Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:01:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 listopada 2012 23:14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
ktoś jest teraz we Wrocławiu ?

kogoś jutro spotkam w Karo ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 listopada 2012 09:34:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
stiw pisze:
aż sam przeczytałem swoją relację i się sam zachęciłem. firlej to bardzo przyjemna miejscówka na taki koncert wrocław to świetne miasto i czemu by się tam nie spotkać ?!

No właśnie czemu ?

Grupa uderzeniowa z Opola w składzie Marcin i ja na koncercie była...

Koncert kapitalny, mało ludzi, mały klubik, świetne nagłośnienie, bardzo fajny ostatni saport - Creature With The Atom Brain. Największe wrażenie zrobiła na mnie gra gitarzysty - gość potrafi zagrać wszystko i jeszcze nadrabia za Marka ruch sceniczny :) Kto Laneganowi tą choreografię wymyślił ? To aż śmieszne było jak on się zachowywał...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 listopada 2012 10:55:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
jak Cię widzą tak Cię słyszą ; )

a jak set, były jakieś qotsy albo screaming treesy ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 listopada 2012 11:42:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
set bardzo fajny:

The Gravedigger's Song
Sleep With Me
Hit the City
Wedding Dress
One Way Street
Resurrection Song
Gray Goes Black
Devil in my Mind
(Smoke Fairies cover)
Quiver Syndrome
One Hundred Days
Creeping Coastline of Lights
(Leaving Trains cover)
Black Rose Way
(Screaming Trees song)
Riot in My House
Ode to Sad Disco
St. Louis Elegy
Tiny Grain of Truth
Encore:
Hangin' Tree
(Queens of the Stone Age song)
Harborview Hospital
Methamphetamine Blues

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 listopada 2012 11:57:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Cytat:
Hangin' Tree
(Queens of the Stone Age song)


:D :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 lutego 2013 23:25:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Poznałem dziś płyty Screaming Trees nagrane dla SST i muszę powiedzieć, że nie zdawałem sobie sprawy, jak wielki wpływ na tę kapelę i sposób podawania tekstu w niektórych numerach mieli The Doors :wink: Niekiedy brzmi to tak, jakby byli punkowcy cofnęli się w czasie do drugiej połowy lat sześćdziesiątych. Być może jeszcze tu wrócę z równie mało odkrywczymi wpisami.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lutego 2013 21:15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
LANEGANA FEJSIK pisze:
Mark Lanegan & Duke Garwood present "Black Pudding", released 13th May on HEAVENLY RECORDINGS .. Check out new track "Pentecostal" on YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=7U1y-af2 ... e=youtu.be


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lutego 2013 07:15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ale ale - są też trzy niedokończone numery Mad Season, do których Lanegan nagrał teraz wokale i które ukażą się w kwietniu na reedycji Above.
A przed Państwem pierwszy z nich:
http://www.youtube.com/watch?v=u9lNl6Z6HCw

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2013 10:47:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
słuszna uwaga !
skądinąd bardzo fajny numer :D :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 września 2013 17:10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Miki pisze:
"Imitations" Lanegana działa na mnie usypiająco, a jestem przy piątym kawałku (OK, długo wytrzymałem). Przyjęta konwencja zupełnie do mnie nie przemawia. Jak tak dalej pójdzie, pójdzie w ślady Roda Stewarta i wyda kilka płyt z piosenkami z amerykańskiego śpiewnika, a potem zaproszą go na festiwal w Sopocie.
A u mnie zaskoczyła, ale nie od razu. Pierwszy kontakt był zniechęcający - aranżacje najczęściej ascetyczne do bólu. "Mackie Majcher" w jego wykonaniu jakoś nie porywa.
Ale po podejściach przywykłem. Głos Lanegana tak kojąco wprowadza w jesienna atmosferę.
I nie kadzę mu tylko dla tego, że zrobił Cale'a :wink:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 września 2013 21:31:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
bardzo dobry jesienny album

autumn leaves ***** !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 września 2013 16:09:03 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 09:03:09
Posty: 905
Skąd: Kraków
ogólnie niezłe ****
faktycznie jest wyczuwany jesienny klimat
ciekawe jakby zażarła ta płyta na wiosnę 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2015 13:00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
KoT - jak tam gig w Kraku ? :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2015 14:19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
mówisz - masz

Mark Lanegan 19.02.2015 r. Kraków, Fabryka.

Phantom Radio to nie jest album, który podszedł mi od pierwszego odsłuchu. W związku z okazją na kolejne pooglądanie Lanegana na żywo, dałem mu jednak tyle szans, że bardzo go polubiłem.

Na bilecie wyczytałem, że jest suport, co mnie nieco zgrzało, ale że miał to być Duke Garwood i The cośtams, to pomyślałem, że może być fajnie. Na scenie pojawili się gość z gitarą oraz znajomy z twarzy człowiek, który obsługiwał jakąś elektronikę i klawisze. Muza niby eksperymentalna (za nic nie przypominało to gitary Duke Garwooda ) stanowiła tło do gównianej kreskówki wyświetlanej na czterech telebimach. Mrożąca krew w żyłach historia rzezi inspirowanej przez pałającego nienawiścią pastora/księdza. Extra dzień wcześniej w popielec ten inspirujący obraz mogła pooglądać publika w Warszawie. Redaktorzy z GW byliby dumni. Dżizas ! czy artyści żyją w jakimś innym świecie i naprawdę boją się nienawiści chrześcijan, którzy gotują się do krwawej rzezi ? Na szczęście się okazało, że po następnym przydługim numerze panowie się pożegnali życzyli have fun’a na Duke i Lanaganie. Duke Garwood wystąpił w towarzystwie perkusisty – oba dziadki wyglądały świetnie i grali naprawdę fajnie swoje brudne depresyjne bluesy. Niestety występ położył realizator dźwięku, który nie przejmując się specjalnie kanonadą sprzężeń i pogłosów rozkładał ręce gdy Duke mu coś pokazywał.

Przed koncertem miałem trochę stracha, bo Mark dał parę koncertów w Holandii, na których setlista ograniczała się do 13 utworów, podczas gdy wcześniej grywał ponad 20 numerów… w Warszawski set wyglądał jednak normalnie…
Na początek trzy kawałki przy akompaniamencie samej gitary – cudo ! Światła przygaszone, trochę kolorowych z tyłu, grają dla nas cienie, nie widać twarzy, widać kontury postaci i tak już będzie do końca… postanowili, że ich sobie nie pooglądamy. Potem wjeżdża piosenka grabarza przy której perkusista naparza w gary jednej ręce trzymając marakasa. Jest czad ! Płynnie przechodzi w Harvest Home i właściwie to mam wrażenie, że ten numer jak ulał pasuje do repertuaru z poprzedniej płyty. I tak to z tymi numerami z Phantom Radio jest… Na koncercie po 6 kawałków z dwóch ostatnich płyt tworzyło monolit poprzetykany perełkami z poprzedniej epoki – Sleep with me, One way street, Hit the city… ta sama stylistyka, tan sam klimat… wygląda to tak, że jedziemy ulicą jednokierunkową, zaczyna się ściemniać i ciemność nabiera swojego najgłębszego odcienia, docieramy na miasto, żeby się pobujać przy smutnym disco, impreza kończy się zamieszkami w domu Marka w wyniku których trafia on do szpitala z widokiem na zatokę… no i właśnie Mark próbował powiedzieć parę słów ale nie dało się go zrozumieć – taką miał chrypę ! Nie zmienia to faktu, że śpiewał bardzo fajnie… może stąd te krótkie sety… Na bis Meta i Killig Season… półtorej godziny, szkoda że nie dłużej… niemniej jednak zadowolony wróciłem do akademika.

Setlista:
1. When Your Number Isn't Up
2. Judgement Time
3. Low
4. The Gravedigger's Song
5. Harvest Home
6. Quiver Syndrome
7. One Way Street
8. Gray Goes Black
9. Deepest Shade
10. Hit the City
11. Ode to Sad Disco
12. Riot in My House
13. Harborview Hospital
14. Floor of the Ocean
15. Torn Red Heart
16. Sleep With Me
17. Death Trip to Tulsa

Encore:
18. Methamphetamine Blues
19. The Killing Season

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2015 22:49:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Dzięki za relację. Zamykam oczy i tam jestem !


KoT pisze:
Na początek trzy kawałki przy akompaniamencie samej gitary – cudo ! Światła przygaszone, trochę kolorowych z tyłu, grają dla nas cienie, nie widać twarzy, widać kontury postaci i tak już będzie do końca… postanowili, że ich sobie nie pooglądamy. Potem wjeżdża piosenka grabarza przy której perkusista naparza w gary jednej ręce trzymając marakasa. Jest czad ! Płynnie przechodzi w Harvest Home i właściwie to mam wrażenie, że ten numer jak ulał pasuje do repertuaru z poprzedniej płyty.


TAK !

Cytat:
Encore:
18. Methamphetamine Blues
19. The Killing Season




:piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group