Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:23:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 09:11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Reakcja Tylera ma adekwatną moc do tego, co zrobił Prazeodym. Choć ja miałem raczej ochotę wrzasnąć "niiiiieeeeeeeee!!!!!!!!" :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 09:25:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
Choć ja miałem raczej ochotę wrzasnąć "niiiiieeeeeeeee!!!!!!!!"

Ja wyszeptałem: nie wierzę.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 09:34:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A pamiętacie, jak kiedyś Pet ogwiazdkował wszystkie płyty TSA?

A co do późniejszego Kombi, którego Prazeodym już nie opisywał, warto zauważyć utwór "Nietykalni - skamieniałe zło". Być może spowszedniał przez radio, ale tekst, w którym Tkaczyk już w 1989 postulował ostrą dekomunizację, na mnie robi wrażenie nawet dziś.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 11:24:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Teledysk trochę zdekomunizował polska szkołę gatunku. Choć ujęcia zespołowe (z instrumentami) tkwią w nim po szyję

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 12:01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
A pamiętacie, jak kiedyś Pet ogwiazdkował wszystkie płyty TSA?


Ba! Nawet ja tego nie pamiętam. Więcej powiem! Nie pamiętam, żebym w życiu przesłuchał jakąkolwiek inną płytę TSA poza "Live". Co prawda od mojej cioci dostałem w latach 80tych coś TSA na kasecie (byłżeby to "Heavy Metal World"? :taaaaa:), ale już wtedy wiedziałem, ze to nie dla mnie i nie próbując tego nawet przesłuchac nagrałem na tym coś innego.

A co do wpisu Prazeo, to widzę, że zrodzony w duchy ironicznym flitr polskiego niezalu z polskim muzycznym pop-badziewiem, ukronowany mezaliansem ze Stachurskym, przestał już być tylko sezonowym figlem, a stał się czymś poważniejszym, z czego chyba nawet uczestnicy tego, skądinąd zabawnego poczatkowo, przedsięwzięcia nie zdają sobie sprawy :D. Czekam na odkrywanie drugiego, trzeciego, a nawet czwartego dna w twórczości Majki Jeżowskiej i rozsmakowywaniu się w walorach artstycznych jej dokonań. :lol:

Uważajcie panowie, albowiem "Wer mit Ungeheuern kämpft, mag zusehn, dass er nicht dabei zum Ungeheuer wird. Und wenn du lange in einen Abgrund blickst, blickt der Abgrund auch in dich hinein." ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 12:23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
A co do wpisu Prazeo, to widzę, że zrodzony w duchy ironicznym flitr polskiego niezalu z polskim muzycznym pop-badziewiem, ukronowany mezaliansem ze Stachurskym, przestał już być tylko sezonowym figlem, a stał się czymś poważniejszym, z czego chyba nawet uczestnicy tego, skądinąd zabawnego poczatkowo, przedsięwzięcia nie zdają sobie sprawy :D. Czekam na odkrywanie drugiego, trzeciego, a nawet czwartego dna w twórczości Majki Jeżowskiej i rozsmakowywaniu się w walorach artstycznych jej dokonań. :lol:


Jest kilka dobrych momentów u Majki Jeżowskiej. Ironiczne słuchanie muzyki to dla mnie żena w chuj, szczerze :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 12:33:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Ironiczne słuchanie muzyki to dla mnie żena w chuj, szczerze


W pełni rozumiem i podzielam pogląd. ;)

Prazeodym pisze:
Jest kilka dobrych momentów u Majki Jeżowskiej.


Kilka dobrych momentów to przytrafia się każdemu wykonawcy. :lol:
Niestety czas dany nam na tym świecie jest na tyle ograniczony, że trochę byłoby mi go żal na analizowanie całej twórczości, w celu znalezienia tych kilku perełek w stercie chłamu, wiedząc, że są całe tabuny wykonawców, którzy potrafią utrzymać zupełnie inne proporcje pomiędzy artystyczna mielizną, a czymś znacznie bardziej wartościowym. Ale co kto lubi. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 12:40:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Niestety czas dany nam na tym świecie jest na tyle ograniczony, że trochę byłoby mi go żal na analizowanie całej twórczości, w celu znalezienia tych kilku perełek w stercie chłamu, wiedząc, że są całe tabuny wykonawców, którzy potrafią utrzymać zupełnie inne proporcje pomiędzy artystyczna mielizną, a czymś znacznie bardziej wartościowym. Ale co kto lubi. :)


Pierdolenie :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 12:47:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W każdym razie wpis Prazeo przywiódł mi na myśl takie potęgi forum ultima thule jak wątek "Miejsce na odium" :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 12:49:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Pierdolenie


To też jest ciekawsze zajęcie niż analizowanie twórczości Majki Jeżowskiej i Kombi. Gorąco polecam. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 13:29:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Zniechęcasz Tylera, żeby przekroczył swoje ograniczenia i posłuchał po raz pierwszy w życiu płyty zespołu Kombi?! :cry:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 13:35:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A skąd!

Raczej zachęcam do innego rodzaju aktywności.

I to nie tylko Tylera. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2021 13:36:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Pet pisze:
analizowanie twórczości Majki Jeżowskiej

Niedawno zostałem zaskoczony taką Majką.
phpBB [video]

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 lutego 2021 13:56:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Raczej zachęcam do innego rodzaju aktywności.


Skoro tak szanujesz mój czas, to ja odpowiem, że również szanuję twój i doradzam, że dawanie rad ludziom, dla których nie jest się autorytetem, też jest tegoż marnowaniem :D


(żart o pierdoleniu wyborny - jak wysyłałem tamtego posta, to zastanawiałem się ile czasu ci zajmie, żeby go napisać)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 lutego 2021 19:08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Świetny post, Prazeodymie! :brawa:

Ja zawsze miałem miętę do elektronicznego chłodu, więc gdy już wyrosłem z młodzieńczych kalek myślowych typu "Chcesz posłuchać syf muzyki, idź na koncert Republiki" (mówiło się tak bo koledzy mówili i nie wypadało...), to poddałem Kombi pewnej analizie. No i oczywiście - wiele z ich utworów to typowe dzieci osiemdziesiony, niewarte dłuższych wspomnień. Ale niektóre zadziwiająco dobrze - w moim odbiorze - oparły się próbie czasu. Prazeo już wspominał o nich, dodam jeszcze od siebie...
"Linia życia" - bardzo lubię! Jest w tym niepokój jarzeniowego światła i obcego świata. Zwrotki cenię jeszcze bardziej niż przebojowy refren. Brzmienie klawiszy w tym utworze - mistrzostwo.
"Czekam wciąż" - bardzo melodyjne, wchodzące do głowy, po prostu bez ironii: ładne.
"Black and White" - swego czasu najlepszy (i chyba najdroższy) teledysk w PRL, a muzyka to idealna mieszanka na przebój. Doskonale wyważone proporcje: trochę miłych dźwięków klawiszy, nutki agresji gitarowej, coś z rocka, coś z popu.
No i "Przytul mnie", który brzmi jak jakiś francuski evergreen Mirelle Mathieu albo Aznavoura w nowoczesnej aranżacji.

Ale pozdro też dla całkiem solidnych "Inwazja śmierci z Plutona", "Nie ma zysku" i "Nasze rendez vous" (oczywiście w pierwotnej aranżacji, nie tej poprawionej).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group