Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 01:01:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 14:14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Gravi, jako jedyna osoba, którą Gerowi udało się przekonać do Moody Blues, mówię Ci od razu: wszelkie best of to ZUPEŁNIE i nieodwołalnie jest beznadziejna metoda na poznanie, co to takiego ten Mody Blues.

Są tylko dwie metody, z tego co się zorientowałem: albo posłuchaj całych płyt, którejś z tych, o których tu było pisane (jeżeli chcesz na poważnie zobaczyć, co to takiego jest),
albo dołącz do jakiejś sesji oglądania osiemdziesionowych koncertów/ teledysków (jeżeli chcesz mieć bekę ;-))

O tak. Ja akurat nie jestem z frakcji anty-skłądankowej, przeciwnie, składanki przeważnie lubię i cenię. Ale o ile sa zespoły powiedzmy singlowe (chociażby Dire Straits), o tyle Moody Blues jest w 100% zespołem płytowym.

Płyta "1" Bitelsów daje bardzo mętne i nieadekwatne wyobrażenie o twórczości Żuków. Ale przynajmniej przyjemnie się słucha.
Natomiast wszelkie oficjalne skladanki moody Blues jestem pewien że sa do niczego zupełnie.
No, ja nagrałem niezłą składankę z ich kilku płyt ;-)
Ale ona jest niezła, bo po pierwsze słuchałem wcześniej całych tych płyt, a po drugie to jest muzyka moich serc ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 października 2006 10:08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Crazy pisze:
oj, pisałem przed południem, ale wpisa nie ma


Jest jest. :) :piwo:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 00:06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 810
Skąd: Marshes
Słyszałem ostatnio "Legend of a mind". Gdyby zamiast lukru, nasypać tam piperzu i zmienić ten pierdołowaty tekst, to byłby to super kawałek.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 stycznia 2007 15:43:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Aaa, zapadam sie w druga stronę "daysów" :shock: ...!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 stycznia 2007 21:27:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
... czyli węże, kamera, zakochani! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 stycznia 2007 21:35:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Ano właśnie :D . Posłuchałem dziś kilka razy do jakichś niezbyt wymagających koncentracji zajęć, aby poodrywać się od nich... Nie wiem czy jeszcze sobie nie włączę...!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 00:11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Komiksowa definicja Moodych Blues?

Obrazek

A tu całość - dla zainteresowanych.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 00:16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
:lol:

REWELACJA!!!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 00:24:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Obrazek

:faja: :!: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 kwietnia 2007 23:44:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
o, przegapiłem to wcześniej!

hmm, ale tamburyn to się zalicza rokendrol show czy symfonic orkiestra???

Crazy pisze:
jako jedyna osoba, którą Gerowi udało się przekonać do Moody Blues

od pewnego czasu jest to już nieaktualne! :D

a żeby nie zaniknęło w mrokach, można sobie zobaczyć jeden z przejawów wzrostu popularności Moody Blues na forum

Natalia, a Lazy Day na manewrach śpiewaliśmy z Gerem i to chyba nie raz, i jeszcze chętnie zaśpiewamy :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony sob, 19 maja 2007 23:24:37 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 maja 2007 23:23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Gero pisze:
THE PRESENT *****
(best song: Meet me Halfway)
A tu nagle niespodziewanie dojrzała płyta! Osadzona wprawdzie w estetyce lat osiemdziesiątych, i to mocno, ale mimo wszystko miedzy tymi syntezatorowymi podmuchami można znaleźć kilka wspaniałych melodii i pomnikowych harmonii.

ulala, ale tu kolega Dzyń poleciał... więcej gwiazdek dla Present niż dla Days of Future Passed, Threshold i Lost Chord to dość nieoczekiwane posunięcie. Tę płytę poznałem dopiero niedawno - jest ona momentami zachwycająca, ale głównie swoją urokliwą kiczowatością, a pomnikowa jest tu wyłącznie osiemdziesionowość. Naprawdę - bardzo mi się ta płyta podoba, ale porównanie jej z wczesnymi, naprawdę dobrymi płytami, nei wypada na korzyść.
Utwór Blue World (to ten z iksem, nie?) nie jest tylko takim singlem dla zmyłki, żeby zrobić hita, a wewnątrz płyty dzieje się inaczej.
Nie, utwór bardzo dobrze płytę reprezentuje, nie wiem , czy jest najlepszy (bardzo ładny, though :D), ale po nim nic już nie zaskakuje. No, może Thomas, ktorego dwa utwory kończące są nawet interesujące i o dziwo jakieś takie poważniejsze od znacznej wiekszości reszty płyty.

Generalnie najlepiej charakteryzuje tę płytę tytuł jednego z utworów: It's Cold Outside of Your Heart :mrgreen:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 08:51:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Crazy pisze:
Gravi, jako jedyna osoba, którą Gerowi udało się przekonać do Moody Blues, mówię Ci od razu: wszelkie best of to ZUPEŁNIE i nieodwołalnie jest beznadziejna metoda na poznanie, co to takiego ten Mody Blues.


Rzeczywiście - całe ich płyty są bardzo dobre. Znam już Lost Chord i Days i wciągające to jest. Best of był do bani.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 maja 2007 16:56:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
wyszła właśnie "nowa płyta Moody Blues": Live At the BBC 1967-1970

gwiazdki daję ***, gdyż wszystkie kawałki pochodzą z klasycznych płyt, są zagrane z polotem i większość z nich ma więcej życia w tej trochę mniej dopracowanej formie niż na macierzystych albumach

"Tuesday Afternoon" np. jest porywający, chyba to najlepsza zarejestrowana wersja tego utworu, a przynajmniej na równi z tą z płyty "Caught Live + 5"; "Peak Hour" zaś, z wysuniętą do przodu perkusją brzmi tak jakby grał to zespół The Who :shock: :!:

kilka piosenek jest tutaj w dwóch czy nawet trzech wersjach, ale w niczym to nie przeszkadza, bo zespół zaskoczył - nawet mnie - tym, że całkiem potrafił pozmieniać aranże (największe wrażenie robi chyba "Best way to Travel" - pozbawiona urywanego rytmu perkusji, sprawia wręcz balladowe, płynące wrażenie; dobrze też zabrzmiało surowe "Twilight Time")

niestety wrażenie psuje fakt, że 1/2 tego dwupłytowego zestawu zajmują nagrania dla telewizji, a nie radia BBC, i połowa z nich, a więc 1/4 albumu to po prostu wersje studyjne bo zespół wtedy grał z playbacku, albo tylko wokale były na żywo... rozumiem że takie były wtedy realia, ale po cholerę wydawać to na płycie, jako live? (w części radiowej też znalazły się dwa takie kwiatuszki, czy oni kurwa myśleli, że fani się nie połapią? żenada!)

tak, Moody Blues - jedyny zespół na świecie który wydaje na płytach koncerty z playbacku... :(

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 maja 2007 17:18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Gero pisze:
kurwa
- o ja pierdolę, Gero bardzo merytorycznie podbił watek! Przyznam - czytając, że
Gero pisze:
kawałki pochodzą z klasycznych płyt, są zagrane z polotem i większość z nich ma więcej życia w tej trochę mniej dopracowanej formie niż na macierzystych albumach
to budzi to moje zainteresowanie.
Koncerty z plejbeku z wokalami na żywo - może uważali, że mają szansę na jeszcze większy sukces? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 10:27:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 14 lipca 2006 18:50:48
Posty: 59
Skąd: Moody Blues, the
Gero pisze:
tak, Moody Blues - jedyny zespół na świecie który wydaje na płytach koncerty z playbacku...


halo halo, hola hola!
dźwięki może i te same, ale zgodzisz się chyba, gero love, że na koncercie wajbsy (tj. wibracje) są jednak zgoła inne?
:!:

_________________
I'm a xes machine
I can do anything


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group