Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:58:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2022 00:28:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Dzięki wielkie. Choć nie jest to dla mnie do końca dobra wiadomość

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2022 06:54:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W tę sobotę? To chyba w ramach tradycyjnego czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2022 08:49:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
w tę sobotę grają w Poznaniu, niestety w tym samym czasie ja będę grał właśnie na takim czuwaniu jak napisałeś i na Luxów bym zdążył tylko w razie jakiejś grubej obsuwki, czego oczywiście zespołowi nie życzę

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2022 09:35:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Crazy pisze:
W tę sobotę?

Raczej nie w tę ;)
Wrzucę info na najbliższe koncerty:
04.06.2022 — Poznań
05.06.2022 — Ludźmierz
10.06.2022 — Chorzów
11.06.2022 — Warszawa
19.06.2022 — Polkowice
25.06.2022 — Popów/Zawady
26.06.2022 — Niżna Łąka k. Krosna

06.07.2022 — Lubliniec (Kokotek)
09.07.2022 — Polanów

26.08.2022 — Lyski

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2022 21:15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
a, nie wiem czemu uznałem, że to teraz, zresztą nic to dla mnie nie zmienia, przynajmniej nie na plus, bo w następną sobotę już się umówiłem na Komety na Żoliborzu :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: ndz, 05 czerwca 2022 08:39:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
a jednak Luxtorpeda miała wczoraj wejść na scenę dopiero o 23.15 (a weszli około północy i grali około godziny), wiec udało ich się zobaczyć

setlista (z pamięci):
Mambałaga
Za wolność
Hydra
Antonówka
Przygotuj się na najlepsze
Krew z krwi
Cały cyrk
ofiara z woli boli
Bezkres
3000 świń
Niezalogowany
Wilki dwa
Autystyczny

(może jeszcze o czymś zapomniałem, było anonsowane Siódme, ale gitara nie dała się nastroić i Litza zrezygnował)

koncert bardzo przyjemny, przyszedłem jak "grał" O.S.T.R., co było dla mnie dość ciekawym kontekstem, bo zdaje się, że O.S.T.R. występował też przed Armią w sławetnym Krotoszynie 2005; nie było tak źle nawet, jedynym żenującym elementem był dla mnie występ gościa o ksywie Dżej, publika dość ujmująca, pierwszy raz widziałem, żeby tłum chóralnie śpiewał do utworu z taśmy między jednym a drugim występem, chyba też wielu fanów zostało w domu lub pojechało na Lednicę i dobrze było zobaczyć jak bardzo "przygodny" tłum zna jednak teksty piosenek Lux

no i jednak niesamowicie było odczuć ten stary powiew koncertowy, dla mnie pierwszy raz od początku pandemii (zeszłorocznej Trupiej Czaszki nie liczę, z różnych względów nie był to dla mnie koncert udany)

tuż przed koncertem (stałem przy barierkach i byłem w marynarce) grzebałem coś w telefonie, a nagle ocucił mnie głos: "gdzie sobie lajsnąłeś takiego garniaka?" - to Litza wyszedł na fajkę i zdjęcia z fanami

już wcześniej tego dnia w radiu puszczałem numer "Ja", z komentarzem, że jestem podbudowany żywotnością zespołu i zapałem do gry - płytę "Omega" uważam za najlepiej zagrany album Lux, i to też przełożyło się wczoraj na warunki koncertowe: może nie dało się tego za bardzo odczuć w otwierającej Mambaładze (w odróżnieniu od większości forumowiczów, ja akurat całkiem lubię, ale chyba tu trochę nastampia zmęczenie materiału), ale już Hydra została zagrana z takim powerem, że czułem się przez chwilę, jakbym był na koncercie (STAREGO!) Acid, Krzyżyk i Litza stanowią niesamowity duet napędzający cały zespół, niesamowity power ale też precyzja, z miejsca gdzie stałem akurat Kmietę nieco gorzej było słychać, ze słyszalnością Hansa jak zwykle różnie, za to Drężmak zaskoczył mnie jedną czy drugą bardzo zacną solówką na fajnym, głębokim brzmieniu (choć to raczej z palców ta głębi wyszła, szacun) Najlepsze momenty: (znowu!) przełamanie w Cały cyrk, walec Bezkres, świetne 3000 świń (chyba wróciło na pierwsze miejsce ulubionych numerów Lux), absolutnie powalające wykonanie Niezalogowanego, no i jednak Autystyczny, przez to ze cały nieco pijany studencki tłum falował z rękami w górę... jak wiecie, nie chodzę zbytnio na koncerty gwiazd z list przebojów, ale prze moim pierwszym koncertem Armii (1998) akurat grał T. Love i gdy śpiewali Chłopaki nie płaczą i nagle cały AZS zaczął falować, to jednak było to coś... doświadczenie pokoleniowe? W mniejszym stopniu coś takiego mi zabłysło przy Creep na Cytadeli, a w większym wczoraj na Autystycznym

zamiast bisu Litza zapowiedział kolejny koncert w Poznaniu 1 lipca, Witt szykuj się

jeśli chodzi o nową płytę, Smoku, to na razie nie zgodzę się, że to najlepszy album - dla mnie one są wszystkie w pewien sposób bardzo podobne, na każdy znajdę jeden dwa numery, które BARDZO mi leżą, kolejne dwa, trzy - które są OK, reszta "może być", a zawsze jest jeden, który mnie jakoś drażni

Teraz przesłuchuję dużo Omegi i dużo MMXX i tak: podoba mi się bardziej selektywne brzmienie MMXX niż bardziej zbite brzmienie Omegi i - jak na razie - dwa ulubione fragmenty MMXX, czyli Napie dać i Opty pesy są u mnie wyżej niż cokolwiek z Omegi (jak mi się podoba ten 'acidowy" rytm "na i" w Opty pesy, na nowej płycie jest jeszcze więcej takich rytmów, super!) - jak zawsze mało na Luxach melodii, na nowej płycie jeszcze mniej niż zwykle, więc czasem nie mam o co się oprzeć ALE nie ma na Omedze żadnego utworu, który by mnie drażnił i oczywiście jestem dopiero po kilku przesłuchaniach więc jeszcze dużo może się dobrego zdarzyć, na razie, jak wspomniałem, budujący jest dla mnie walor wykonawczy, tempa i ogólna żywotność tej muzyki, ulubione numery: Przygotuj się na najlepsze, Melisa i Hydra, ale w sumie Rauchen i Ofiara też więcej niż OK. Osza-lał, Osza-lał... Dobra płyta, cieszę się na kolejne przesłuchania.

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: ndz, 05 czerwca 2022 09:21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gero pisze:
O.S.T.R. występował też przed Armią w sławetnym Krotoszynie 2005
Miał wystąpić (i to nie wiem, czy nie po Armii), ale coś pokopał z terminami i nie przyjechał :lol:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: ndz, 05 czerwca 2022 10:30:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
:D ja tam byłem w tak alternatywnej rzeczywistości, że nawet gdyby gościnnie z Armią wtedy wystąpił, to bym nie zauważył

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: śr, 08 czerwca 2022 16:43:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ja w ogóle nie znam tego zespołu, ale trafiłem na informację, że w ramach Dni Ursynowa, w najbliższą sobotę (11 czerwca) zagra na scenie pod Kopą Cwila Luxtorpeda (a w piątek KULT, co by mnie znacznie bardziej interesowało, ale mam wówczas imprezę na jakieś 50 osób w domu).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: śr, 08 czerwca 2022 16:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
skoro w domu będzie 50 osób, nikt nie zauważy, że wymknąłeś się na koncert

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: śr, 08 czerwca 2022 17:34:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Myślałem o tym ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2022 10:39:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
To masz niezłą hacjendę. U mnie niedawno było 12 osób w tym dzieci i nie było gdzie palca wsadzić :lol:

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2022 13:20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
90% imprezy było w ogrodzie, ale niejaki Crazy z Izą potrafili robić balangi na 70? 80? osób w mieszkaniu w bloku - to dopiero był konkret :D

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2022 15:30:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Nick zobowiązuje :lol:

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2022 23:39:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
To prawda :D

a do adremu przechodząc, to pojechaliśmy dziś na rowerach pod Kopę Cwila i zobaczyłem pierwszych kilka numerów Luxtorpedy!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group