Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:25:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 19:03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
antiwitek pisze:
Tę pierwszą miałem sobie teraz włączyć, że może coś napiszę, ale trafiłem na "To Our Childrens Childrens Children" Moody Blues .


Po roku wreszcie posłuchałem :) . Z życzliwym nastawieniem w dodatku - co miało wpływ na ocenę.

Płyta bardzo fajnie się zaczyna: ten sfuzowany bas, i takie kroczenie. Potem co prawda trochę zamieszania (to co chwilami gra Emerson zawsze przywodzi mi na myśl "w murowanej piwnicy" :wink: ), trochę "motorkowania" (patrz "Szalona lokomotywa"), i udany powrót tematu głównego. W sumie cały numer (The Barbarian oczywiście) dość radykalny i całkiem w porządku: ****. A jeden fragmencik kojarzy mi się z Armią!

Take A Pebble: świeżo, urokliwie, wielowątkowo, zgrabnie, ciekawie, długo -

pilot kameleon pisze:
Ballada rozpada się wyraźnie na trzy części.


- o, nawet więcej - w każdym razie przedostatnia - ta po najcichszej, z klaskaniem - wydaje mi się, za sprawą solówki Emersona, lekko za długa, stąd -*****.

Knife - Edge: przyjemny główny temat (bas + voc), dobre rockowe wejścia (fajne bębny, Palmer rzadko zwraca moją uwagę, ale tu bardzo fajna gra), potem te różne wątki z bachowskim na czele, jest solidnie: ****.
(przeważnie nie lubię manipulowania szybkością taśmy w zakończeniach utworów, ale to tu wypada nienajgorzej: fajnie tracą walory organy)

The Three Fates: cholera, dziś brzmi mi trochę lepiej, ale ogólnie nie przepadam za tym fragmentem płyty, męczy mnie mimo pewnych zalet: ** i pół.

Tank: patrz wyżej. Nigdy nie lubiłem sól perkusyjnych. Ale to co wchodzi po solówce Palmera jest bardzo fajne, tak na 4 gwiazdki. Uśredniając wychodzi ***.

Lucky Man. O, tu trochę kłopot z oceną. Bo nie jest to moja kapofti, trochę się też zgrała, ale z drugiej strony skrzy się jednak ten numer, no i to wejście mooga ciągle robi wrażenie. Niech więc będzie -***** :) . Mówiłem, że dziś życzliwie.

Mam wrażenie, że najbardziej rozmijamy się z Pilotem w kwestii utworów 5, 6. Ale ogólna ocena płyty i tak wychodzi nam podobna, u mnie pełne ****. Miła płyta, choć trzeba na nią mieć ochotę. No i zgadzam się z tym co mówił Gero - mogłoby być tu mniej popisów a więcej rzeczywistej treści.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 21:55:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
antiwitek pisze:
Mam wrażenie, że najbardziej rozmijamy się z Pilotem w kwestii utworów 5, 6

A nie w kwestii "The Three Fates"? Mnie się bardzo podoba. O wiele bardziej niż "Tank".
Tak się zastanawiam nad jedną sprawą. Zawsze gnoję ten zespół (poza pierwszymi trzema albumami,które i tak wybitne nie są), ale tak jakoś jest, że do niego wracam dość często. Dotyczy to oczywiście debiutu oraz "Obrazków", które mam na półce. Cenię też "Live In Poland". Debiut raz na kwartał wskakuje do odtwarzacza. Jak to się dzieje?


Witek, będzie coś jeszcze o ELP?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 22:26:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
pilot kameleon pisze:
A nie w kwestii "The Three Fates"?


Oczywiście. Powinienem był napisać utwory 4,5 :) .


pilot kameleon pisze:
Witek, będzie coś jeszcze o ELP?


No nie wiem. Na razie płyty mi się skończyły :wink: . Ale mam w planie posłuchanie Trylogii.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 maja 2012 21:24:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
ELP, Live at the Mar y Sol Festival [1972/2011]
Obrazek

Jakieś pół roku temu z archiwum ELP wyszarpnięto koncert z 1972 roku. Niby nic wielkiego. Postanowiłem jednak sprawdzić co to za zwierz. Uaktualnię przy okazji wątek i poznęcam się nad dziadami. Trochę w sumie szkoda czasu na kolejną kiepską płytę. A co tam… Odpalam. "Hoedown" przyzwoite. No dobra, teraz "Tarkus", pewnie wymęczą bułę. Skąd! Pyszna wersja zostawiająca studyjną daleko w tyle! Lake'a solówki gitarowe obłędne, a Emerson wyjątkowo nie przesadził z ilością dźwięków. A może przesadził, ale mimo wszystko mu wyszło? Panowie dają ostro do pieca, nie nudzą, jak to mają w zwyczaju! "Take A Pebble" ładnie skrócone, a po nim rzewny "Lucky Man" kojący akustykiem. Następna jest improwizacja Emersona. Zgrabna, więc mogę być zadowolony. Czuję, że zespołowi chce się grać, a nagłe wejście w „Take A Pebble” po długiej pauzie fajnie zaskakuje! Kolejne są „Obrazki z wystawy”. Trwają prawie kwadrans i jest w nich wszystko to co trzeba. A najważniejszy ogień. Tłusty bas tłustego Lake’a dewastuje wszystko, a później wtóruje mu Emerson kręcąc w swoich klawiszach wszystkimi pokrętłami jednocześnie. Finał rozwala, jak wiadomo to jeden z najlepszych fragmentów w dorobku ELP. Na koniec „Rondo”. Licznik pokazuje ponad 18 minut. Nie odpuszczają jednak do końca. Jaka dobra płyta!

Sam nie wierzę w to co napisałem. MAQu, rwij ten album i pisz czy Ci siada!
Ocena: ****

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 listopada 2012 20:54:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Emerson, Lake & Palmer – podsumowanie forumowego Top 10

Głosowało 6 osób, jeden głos niepełny. Na pięciu listach pojawiło się “Take A Pebble” I “Lucky Man”.

Przebieg głosowania.

1. Take a Pebble … 41
2. Tarkus … 32
3. The Barbarian … 30

4. Lucky Man … 29
5. Trilogy … 25
6. Infinite Space … 18
7. The Great Gates of Kiev … 14
8. Toccata … 13
9-10. Fanfare for the Commmon Man … 12
9-10. Knife Edge … 12

11. Jerusalem … 10
12-15. Abaddons Bolero … 9
12-15. Honky Tonk Train Blues … 9
12-15. Still... You Turn Me On … 9
12-15. Tiger In the Spotlight … 9
16. From the Beginning … 8
17-18. A Time In Place … 7
17-18. The Three Fates … 7
19-21. Hoedown … 6
19-21. The Sage … 6
19-21. Tank … 6
22-23. Bitches Crystal … 5
22-23. Pirates … 5
24. C’est La Vie … 3
25. I Believe In Father Christmas … 2

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group