Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 21 września 2024 03:26:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 04 maja 2023 19:04:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10159
Też posłuchałam 72 Seasons, przeżyłam to w miarę bez problemu, ale dupy nie urwało. Dopiero przy dwóch ostatnich numerach - 'Room of mirrors' i 'Inamorata' się ożywiłam.
No ale ja też nie jestem miarodajna, bo lata fascynacji tym zespołem mam już dawno za sobą, a do tego jestem zbokiem, którego 'Load' i 'Reload' bardzo kręcą. Nawet sobie je dziś odpaliłam, żeby sprawdzić, czy to aktualne, no i owszem, dość aktualne. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lipca 2024 15:42:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25621
Świetnie się czyta relacje z obu ostatnich koncertów. Pomysł dwóch różnych setów od początku wydawał mi się wyjątkowo udany, na koncertach nie byłem, ale kilka relacji, które czytałem, potwierdziły moje przeczucia. Ja wolałbym niedzielny, na którym wybrzmiało mnóstwo materiału z Ride The Lightning (Ktulu!), a zakończył się One i Sandmanem, choć niestety nie było Mastera (był w piątek). Fajnie by było usłyszeć na koncercie No Leaf Clover, nie wiem, czy to ich codzienność, bo jakoś nie kojarzę, żeby to grali. No i ten Maanam w środku :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lipca 2024 19:47:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10159
Jako, źe bzik na punkcie Metalliki dawno już mam za sobą, to przestałam też śledzić informacje, a ceny biletów na koncerty już dawno zniechęciły mnie do myśli o kupnie.
Jak się okazuje, to jednak błąd, tym razem bilety tanie może nie były, ale te najtańsze jednak w zasięgu możliwości, a ten set niedzielny faktycznie kuszący. Trochę chyba jednak żałuję, że olałam imprezę...

A wie ktoś, jak ostatecznie wyglądała kwestia wnoszenia bagaży? Tyle było szumu w sieci o zakaz wnoszenia jakiegokolwiek bagażu bez względu na rozmiar, ale przecież na koncercie Armii, również organizowanym przez Live Nation, był dokładnie taki sam zakaz i nikt go nie egzekwował...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lipca 2024 19:58:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24426
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dlaczego Wy w ogóle rozważacie koncerty na Narodowym? :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lipca 2024 20:16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14890
Skąd: wieś
Ponoć był dość dobry dźwięk

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lipca 2024 20:51:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10159
Peregrin Took pisze:
Dlaczego Wy w ogóle rozważacie koncerty na Narodowym? :D

Ja jeszcze nigdy nie byłam na żadnym koncercie na Narodowym, więc jeszcze nie wiem, czym to pachnie. :D Chociaż pewnie forumowicze z Warszawy, którzy wolą kupić bilet na koncert jakiegoś zespołu w innym mieście, niż na koncert na Narodowym, powinni mi dać do myślenia...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lipca 2024 21:28:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25621
Ja nie rozważałem - primo po pierwsze że na Narodowym, primo po drugie, że oszczędzam ;-)

Ale bardzo się cieszę, że było dużo ludzi i że im się podobało. Gdybym miał więcej pieniędzy i nie było to by na Narodowym, to poszedłbym pewnie na oba koncerty!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lipca 2024 10:51:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25621
Fengari pisze:
bzik na punkcie Metalliki dawno już mam za sobą

ja może nigdy nie miałem bzika, za to raz na jakiś czas odświeża mi się odbiór tego zespołu i kiedy już wydawało mi się, że się znudził, to oni znowu mi zarezonują i jest czad!

Elsea wczoraj wyciągnęła S&M i zabrzmiało Call of the Ktulu, zapewne zupełnie inaczej, niż w niedzielę w Warszawie, ale wersja z S&M zdawała mi się zawsze wręcz najlepszym wykorzystaniem formuły z orkiestrą i nie przypadek to, że ten utwór idzie na początek.

Ale całkowicie super wyszedł No Leaf Clover! Obecnie chyba numer w moim top 10 zespołu!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lipca 2024 12:40:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1076
Skąd: W-wa
Byłem w niedzielę :D

To był mój trzeci koncert na Narodowym, na wszystkich siedziałem na trybunach, w niedzielę na dolnej, rząd 22, dach był otwarty - dla mnie pod względem dźwięku na każdym z tych koncertów było ok, słyszałem instrumenty w miarę selektywnie (jak moje uszy są w stanie wychwycić :wink: ), a jeśli dobrze rozpoznawalny i słyszalny był dla mnie tekst Maanamu śpiewany przez Roberta Trujillo, to i wokal był raczej ok :wink: Myślę, że czasem gorzej bywało na wielu koncertach klubowych.

Co do cen - tanio nie było, też chętnie byłbym na obydwu koncertach, ale cieszę się, że byłem chociaż na jednym (to był prezent z okazji okrągłych urodzin :wink: ), i że byłem akurat w niedzielę - kilkanaście lat temu na forum układaliśmy swoje Top10, a na tym koncercie usłyszałem pięć utworów z mojej dziesiątki, szkoda, że nie było Mastera, ale nie można mieć wszystkiego na raz :D

Stadion wypełniony był po brzegi, scena na środku (i to było fajne i oryginalne), dźwięk był dookólny (kolumny rozwieszone na dwóch poziomach), w środku okrągłej sceny publiczność. Kiedy zbliżała się godzina rozpoczęcia zastanawiałem się, dlaczego nic nie szykują na scenie, żadnej perkusji, nic, po suportach wszystko posprzątane - okazało się, że perkusja wjechała na początku koncertu podczas zaciemnienia stadionu i została podświetlona wraz z pierwszymi dźwiękami, później jeszcze zmieniała pozycję pięć razy, za każdym razem podczas zaciemnienia - Lars grał więc w pięciu różnych miejscach na scenie, pozostali swobodnie przemieszczali się, tak żeby dla wszystkich było sprawiedliwie - przodem do mnie zagrali m.in. Welcom Home (Sanitarium) :D No i pierwszy raz byłem na koncercie, gdzie ja byłem pod dachem, a na muzyków padał deszcz :shock:

Co do repertuaru - preferuję raczej starszy materiał, o czym wspomniałem wcześniej, dlatego cieszę się, że z ostatniej płyty były tylko trzy numery, ale z poprzedniej bardzo fajnie wybrzmiało Moth Into Flame, ogólnie setlista bardzo fajna. Były oczywiście efekty świetlne i osiem dookólnych, wysoko umieszczonych telebimów - można było spojrzeć na dodatkowe animacje, ale też jednocześnie na zbliżenia muzyków, poza tym były efekty pirotechniczne, skumulowane głownie podczas One.
Co do atmosfery - niesamowita, stadion ma swój niepowtarzalny klimat podczas chóralnych śpiewów, apogeum było podczas Enter Sandman. Trochę zabrakło mi energii na trybunach, średnia wieku dosyć wysoka :wink: i wszyscy bardziej na siedząco przeżywali koncert, machając głowami, tupiąc nogami i wymachując rękami, chyba nikt nikomu nie chciał zasłaniać. Podsumowując - ja jestem zadowolony i długo będę ten koncert wspominał :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lipca 2024 19:26:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10159
Antonio, dzięki za relę, fajnie się to czyta. :) Zaczynam na serio żałować, że nie byłam!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lipca 2024 13:18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1076
Skąd: W-wa
To jeszcze wkleję link do niedzielnych zdjęć ze strony zespołu - Zdjęcia 07.07.2024
Z ostatniego zdjęcia wynika (rozpiska koncertowa), że Lars grał jednak w czterech miejscach, a nie w pięciu jak wcześniej wydawało mi się.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lipca 2024 20:36:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3249
Skąd: Poznań
phpBB [video]

Metalika gra polskierege.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lipca 2024 18:58:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10159
Miałam sobie tego poszukać na YT i zapomniałam. Dzięki za wrzutkę! :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group