Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 21:03:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 14 listopada 2023 22:29:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Znienacka wziąłem i kupiłem bilet na koncert w Warszawie w marcu...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 listopada 2023 14:26:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Budyń pisze:
ten singiel tak się zaczyna, że myślałem, że pierwszy raz od stu lat przypierdolą - no ale nic z tego

a kiedy ostatnio Twoim zdaniem przypierdolili ?

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 listopada 2023 15:35:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
musiałbym się bardzo wsłuchać w dyskografię, ale mam wrażenie, że (jak na moje potrzeby, bo wiem, że tam bywały dość szybkie i dość mocne kawałki, ale jakoś mi w nich brakowało energii/emocji) to chyba już po "Strange brotherhood" im się nie zdarzyło.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 listopada 2023 12:08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Kurde... znam Cie jako ostrego recenzenta na innej scenie :wink: ale do kroćset ! Moim zdaniem praktycznie każda płyta ma "swoje" Here comes the war!
a koncertowo też jesteś tak surowy ?
Dajmy na to taki Born feral odrywający się od swojego pierwowzoru studyjnego na żywo żeby lecieć perkusyjnym czadem pod nieboskłon też nie ?

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 listopada 2023 12:17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
jak napisałem - muszę się wsłuchać. Co do koncertów, pamiętam że bardzo podobały mi się pierwsze koncerty NMA na których byłem (Stodoła, Juwenalia z Armia), a potem było takie HRC, które mnie trochę rozczarowało - i wtedy się zaczął mój rozjazd z tym zespołem, ale, co pisałem wyżej, ta koncertowa z orkiestrą mi się spodobała. Posłucham więcej, to się zastanowię nad tym, co napisałeś :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 stycznia 2024 23:32:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
https://www.loudersound.com/features/new-model-army-best-albums

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2024 00:45:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
Crazy pisze:
Znienacka wziąłem i kupiłem bilet na koncert w Warszawie w marcu...

mi dziś kochająca żona kupiła

a w ogóle jest nowy singiel i wreszcie dojebali!

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 stycznia 2024 19:30:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
jest już cała nowa płyta

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 lutego 2024 12:58:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
a słyszeliście już nowe Farben Lehre? Muzyka i słowa Wojciech Wojda :lol:

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 lutego 2024 21:44:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Patrząc po zachwyconych komentarzach - chyba właściwie sobie skalkulował... :|

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2024 02:57:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
bardzo możliwe, że były też mniej zachwycone - ale są ukrywane przez zespół, o czym się sam przekonałem :) a przecież napisałem, że to bardzo fajny kawałek, który w ogóle nie jest podobny do NMA.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2024 11:18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Budyń pisze:
a słyszeliście już nowe Farben Lehre? Muzyka i słowa Wojciech Wojda


:zena

Skuszony, zajrzałem do komentarzy i znalazłem tam również:
Cytat:
Ani trochę nie przypomina "Vagabonds" New Model Army, prawda? Zapewne autor nigdy w życiu w ogóle nie słyszał New Model Army i na pewno też nie usunie tego komentarza.


ciekawe, czy usunie ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2024 16:11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Poczytaj dalej. Tam już tłumaczą, że w ogóle niepodobny i że to kompletnie co innego.

Natomiast niezależnie od rozstrzygnięcia tej kwestii, to w tym teledysku wszystko jest tak bardzo nie tak, że chyba już bardziej się nie da.

O zjawisku pod nazwą Farben Lehre dowiedziałem się po raz pierwszy w 1992 roku za sprawą recenzji "Bez Pokory" w periodyku Popcorn (pamiętacie?). Po zapoznaniu się z materiałem na tej płycie, przybiłem na tej kapeli wielki stempel z napisem "CHUJNIA" i tego się trzymam. Ten teledysk utrzymuje mnie w przekonaniu, że decyzja podjęta ponad trzy dekady temu była ze wszech miar słuszna, a ja nie muszę żałować ani jednej minuty, której nie poświęciłem na słuchaniu tej padaki.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 lutego 2024 20:49:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
KoT pisze:
Dwa koncerty, dwa wieczory 64 piosenki
16 i 17 grudnia Palladium Kolonia, Rockpalast:

Znakomita realizacja jak to w Rockpalast polecam...


Bardzo dziękuję za tę wklejkę - przygotowując się do koncertu posłuchałem sobie całości tego występu (pierwszego) i nie tylko rzeczywiście realizacja imponująca (czy to naprawdę było tak świetnie słychać na publice?), ale po prostu znakomicie grają, jest w tym świeżość i werwa, a to przecież dopiero co grane i wieku panom nie brakuje. Repertuar też bardzo mi się podobał, a widzę, że drugi koncert stuprocentowo odmienny (czad - przy takiej ilości piosenek!). świetny też ten set semi-akustyczny w środku koncertu.
Podszedłem do rzeczy metodycznie i w miarę możliwości szukałem kolejnych nie znanych mi tytułów po spisach tytułów z kolejnych płyt, żeby dowiedzieć się, że Ambition to z drugiej płyty, Stranger z Ósmej, a Red Earth z Carnivalu... Znajomość zespołu mi znacząco poskoczyła ;-) Z biegiem lat coraz bardziej lubię ten zespół, ale o tym chcę napisać szerzej po koncercie.


Tymczasem pytanie do KoTa, bo przejrzałem sobie tę Twoją listę ogromną i oczywiście ja tam wielu tytułów nadal nie kojarzę, bo znam się z zespołem na wyrywki. Ale stwierdziłem calkowity brak jednego z utworów sztandarowych, który nawet ja poznałem mnóstwo lat temu i który u mnie oscyluje w granicach numeru jeden... mianowicie The Hunt. Masz z nim może, jak ja z Arahią? ;-) Kiedy sto lat temu zabrałem się za układanie Wielkiej Listy Kultu, to ustaliłem, że robię od Arahii w górę, a ta mi wypadła na miejscu 71 . W sumie pewnie dziś byłaby niewiele wyżej.
Ale The Hunt to dla mnie ten numer, w którym wzorcowo - parafrazując Budynia - przypierdolili!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 marca 2024 09:56:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Budyń pisze:
a słyszeliście już nowe Farben Lehre?

:oops:
ale że w tym wziął udział Jelonek ?!? Miałem go za większej klasy artystę...

Crazy pisze:
Bardzo dziękuję za tę wklejkę

Żebyś miał świadomość... takie cuda na setlistach nie zdarzają się w trakcie tras promujących nowe płyty... wtedy zespół gra prawie cały nowy album i dorzuca trochę rodzynków... nie spojlerując nadto: w sobotę będziesz miał seta przynajmniej 20 utworów, w tym 8 numerów z nowej płyty... zatem warto sobie osłuchać...
setlisty już zagrane są tu:
https://www.setlist.fm/search?query=new+model+army
Na yt jest nawet cały koncert z Francji z tej trasy...

Takie bardziej przekrojowe sety są obowiązkowo na koncertach grudniowych, okazyjnych (x-leciach zespołu), festiwalowych i w czasie gdy dawno nie było nowej płyty...

Swoją drogą tegoroczna trasa ma rozmiary monstrualne... na dziś 77 zaplanowanych koncertów ! Marcowe koncertach w połowie SOLD OUT w tym Kraków... Szok ! :shock:

The Hunt...
Z zaciekawieniem przeczytałem tą swoją listę, nie mając świadomości jej istnienia :lol:
Ja z tym utworem miałem tak, że mi się przejadł... był taki czas gdy słuchałem dość intensywnie Chaos AD Sepultury, a tam jest tego cover... i chyba stąd ten brak... ja jestem słaby w takim listowaniu... dzielę włos na czworo... takie wybieranie z rodzynek tych nieco większych mi sprawia poważne problemy... właśnie wybieramy z Anią fotki do albumu z poprzedniego roku... wszystkie fajne ! Nawiasem mówiąc zrobienie listy teraz po 5 kolejnych płytach w tym przynajmniej 3 kapitalnych byłoby zwyczajnie niemożliwe...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group