Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:17:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: sob, 21 września 2019 02:04:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:)
Dylana miałam na jednej z pierwszych kaset kupionych do walkmana. Pierwszą była jedynka Led Zeppelin :wink:
Słuchałam na tyłach autobusu, przy szybie i tyłem do zgromadzonej publiczności,dojeżdżając do szkoły średniej. Mr Tambourine wprawiał mnie w extasy :D
Okropne czasy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: sob, 21 września 2019 21:09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale co to miałaś, Greatest Hits? U nie taka kaseta z firmy Takt, to był drugi krok z Dylanem :) .

A teraz zapoznałem się wstępnie jeszcze z koncertówką Hard Rain. Zdecydowałem się ze względu na tego perkusistę, który był na Desire, bo bardzo podoba mi się tam jego gra. Hard Rain wypada dość osobliwie, brzmi to jak skok w nieco inną estetykę, taką lekko ludyczną. Jak zaczynają grać Maggie Farm, to robi się trochę jak na zabawie podmiejskiej, co jest w sumie dość fajne :) . No zdecydowanie jest to żywe granie, które raz wypada lepiej, raz gorzej. Więcej może powiem, jak też więcej posłucham. W każdym razie wzmiankowany Howard Wyeth spoko - od razu słychać, że to on.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: sob, 21 września 2019 21:38:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
antiwitek pisze:
Ale co to miałaś, Greatest Hits?

Zapewne tak było - piracką


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 22 września 2019 19:55:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ok, dziś włączyłem Blond On Blonde i było zupełnie inaczej. Od razu pojawiło się uczucie, że to jest tak mocne! I myśl, że to może najlepszy Dylan ever :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 29 września 2019 08:12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mi jakoś Blonde średnio wchodziło, pewnie ze względu na długość. Z długimi albumami miewam jak Budzy i generalnie, jeżeli ma być długi, to ja muszę czuć, że to ma jakieś usprawiedliwienie. A Blonde mi się dłużyło, mimo takich perełek, jak Leopard Skin Pillbox Hat :-)

antiwitek pisze:
Tę historię opisywałeś na forum już cztery razy plus raz jeszcze na Gerach.

I bardzo dobrze! Dawaj!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 29 września 2019 10:15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale to ogólnie jest problem z Dylanem, bo co w zasadzie jest w jego muzyce atrakcyjne? Przy dłuższych albumach ten problem staje się bardziej palący. Chyba nie chodzi przecież o melodie, że o przebojowości nie wspomnę, o samo granie raczej też nie. O głosie Boba już tu była mowa. Niby wiadomo - Sztokholm potwierdza - teksty. Ale przyznam, że przy mojej znajomości języka też nie jest to rzecz decydująca. A jednak coś ostatnio mnie ciągnie do Dylana, i zbliżyłem się do niego chyba bardziej niż kiedykolwiek.

Na Blonde on Blonde, prócz zwyczajowego nudziarstwa w tych przegadanych, za długich utworach, jest jakaś lekkość, czuć żywy wiatr w żaglach. A druga rzecz, to rytmika - jakoś wciągająca jest często ta basowo-stukająca warstwa muzyki. Czasem robi się z niej fajny wehikuł, zwłaszcza przy lekkim podkręceniu niskich częstotliwości. Weźmy Visions of Johanna.


Z innej beczki. Czytałem niedawno o inspirującym wpływie Boba na Lennona, co lekko mnie zaskoczyło, bo chodziło o Bitelsów. Ale przykłady, które tam się pojawiły - w tej biografii Lennona - musiałem przyjąć ze zrozumieniem. A sam wynalazłem linka w solowej twórczości Johna, wszak Oh Yoko leży tak blisko Dylanowskiego I Want You!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: pn, 20 lipca 2020 23:02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Paweł i Gaweł pisze:
18. Main Title Theme (Billy) - 10
Tell Me That It Isn't True - 10

20. Subterranean Homesick Blues - 9,5

(...)
26. Bunkhouse Theme - 7
Carribbean Wind - 7
It's All Over Now Baby Blue - 7
Tangled up in blue - 7
As I went out one morning - 7

47. Don't Think Twice It's Alright - 3
The Ballad of Hollis Brown - 3
Final Theme - 3
One of Us Must Know (Sooner or Later) - 3
Tangled up in blue - 3


Wygląda na to, że nieprawidłowość się pojawiła i "Tangled Up In The Blue" powinno wskoczyć do dwudziestki, wyrzucając zeń Subterreneana. Gamoń z tego Pawła, a może Gawła.
W dodatku nie dali w wątku linka do głosowania, żeby można sobie było zobaczyć, kto np. głosował na ten Tangled. O:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=502661#p502661

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 16:33:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Na Slow Train Coming jest numer Gonna Change My Way Of Thinking - trochę riffowiec. Nie wiem dlaczego, ale zacząłem wyobrażać sobie, że bierze go na warsztat jakiś ostro, ciężko i brudno grający zespół. Potem pomyślałem, że właściwie całą płytę powinna była zrobić po swojemu Nirvana, Mudhoney albo jakiś Clutch. Posłuchałbym :) .

A druga rzecz, że chyba znów nadrobię jakiś brak w znajomości płyt Boba. Z takich płyt cenionych, których nigdy nie słyszałem, przychodzi mi na myśl Blood On The Tracks. Dam znać gdy coś się w tej kwestii wydarzy :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 16:43:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Blood on the Tracks jest zdecydowanie bardzo dobra, myślę, że jest godną parą do Desire, chociaż ja stawiam na tę drugą... na obu płytach są jakieś tam słabsze momenty, zdarzy się nudziarski numer, ale wzloty są bardziej spektakularne na Desire. Tym niemniej Idiot Wind z Blooda to wspaniała piosenka, jedna z najlepszych Boba, chyba.

Ja bym polecał uwadze też tę ubiegłoroczną! Ona jest zaskakująco dobra i nie powiem, że świeża, bo bardzo słychać tam starego człowieka, ale świeża w tym sensie, że nie ma tam żadnego odcinania kuponów. To jest nowa, bardzo osobista wypowiedź artysty, który bardzo dużo w życiu już przeszedł. Skojarzenia z Johnny Cashem się budzą oczywiście.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 17:05:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Też mnie ciekawi! Znam Tempest, ale mam z nią problem. Podoba mi się gdzieś do połowy trzeciego numeru - potem wysiadam. I wcale nie chodzi o głos Dylana - mi jego chrypka pasuje.
Nie wiem - może tam dużo dzieje się w tych długaśnych tekstach, ale w muzyce - też długaśnej - nie bardzo...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 17:30:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Może i tak być. Na "Rough and Rowdy Ways" teksty są niesłychanie długie i prawdę mówiąc, gdybym trafił na wydanie takie, że byłaby płyta razem z tekstami, to bym się chwili nie wahał i kupił. Ale płytę miałem już parę razy w ręku w jakimś empiku i niestety gołą ręką czuć, że żadnych tekstów tam nie ma, bo za chudo... no i słyszałem, że wydanie całkiem nie nadzwyczajne (a cena całkiem niemała) i nie kupiłem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 18:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Swoją drogą ciekawe czy Pippin odebrał swoją nagrodę za wygrany zakład...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 18:35:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Niestety zakład był tak dawno, że już nie pamiętałem, z kim ani o co. :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 19:08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Czyli nic się nie zmieniło. To wielka niesprawiedliwość dziejowa, nie powinno tak być, że wygrywasz zakład i zostajesz bez flaszki!

A co do płyt Boba, to wracam też ostatnio do albumu John Wesley Harding, bardzo lubię tę płytę. Pasuje mi jej surowość, a zwłaszcza podoba mi się gra sekcji. To było zdaje się dwóch dość przypadkowych ziomków z Nashville, ale jadą aż miło :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Bob Dylan
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 21:08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
No patrz, słuchałem dzisiaj tytułowej piosenki z tej płyty!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group