Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:22:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 października 2014 12:10:09 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 09:03:09
Posty: 905
Skąd: Kraków
Cytat:
Coś mi sie obiło o uszy (w TVP Kultura może?), że Tymon Tymański ma zamiar zrobić film o Klenczonie. Jeśli to prawda, to w sumie bardzo kibicuję, żeby to było dobrze zrobione.

oby nie tworzył się tak długo,jak polskie gówno
które myślałem że już nie wyjdzie :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2014 18:33:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
https://www.youtube.com/watch?v=DeG8E71TYq4#t=43
:) czad! ( film lekko urwany na początku)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lipca 2015 17:36:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Posłuchałem sobie dzisiaj z winyla takich płyt:
Obrazek
Obrazek
Całkiem lubię ten zespół. Wiadomo, że chyba nigdy nie był ani specjalnie oryginalny (sami zresztą gdzieś mówili o wielkich wpływach Yes i Genesis) ani nowoczesny (w porównaniu do zachodnich pierwowzorów, takie granie było spóźnione o doooobre kilka lat), ale 1.) mieli fajne, momentami dość urocze melodie, 2.) mimo bycia zespołem progresywnym, chyba nigdy się niepotrzebnie nie popisywali i ich muzyka zawsze była dość wyważona i nie miała w sobie przesady (co mogło wynikać z tego, że nikt nie był tam ani Hackettem ani Howem czy Squirem), 3.) kiedy byłem dzieckiem ta muzyka często leciała w moim domu, 4.) pożyczali instrumenty Kryzysowi ;)

Odrobinę bardziej wolę pierwszą płytę, tytułowa suita jest ładnie wymyślona, a wszystkie jej części bezszwowo i naturalnie się ze sobą łączą (Encyklopedia Polskiego Rocka napisała, iż utwór ten wystawiał doskonałe świadectwo kulturze muzycznej zespołu i polszczyźnie głównego autora tekstów A. Puczyńskiego, zgadzam się :D). Druga jest trochę zepsuta przez kiepskie brzmienie i jest na niej utwór Dreszcze, fajny, dość minimalistyczny, ale mocno spieprzony przez wstawkę, która ujawnia, iż negatywnymi bohaterami (kuszący bohatera utworu słowami do nas chodź, z nami tańcz) tekstu są plejboje z San Fransisco i Miami, którzy szastaja wielkim szmalem i nie przemęczają się. Nie wiem czy w 1981 roku można było napisać w Polsce tekst bardziej oderwany od rzeczywistości. Na szczęście w innych utworach nie ma takich kwiatków. A melodie znowu są fajne!

Także, no, Exodus jest okej.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lipca 2015 19:45:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..miałem lub mam ten drugi Exodus. Tzn. brat gdzieś kupił, a nie była to nowa płyta. Tzn.z drugiej ręki.
Prazeodym pisze:
Nie wiem czy w 1981 roku można było napisać w Polsce tekst bardziej oderwany od rzeczywistości.

.. :) a kto by wtedy nie chciał szastać pieniędzmi w takim pewexie np. :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 lipca 2015 09:56:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Chodziło mi, że przeciętny Polak chyba raczej nie miał wtedy możliwości, żeby ot tak, pójść sobie w ślady gości z Miami i San Fransisco, a już na pewno nie był przez nich codziennie kuszony, tak jak bohater tej piosenki ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 lipca 2015 12:04:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Lubię Exodus! Przy czym "Ten najpiękniejszy dzień" o wiele bardziej niż "Supernovą".


Początek mojej znajomości z tym zespołem był nienadzwyczajny. Jakiś kolega ojca przez przypadek zostawił u nas kasetę Exodusu. Posłuchałem początku suity i miałem niezłą bekę. Jakieś przestrzenne klimaty, wysoki i zbyt ładny głos wokalisty, perlące się aranże gitar... gdzie tu start do brzmień Kobranocki czy DK? Autentycznie - Exodus wydał mi się wtedy (tj. w połowie lat 80-tych) jakimś przedpotopowym wynalazkiem, którego czas dawno minął. Na szczęście przełożyłem kasetę na drugą stronę a tam byli "Ci wybrani". No to już mi się spodobało - ten patetyczny refren (słowiański chór wujów - jak mawiał mój tata, gdy to słyszał) wciągnął mnie bardzo. Przez jakiś czas katowałem tylko ten utwór.
"Starego Noe" nie mogłem znieść, ale stopniowo "Złoty promień słońca" i "Widok z góry najwyższej" wkradły się w moje łaski, choć cały czas miałem poczucie, że to nie moja stylistyka. Wreszcie zaatakowała mnie też sama suita. No i z dzisiejszego punktu widzenia mogę powiedzieć, że kurde - to jest naprawdę dobry kawał muzyki! Coś czym mógłbym scharakteryzować Exodus to - przez analogię do futbolu - wysoka kultura gry. Oni faktycznie wiedzieli co chcieli osiągnąć i jak.
"Ci wybrani" do dziś jest u mnie wysoko, a mój syn uwielbia "Widok...".

Jakiś czas później nabyłem "Supernovą". Ale to już nie było to. Owszem - trzyma poziom, niemniej już lekko odgrzewany kotlet. Ale! Jest jeszcze kilka utworów-samotnych planet, wartych uwagi. Choćby "Ponury pejzaż", doprawdy ładnie wymyślone i wpadające przy tym w ucho.
Tak, Exodus jest okej!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 lipca 2015 10:30:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
chór wujów


Gra półsłówek. :rabbit:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 września 2015 14:41:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Varius Manx "Elf"
Obrazek

Za co cenię? Ciężko powiedzieć, bo gdybym teraz poznał ten album, pewnie wyrzuciłbym go przez okno, ale w 1995 roku siostra przytargała do domu kasetę i grało to dość często i gęsto. Podobało się. Mogę napisać, że gdzieś to wszystko we mnie zostało, jakoś mnie nasączyło. Miałem 13 lat i nie powiem, że szalałem na punkcie tej płyty, ale spory sentyment pozostał. I nawet te teksty, z których czasem można się śmiać nie wzbudzają we mnie złych emocji. Jak na polskie podwórko była to fajna muzyka pop. I nawet nie przeszkadza to, że na pewno zostało to zrobione tak, by sprzedać jak najwięcej egzemplarzy. Pierwsza płyta też była fajna.
Ocena: ***1/2


Spoko płyta. Co prawda i "Elf", i "Emu" mają masę wypełniaczy, ale ja lubię taki fajny popik. Uważam, że Janson jest przeceniony jako kompozytor, ale linie wokalne Lipnickiej są urocze, a i aranże czasem ciekawe, trochę progresywne (a czasem wieśniackie :D). Jakiś czas temu polecałem na forum zaprzyjaźniony zespół Rycerzyki. Moja chęć do poznania Varius Manx wzięła się z tego, że kiedyś byłem na imprezie z Rycerzykami i jeden z kumpli zespołu stwierdził po pijaku, że Rycerzyki to takie Varius Manx indie rocka. Dość trafne :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 grudnia 2016 14:57:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Nawiązując do wątku Czerwonych Gitar i Krzysztofa Klenczona, to przypomniało mi się, że (obok znanych wszystkim LP Czerwonych Gitar i Trzech Koron) wydał on także anglojęzyczną płytę w Ameryce i powiem, że ciekawy jestem, co powiedziałby o niej Gero. Ja miałem poczucie, że jest nierówna, ale była to nierowność specyficzna, bo nie chodziło o to, że jedne numery były lepsze, a inne słabsze, ale o to, że fragmenty bardzo ładne i urzekające melodiami potrafiły w obrębie jednej piosenki sąsiadować z momentami, które sprawiają, że staje mi przed oczami obraz mocno przepitego wesela w latach siedemdziesiątych (hehe, a może to zaleta?). No ale słuchałem tego materiału już jakis czas temu, więc może się mylę :)

Cytat:
"Widok z góry najwyższej"


Hehe, jakoś tak wyszlo, ze melodia z tego utworu Exodusu, to jedyna rzecz, jaką potrafię z pamięci zagrac na klawiszach :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 grudnia 2016 21:37:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
nie znam tej płyty, ale się zainteresuję, bo w książce Michalskiego o Klenczonie czytałem, że porównywano ją do Moody Blues i solowego McCartneya

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 września 2017 11:15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Wiecie jakie są najmroczniejsze polskie płyty? Już wam mówię:


ObrazekObrazek

:cyklop :cyklop :cyklop

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 września 2017 11:45:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ale jaja :D od kilku dni zabieram się do postu o utworze "XXI wiek dla wszystkich nas" a tu nagle Ty.

Wkrótce coś napiszę. 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 września 2017 19:16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Historia polskiej muzyki rozrywkowej to otchłań, wczoraj otwarły ją przede mną "klucze od forda"...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 września 2017 20:13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Krycha? :-)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 września 2017 21:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
...z Majką!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group