesną może jakąś, może to próba zapełniania białych plam w literaturze ? Może, nie czuję. Może wydawanie autorów z tego środowiska i w tym wieku ma sens, bo młodzi piszą współcześnie o wszystkim i wszędzie i nie trzeba patronatu?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 października 2012 20:28:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
a mi sie ksiazka podoba.szkoda tylko, ze taka krotka. chcialoby sie wiecej. sposob narracji nie przekombinowany. tak jakby Kelner komentowal wszystko na zywo, a nie z perspektywy ponad 25-niej. co czasamy przynosi odwrotny skutek i takich ksiazek nie da sie czytac. pozdr i polecam....

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 grudnia 2012 19:33:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Deuterowy rok mi się zrobił w sumie. A ja bardzo cieszę się, bo nadchodzi kolejna porcja archiwaliów. Ciekawe, czy już z Sadowskim.

Zespół na swoim profilu na FB informuje, że:
JESZCZE W TYM ROKU NAKŁADEM KLUBU PŁYTOWEGO "RAZEM" (!) UKAŻE SIĘ CD

Obrazek

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 grudnia 2012 23:25:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
jestem ciekaw. i co to za rozruchy byly?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 grudnia 2012 23:52:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Dobra okładka. A co się działo? 3 maja, PRL, można się domyślić, że awantura na mieście, jak co roku.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2012 07:18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Cytat:
A co się działo? 3 maja, PRL, można się domyślić, że awantura na mieście, jak co roku.


Łezka mi się zakręciła w oku. Dzień 3 maja 1987 roku pamiętam jak dziś. Była to niedziela i tego dnia odbył się koncert Deutera wraz z Dezerterem i jeszcze jedną kapela, której nazwy nie pomnę w akademikach na Smyczkowej w ramach tzw. Smyczkonalii. Pogoda była piękna, a ja jeździłem z kumplami z bloku po podwórku na rowerach i zastanawialiśmy się co to za dzikie decybele dobiegają nas z drugiej strony Puławskiej. I nagle przed blok wyszedł ś.p. kolega Rokicki w wypastowanych na lustro rumunach i poinformował okoliczną młodzież, że to koncert Dezertera i Deutera i on się tam właśnie wybiera, i że kto tam nie idzie ten pedał. Oczywiście wszyscy chcieliśmy natychmiast iść. Niestety miałem 10 lat i na "eskapady" na drugą stronę Puławskiej musiałem uzyskać permisję rodzicielską. Nie uzyskałem. Jedynym pocieszeniem było to, że mój serdeczny koleżka Wojtuś (starszy ode mnie o dwa lata) też nie uzyskał i w związku z tym siedzieliśmy na chodniku "po naszej stronie" Puławskiej i staraliśmy się usłyszeć co oni tam grają i śpiewają.

MUSZĘ mieć tę płytę!

EDYTA: Poszperałem i znalazłem: trzecim zespołem grającym tego dnia na Smyczkowej był elbląski Osełedec rżnący pankroka po ukraińsku.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 lutego 2013 21:21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obiecane czterokrotne spojrzenie na deuterową nowość starość:

45 mila. Deuter, 3 maja 1987 koncert / rozruchy

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group