Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:40:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 lutego 2015 11:10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
zdecydowanie !

Miki pytał o to : https://www.youtube.com/watch?v=Z2203GPIlhI


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 października 2015 11:36:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
The Afghan Whigs pracują nad nową płytą, a 18.02. do warszawskiej Stodoły zawita sam Greg. Więcej (choć i tak mało, ale przynajmniej jest przeróbka "A Crime" Sharon Van Etten w duecie z Ani DiFranco) znajdziecie tam.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 listopada 2015 22:36:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
ten kower mi wleciał jednym uchem a wyleciał drugim, tym bardziej że tego samego dnia dostałem TOŃ !

no, ale sam nie wiem czy bardziej się cieszę na gig w Wawce, czy na nową płytę afghanów :)

tak czy inaczej, czekamy ! :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 marca 2017 16:34:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Premiera kolejnej płyty The Afghan Whigs "In Spades" 5.05., a już miesiąc później (6.06.) koncert w warszawskim Palladium.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 czerwca 2017 20:50:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Miki pisze:
później (6.06.) koncert w warszawskim Palladium.


...Palladium to świetne miejsce na koncert: scena jest widoczna, akustyka niezła + klimat dużo fajniejszy niż w proximie czy innej stodole. Szkoda tylko, że zamiast piwa lali jakieś szczyny, a jeszcze większa szkoda, że człowiek jest na tyle głupi żeby to pić. Już sam sprzęt na scenie robił wrażenie. Wuchta wzmacniaczy mesa boogie, beczki ludwig – wszystko opakowane w charakterystyczną grafikę z „In Spades” i do tego podświetlone. Tuż przed rozpoczęciem setu z głośników dał się słyszeać głos proszący o nie używanie lamp błyskowych. Po chwili technik powiedział dokładnie to samo (zaraz do tego wrócimy).

Parę minut po 21 zgasły światła i wybrzmiały pierwsze dźwięki „Birdland”. Dulli z bezprzewodem wyszedł na scenę, podkład leciał z nagrania. Przez chwilę pomyślałem, że mógłbym nawet w takiej formie go słuchać – jak nie przymierzając – na weselu. CO TO JEST ZA GŁOS! Nawet, jak słusznie zauważyła Angie chrząknął tak samo jak na płycie. Pod koniec numeru orkiestra dołączyła na scenę. Zachowując kolejność z płyty drugi Arabian Heights. Już po pierwszych dźwiękach Dulli musiał wrzasnąć, żeby wyłączyć flashe (*). Aha, żartowałem z tym, że mógłbym afghanów z playbacku słuchać... momentami grali na 4 gitki.... O ile z głośniczków, słuchawek czy czegokolwiek to nie ma sensu, tak na żywo thotalna ściana. I bez niepotrzebnych popisów, każdy grał to co trzeba, efekt był piorunujacy. Jak zwykle, z jednej strony to pulsowało i bujało, a z drugiej miało potężny czad. Zaraz potem Matamoros – w pewnym sensie podobny kawałek oparty na specyficznym groovie. I klasyk: Debonair. Proporcja w secie tak się właśnie prezentowała: prawie cała nowa płyta, sporo przedostatniej, a ze starych jak to mawiał Norbi „same sztosy”. Nie było słabych momentów, ale najmocniejsze (poza wyżej wymienionymi) Sth hot, John the Baptist, Gentleman, Lost in the Woods (na którym, jak poprzednio dali na gitarze pograć technicznemu ♥).

Nie wiem czy to złudzenie, ale mam wrażenie, że grali dużo szybciej niż w wersjach studyjnych. Realizator miał ręce pełne roboty. O ile po lewej stronie sceny spokojnie, tak po prawej ciągłe zmiany. Rick Nelson obsługiwał: gitarę, klawisze, wiolonczelę, skrzypce i śpiewał chórki. Dulli czasem bił we floor tom (I am fire i Lost in the Woods) i miało to sens nie tylko wizualny: otóż zestrojony ten tom był tak nisko, że uderzenia miały, że tak nieelegancko powiem niezłe pierdolnięcie. No i siadł za klawisz podczas „It kills” i „The spell”.

Co było żenujące: mimo licznych próśb, ludzie ciągle walili flashem. Dulli w pewnym momencie zrobił przerwę na pozowanie do zdjęć, żeby dali spokój. Po chwili i tak ktoś rypnął. Żałuję, że nie nagrałem jak Dulli z takim załamaniem parsknął 'you fuckin' kiddin me?'.

Zagrali też „Teenage Wristband” z repertuaru Twilight Singers i naszło mnie, że jedyne co jest złe w reaktywacji Afghanów to zmniejszone szanse na gig Twilightów. No właśnie, nie obyło się bez kowerów: na intrze do Faded „I Can't make you love me” a w Can Rovę wplecione Last Goodbye. Było to dobre, ale nie aż tak jak np. Everlasting Love w Esta Noche na ostatniej trasie Twilightów.

Najsmutniejsze było to, że zabrakło Dave'a Rossera, który z powodów zdrowotnych nie ruszył w trasę z zespołem.. Mimo, że na scenie tych gitar było mnóstwo, to cholernie brakowało jego chórków, solówek i w ogóle jego. Dulli przeżywał i wspominał Dave'a kilka razy. To widać i słychać, że to nie jest jakiś układ kaskaderski, tylko band z krwi i kości.

Wracając, set ułożony idealnie: wspominany Lost in the Woods na koniec zasadniczej części domagał się bisów. A FADED na sam koniec, zaszczepiło w obecnych pragnienie żeby zobaczyć ich kolejny raz, choćby z tym samym materiałem. Ja pójdę.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group