Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:41:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 99  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 01 stycznia 2021 17:55:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
od tego 13 grudnia przymierzam się, żeby zgłębić tamten koncert, a Ty mi tu kilka następnych! kiedy??? :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 01 stycznia 2021 18:07:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Wiesz, Crazy... jest długi weekend... (przynajmniej dla tych, którzy jutro i pojutrze nie pracują (ja akurat pracuję)...

Dla pomocy dodam setlistę z koncertów studyjnych z Okolitzy:
I Okolitza:
Mambałaga
Za Wolność
Gdzie Ty Jesteś
Pusta Studnia
Samotna
Hymn
Trafiony Zatopiony
Autystyczny
W Ciemności

II okolitza:
Intro
Tajne znaki
Od zera
3000 świń
Robaki
Amnestia
Ekoplan
List
Bonędza City
Siódme
Matarapatytaparatam

III okolitza:
CEL
DDA
OPTY PESY
HOŁD
WILKI DWA
ZA WOLNOŚĆ
GDZIE TY JESTEŚ (clean)
SILNALINA
RAUS
SĘK

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 04 stycznia 2021 00:03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
https://www.terazmuzyka.pl/luxtorpeda-opuscila-media-spolecznosciowe-zniknal-profil-z-ponad-200-tysiacami-polubien/

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 04 stycznia 2021 18:09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:brawa:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 15 stycznia 2021 10:34:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Udało mi się obejrzeć dwa koncerty - ten pierwszy na scenie i ostatni, trzeci, ze studia. SUPER, że takie coś zrobili - jest życie! Słucha mi się tego bardzo dobrze i bardzo dobrze też ogląda, bo chemia między nimi pozostaje i jak zwykle, jest w równym stopniu słyszalna, jak i widzialna. Czasem pojawiają się jakieś kiksy, zwłaszcza w nowszych utworach, które zdają się nieograne, ale to w sumie też fajne :-)

Cieszę się z nowych utworów (choć one pewnie najbardziej nieograne), lubię tę nową płytę! Bonędza, nawet bez Fronczewskiego, bardzo okej!

Zdecydowanie podtrzymuję zamiar obejrzenia wszystkich koncertów :peace:

Mam tylko jedno zdziwienie/ zastrzeżenie: dlaczego tak po macoszemu traktują płytę Mywaswynas? :-( Dla mnie to zdecydowany top Luxów i mnóstwo piosenek, które byłyby super do grania, tymczasem pojawiają się zupełnie od święta. Akurat w tych dwóch, co słuchałem, niby była Silnalina i Siódme, ale jakoś tak półgębkiem, a gdzie indziej nie ma w ogóle nic. Smoku, jako że nie tylko jesteś fanem, ale wręcz animatorem ruchu fanowskiego ;-), wiesz dlaczego tak jest? Ludzie nie lubią tej płyty? Muzycy jej nie lubią? Jakby była gdzieś okazja, to możesz rozgłaszać, że taki crazy lubi i chce, żeby grali!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 15 stycznia 2021 18:35:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Crazy pisze:
dlaczego tak po macoszemu traktują płytę Mywaswynas?

Buraki również w mniejszości...

Jak będę miał okazję, to rozgłoszę, ale w jednym z wywiadów (chyba w tym) zespół jest pytany o to, dlaczego ich zdaniem płyta MyWasWyNas przeszła bez większego echa (medialnego?)... Coś tam tłumaczą, nawet Kmieta, ale w odpowiedzi na Twoje pytanie - bardziej nasuwa mi się to, że tę płytę "promowali" na koncertach przez jakieś cztery lata... ja też ją bardzo lubię, nie jest może najlepsza, ale chyba moja ulubiona.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 21 stycznia 2021 10:20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
A tymczasem:
phpBB [video]

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2021 21:37:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ta kapela ma niesamowitego kopa na żywo, uważam że jest to absolutny fenomen. Mimo braku publiczności, przepływ energii jest taki, jakby publiczności była cała masa; mimo, że jakby nie patrzeć, mają mniej okazji do grania, są bez reszty zgrani, gitary brzmią doskonale, sekcja brzmi doskonale... Ba, mimo zupełnie beznadziejnej setlisty tego ostatniego koncertu (dobra połowa mojego bottoma się zmieściła!), to i tak kopie!

Więc że wybierają do grania swoje najsłabsze numery, to pół biedy. Ale dlaczego uparcie grają tylko starocia? Sami uważają, że Luxtorpeda skończyła się na kill'em all?
A czemu to gra? A tamtego nie? Chyba nas wszystkich nic nie szanuje!
;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: sob, 24 kwietnia 2021 22:10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Jest już kawałek z nowego wydawnictwa na Spotify:
https://open.spotify.com/track/6xYbmOK4 ... ff87f44df3

a nawet i drugi kawałek:
https://open.spotify.com/track/2lDWlYFl ... 815e414163

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2021 09:14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Fajnie, że dałeś znak. Bardzo mi się ostatnia płyta podoba. Jak trochę z nią jeszcze pojeżdżę do zdobędę się na większą recenzję.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: sob, 01 maja 2021 09:57:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Smoku, a wiesz coś bliżej o tym?

Obrazek

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: wt, 04 maja 2021 01:50:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
No jasne! Moją recenzję mam już w głowie...
A płytę osłuchaną kilkadziesiąt razy...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: wt, 04 maja 2021 09:58:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Jest nowa płyta? :shock:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: wt, 04 maja 2021 16:18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Czuję się właśnie trochę przymuszony wewnętrznie rzucić tu garść newsów....
...bo zespół likwidując (a może zawieszając?) swój profil na Facebooku - najwyraźniej pozbawił sporą część swoich słuchaczy podstawowych info o tym co się w szeregach Luxów dzieje (a przecież zespół nie zawiesił działalności).
Osobiście uważam, że to chyba pierwszy tak poważny błąd marketingowy Litzy... chociaż... idea tajnych koncertów i równie "tajnych" wydawnictw ma swoją wieloletnią tradycję.

...ale dość narzekania... po serii koncertów live z nowego studia Litzy, zespół planował jeszcze jeden koncert z nowymi wersjami kilku utworów, jednak chłopakom nowe brzmienie tak się spodobało, że stwierdzili - iż trzeba dać to na płytę...
Do współracy zaproszono DJ.BRK i sekcję dętą: Tomasza Mazur, Józef Zatwarnickiego i Dominika Szeszo, a nad nowym aranżem do utworu WILKI DWA czuwał Henryk "HENIO" Friedrich... A jak wyszło? W moim odczuciu bardzo dobrze. Choć takiej muzyki na co dzień słucham raczej rzadko, to bardzo podobają mi się te kawałki, ponieważ w większości zachowano linie melodyczne (poza "Od zera")... Jest to znowu pewna wypadkowa tego co robił Litza poza czadowym graniem (słychać tu jakby echa Liroya, akustycznego 2TM2,3 (kontrabas!) czy nawet Paschy 2000) - ale podlane jest to dawką świeżości, a jednocześnie trochę oldschool... są przestrzenie niczym z Massive Attack (i te doły!) - chyba zacznę słuchać tego zespołu, ale też z lekka swingująca wersja "Autystycznego" czy Blur'owe "Od chyba do chyba"... jako nieliczny (nie tylko na tym forum) dawny słuchacz Sweet Noise słyszę w jednym momencie Sweet Noise z "Revolty"... generalnie wszystkie kawałki (poza "Od zera") wchodzą mi na dziś lepiej od oryginałów (świetnych, ale już mocno osłuchanych)... ale jeden kawałek wybija się jeszcze mocniej po kilku odsłuchach... "Niezalogowany"!! To jest absolutna awangarda, mam wrażenie, że czegoś takiego jeszcze u Litzy nie było... chociaż... no, trochę freakowy utwór... płyta krótka, ale dzięki temu jeszcze chętniej włącza się dorzucone na tym samym cd wersje instrumentalne... na uwagę zasługuje też to, że niektóre teksty zostały ubogacone innymi, a niektóre nawet mocno zmienione... warto posłuchać (płyta wydana jak zawsze na pełnym wypasie - zdjęcia, świetne naklejki - w tym jedna wyjątkowa)...

ps. Litza nie byłby sobą, gdyby w zamian za facebooka nie dał czegoś... jest aplikacja na telefon (IOS i Android) - gdzie wieści od zespołu i jakieś nawet forum do komentowania jest...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 10 maja 2021 08:03:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Smok pisze:
Osobiście uważam, że to chyba pierwszy tak poważny błąd marketingowy Litzy... chociaż... idea tajnych koncertów i równie "tajnych" wydawnictw ma swoją wieloletnią tradycję.

Hi, hi. Ja bardzo cenię ten krok zespołu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 99  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group