Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:59:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 sierpnia 2011 22:25:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Obrazek
Nareszcie (ponad 11 lat!) światło dzienne ujrzały ostatnie zarejestrowane nagrania Screaming Trees. Gościnnie Josh Homme. Na razie do kupienia tylko w mp3, ale można posłuchać tutaj: http://screamingtrees.net/media/.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 sierpnia 2011 22:31:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja bym jeszcze wspomniał o instrumentalnym udziale Petera Bucka z R.E.M., co słychać.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lutego 2012 21:16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 12:34:20
Posty: 803
nowy Mark Lanegan - Blues Funeral - premiera 6 lutego

do odsłuchu cała płyta:
http://www.mojo4music.com/blog/2012/01/listen_now_mark_lanegan_bands.html

i singiel :
http://www.youtube.com/watch?v=mVCNSZPPr9M


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 lutego 2012 11:48:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
ja już się wypowiedziałem w 'tego słucham' ..słusznie KoT zauważył że odrobinę ironicznie : ), ale płyta jest rewelacyjna !

trochę emocje opadną to coś więcej napiszę...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 marca 2012 19:30:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
moja spontaniczna i świeża relacja z koncertu Marka Lanegana z warszawskiej proximy. koncert był przedwczoraj. pewnie później coś dopiszę...






Down through the heart of the city at night

Wiedziałem, że Lanegan jest wysoki, ale nie że aż tak ! kiedy techniczny krzątał się po scenie, przy trajpodzie Marka wyglądał jak karzeł.
Z głośników David Bowie śpiewał let’s dance a w Proximie robiło się coraz cieplej
łuuuuuuuuUUUUU łuuuuuuuuuuUUU LA NE GAAN LAA NEE GAAAN
z siostrą sobie rozmawiam, że chciałbym żeby zaczęli od grave diggera i że koniecznie muszę usłyszeć wedding dress i harborview hospital i methemhetamine blues, inaczej wyjdę nie pocieszony !

chwilkę po 21szej przy umiarkowanym aplauzie publiczności muzycy weszli na scenę, aplauz z umiarkowanego na pełen przeszedł kiedy zjawił się sam Lanegan, . Bez żadnego hello Poland nice to be back stanął za wspomnianym wysokim tripodem, objął mikrofon swoją wydzieraną łapą i z zamkniętymi oczami przechylił głowę w prawo i w dół co było prawie jednynym ruchem scenicznym wokalisty screaming trees.


where the grave dogger song is sung

Żadno intro z taśmy czy epickie sprzężenia raz dwa trzy cztery

EDIT: nie znam się na metrumach, ale tak se czytam co napisałem i mnie naszło ze to chyba na 3 jest czy coś.. eee...

grave digger song po kilku taktach Lanegan wydaje z siebie głos. Wygląda na to, że nie musi mówić hello poland nice to be back, bo wystarczyło że zaśpiewał pierwszą linijkę i zahipnotyzował publiczność.
Utwór na żywo dostał bardziej rockowego kopa ! ale muzycy i tak zgrabnie przenieśli wszystkie smaczki. Motoryczny rytm wprowadził w mnie w trans. Jak się skończył, to żadnego ‘thank you’ tylko od razu brudny akord i sleep with me. Wracamy w żwawsze tempo – hit the city ! niestety zamiast pidżejki drugi głos śpiewa mi nieśmiertelnyfanktóryznatekstyimusisiętymafiszować ! no to co mam poradzić ? śpiewam z nim ! skuszka dla akustyka, albo dla muzyków ! bo chórki robione przez zespół to sobie dorabiam w głowie

Will you visit me where my body rest ?

I jak na płycie, zaraz po hit the city wchodzi wedding dress na który tak czekałem ! biję z siorką piątkę i odjeżdżam w pełni ! już nie drażni mnie fan, bo refrenowego dabadaaaa daaa urokiem jest im więcej głosów !
Po pierwszym refrenie stojący po mojej lewej a Marka prawej pan gitarzysta na swoim telecasterze gra solóweczkę. Jeśli porównać wzmacniacze do samochodów, to jego VOX na pewno nie było tym autkiem które w garażu czeka na niedzielną przejażdżkę.. warczało mu to przepięknie, ale jakoś nie oczarował mnie swoim stylem.

Na chwilkę odskocznia do field songs: i obowiązkowy one way street zaś po nim resurection song. Potem wish you well

There’s a riot In my Mouse

ale zaraz był powrót do pogrzebowego blusa : grave goes black. O ile grave dogger dostał rockowego kopa to quvieder syndrom i riot In my Mouse dostały po prostu z przeproszeniem pierdolnięcia ! niesamowicie to kołysało ! praktycznie byłą zagrana prawie cała nowa płyta, bez – niestety – bleeding muddy water : ( - za to na chwilę piękny powrót do bubblegum – one hundred days
Bodaj najbardziej odstającym numerem podobnie jak na płycie był ode to sad disco. Zabawnie to bujało, ale dobrze że tylko jeden taki numer. Gdzieś po drodze Mark przedstawił zespół. Nic nie zrozumiałem.


What’s done it’s done

Na koniec ST Louis elegy – kapela już rozśpiewana – chórki bardzo fajnie ! i bardzo ładna klamerka, bo ile zasadniczego seta otworzył pierwszy numer z płyty, tak zakończył ostatni Tiny grain of truth’


( koncert życzeń )

W czasie nie za długich braw wołających na bis
Zaszeptokrzyczałem siorce biednej do ucha dodając przekleństwo że muszą na koniec zagrać hearborview hospital
I memphetamine blues
I…
Zagrali . )

Hospital, na Maksa mnie urzekł już za pierwszym słuchaniem, ale trochę się bałem jak na żywo wypadną te szerokie gitarki. Mój lęk był podbudowany bootlegiem, który jakiś czas temu słuchałem, na którym ewidentnie się rozjeżdżały… całe szczęście że zespół jest już trochę w trasie i ograł ten materiał – nic nie można zarzucić gitarkom i przy okazji muszę powiedzieć o drugim panu gitarzyście – siedział sobie za klawiszem a gitarką dodawał smaczki, zaś w tych bardziej rockowych utworach grał gitkę rytmiczną – świetnie to robiło !
rollin just keep on rollin !

TU TA TU TU TAAA
WAKE UP !!!

!!! najlepszy kąsek na koniec !!! Jeśli pisałem że riot dostało pier$@lnięcia, to w skali nie wiem jak nazwać to co się stało z memphetamine blues...

keep your eyes wide open and my shotgun loaded
cause I don’t wanna leave his heaven so soon ...


Ostatnio zmieniony śr, 21 marca 2012 22:34:51 przez stiw, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 marca 2012 22:14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 12:34:20
Posty: 803
stiw, dzięki wielkie za relację! kurde bardzo chciałam być na tym koncercie! musiał być czad! memphetamine blues na żywo, ech! zazdroszczę :)

stiw pisze:
Gdzieś po drodze Mark przedstawił zespół. Nic nie zrozumiałem.

:D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 marca 2012 23:18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Cytat:
stiw, dzięki wielkie za relację! kurde bardzo chciałam być na tym koncercie! musiał być czad! memphetamine blues na żywo, ech! zazdroszczę


ależ proszę ! -

EDIT:

Miki mi podlinkował świetne foty :

http://www.rafalnowakowski.com/galeria. ... +-+Proxima

:piwo:

a co do methemphetamine to jakaś masakra... zapomniałem o złamanej kości i bawiłęm się jak szalony !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 marca 2012 17:58:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zazdroszczę... Podałeś wszystkie utwory? Nie było nic sprzed Field Songs?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 marca 2012 18:04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
o pardon, że pominałem dwa szczegóły:

niestety tylko pendulum z skądinąd mojej nie ulubionej whisky for the holy ghost

za to był też crawl space wyjących drzew !

żałuję że nic z debiutu solowego, który lubię bardzo

g woli ścisłości pełna setka :

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 maja 2012 18:15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
bardzo fajny materiał !

http://www.youtube.com/watch?v=dCa9BBVeTjo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2012 20:06:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Cytat:
Zazdroszczę...


to Panie Kolego,
widzimy się we wrocu ?

:D
http://muzyka.wp.pl/title,Mark-Lanegan- ... caid=1f075


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2012 09:55:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Widzimy !!!

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2012 10:00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
O żesz! Wprawdzie wtorek, ale do Wrocławia w miarę blisko!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2012 11:12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
w sumie to brzmi kusząco...

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2012 20:43:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
aż sam przeczytałem swoją relację i się sam zachęciłem. firlej to bardzo przyjemna miejscówka na taki koncert wrocław to świetne miasto i czemu by się tam nie spotkać ?!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group