Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:01:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2021 09:54:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wreszcie dotarła do mnie płyta Blood on the Tracks, niewykluczone więc, że wkrótce będę dzielił się wrażeniami. Trochę nie wiem czego się spodziewać, płyta ma dobrą prasę, więc poprzeczka jest dość wysoko... Zobaczymy!

W ogóle pogłowie płyt Dylana w ciągu ostatnich lat wzrosło u mnie drastycznie. Kilkaset procent jak nic! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: pt, 23 kwietnia 2021 09:03:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pierwsze odczucia mam takie impresyjno-ogólne. Blood on the Tracks brzmi jakby się Bob nałykał krystalicznie czystego powietrza. (Gdziekolwiek był, pewnie musiał dużo palić, żeby się napalić :wink: ). Nie wiem, w górach zamieszkał, wstawał bardzo wcześnie i w porannym chłodzie spacerował, albo przesiadywał na werandzie w zadumie? Cokolwiek to było, ale muzyce się przysłużyło, bo brzmi ona czysto i przejrzyście, a artysta wydaje się skoncentrowany, wie co robi, jest precyzyjny i w zgodzie z sobą. Ta czystość właśnie zwróciła moją uwagę.

To co Crazy napisał o godnej parze z Desire jest słuszne w odniesieniu do jakości obu płyt, ale już ich charakter - tak na pierwszy rzut ucha - wydaje mi się całkiem odmienny. Tam więcej czadu i zadymy, a tu więcej refleksji i zadumy oraz wgląd w sprawy przy dobrej widoczności. Odnosząc (nie wiadomo dlaczego) do Kerouaca: Desire to w bardziej W drodze, a Blood on the tracks Włóczędzy Dharmy. Swoją drogą odświeżyłem niedawno W drodze, to teraz może pora wrócić do Włóczęgów?

A, i okładka mi się nie podoba. Dużo fajniejszy jest tył książeczki :) .

Może ktoś ma ochotę dołączyć do słuchania?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: pt, 23 kwietnia 2021 11:47:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Miałem wczoraj posłuchać, ale się w końcu nie złożyło. Ale będę odświeżał z krystalicznym powietrzem na uwadze!


... dzień później...

Cytat:
z krystalicznym powietrzem na uwadze!


Powiem Ci, że trafione! Taki Simple Twist Of Fate mógł śpiewać, siedząc na łące i patrząc zadumany w dal... A następujące potem (piękne! jedno z moich ulubionych) You're a Big Girl Now zaśpiewał z kolei wieczorem, wróciwszy do chaty po całym dniu robienia czegoś tam na dworze, w tym czystym powietrzu. Jest już ciemnawo, po głowie chodzą mu reminiscencje minionego dnia, jest nieco zmęczony, ale to był dobry dzień...
Jednak wyjechał na tę wieś/ w góry po to, by nabrać tego powietrza i nagrać arcydzieło. I to nagrał, być może już po powrocie do miasta, ale mając ciągle to powietrze w płucach i widoki przed oczyma... Tym arcydziełem oczywiście było Idiot Wind... :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: sob, 01 maja 2021 21:45:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zaczynamy się pięknie różnić :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 02 maja 2021 08:54:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
no chyba nie powiesz mi, że tym arcydziełem jest ten Jack of Hearts? :|

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 08:21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Rzeczone arcydzieło w wersji koncertowej, którą zaproponował mi youtub:

phpBB [video]


Muszę powiedzieć, że zwraca uwagę wyjątkowo świetną formą wokalną Dylana. Szok, on tam naprawdę ŚPIEWA, a nawet śpiewa z wielkim zadziorem!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: sob, 05 lutego 2022 22:41:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Złożyłem ostatnio nowego dylanowskiego top tena, to się podzielę...

Zadanie okazało się potwornie trudne.

Ballad of a Thin Man - jeszcze ta początkowa prostota songów z gitarą, już to bogactwo, które wyniosło mistrza na szczyty, a nade wszystko to przejmujące: coś się dzieje, ale przecież pan nie ma pojęcia, co... nieprawdaż, panie Jones?
Idiot Wind - powyżej wszystko napisane:
"Blood on the Tracks brzmi jakby się Bob nałykał krystalicznie czystego powietrza. Nie wiem, w górach zamieszkał, wstawał bardzo wcześnie i w porannym chłodzie spacerował, albo przesiadywał na werandzie w zadumie?" -
"ja myślę, że on wyjechał w te góry po to, by nabrać tego powietrza i nagrać arcydzieło. I nagrał, być może już po powrocie do miasta, ale mając ciągle to powietrze w płucach i widoki przed oczyma... Tym arcydziełem oczywiście było Idiot Wind..."
Just Like a Woman - utwór o ogromnej w moim przypadku wartości sentymentalnej i co ja poradzę, że tam podobno są lepsze?
Like A Rolling Stone - utwór w pełni godny całej swej sławy
A Hard Rain's A-Gonna Fall - apokaliptyczny folk... porażający siłą, a w swej mantrycznej jednostajności nie dający się odegnać
Hurricane - najbardziej chyba "czadowy" Bob, jaki jest, porywa niesamowicie
Gates Of Eden - zdecydować się na jeden utwór z najrówniejszej i chyba całościowo mojej ulubionej płyty, było baardzo trudno... ale to znowu apokaliptyczny folk!
Man in a Long Black Coat - niesamowity klimat, to jest piosenka do słuchania nocą, nie jest groźna, ale właśnie niesamowita (jest takie angielskie słowo "uncanny"), inaczej już brzmi jego głos po latach, często mi się to nie podobało, ale tutaj - idealnie sprzęga się ze znakomitą muzyką
All Along The Watchtower - trochę banał, no ale...
Murder Most Foul - wcale nie jestem pewien, czy to moja ulubiona piosenka z ostatniej płyty, ale ostatnio jestem pod jej wielkim wrażeniem i nie mogło jej zabraknąć

A dalej My Back Pages, Leopard Skin Pill-Box Hat, Highway'e oba, Simple Twist of Fate, You're A Big Girl Now, Isis, It's Alright Ma (I'm Only Bleeding), Tombstone Blues, Positively 4th Street, All I Really Wanna Do, Maggie's Farm, Black Rider z ostatniej, i nie wiadomo, co jeszcze...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2023 13:36:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Najlepszy utwór w niesamowitej, bardzo wolnej, podhammondowanej wersji... I jak on to śpiewa :shock:

phpBB [video]


Ja ******************** jakie to jest dobre!!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group