Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:04:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 17 października 2016 20:13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
KoT pisze:
Fen - miałaś pecha być na jedynym koncercie w Polsce gdzie publika nie wyklaskała sobie I love the world na dodatkowego bisa... ale cieszę się że Ci się podobało :)

Uu, szkoda.. może publiczność spoza Warszawy ma więcej optymizmu i uporu, ja przyznam, że po tak długim czasie potrzebnym na wyklaskanie pierwszego bisu, nie miałam już wiary, że da wyklaskać coś jeszcze. I pewnie inni też nie mieli...

W każdym razie koncert utwierdził mnie w przekonaniu, że to naprawdę świetny zespół jest!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 października 2017 08:10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Niedawno miałem piosenkę dnia i nieoczekiwanie była to "Ballad of Bodmin Pill". Nieoczekiwanie, bo generalnie mój stosunek do zespołu jest niby chłodny ('w porządku, na trzy- trzy i pół gwiazdki"), a rzeczony utwór - pamiętam z tego wątku, że dla wielu fanów niezwykle ważny, a nawet najważniejszy - podobał mi się równie chłodno, też na trzy-trzy i pół gwiazdki, no w porywach nawet w stronę czterech. I to samo ze sławetną płytą Thunder and Co., która nawet wygrała wątek panka za 1989 - te same trzy-trzy i pół gwiazdki.
Ale coś się chyba zmieniło ku lepszemu, bo ten Bodmin Pill w ogóle nie chciał mi wyjść z głowy i to w dobrym sensie, nie jako upierdliwa piosenka dnia, której nie można się pozbyć, ale jako coś naprawdę świetnego, co fajnie, że biega mi po głowie. I płyty też zacząłem sobie więcej słuchać, a zaczęło się od Melodramatu, gdzie Budzy puścił 225. Ten utwór wcześniej nigdy nie zwrócił mojej uwagi. Może powinienem wyjaśnić, że mój odbiór płyty nie był równo nudno trójgwiazdkowy, ale była to raczej płyta dwóch prędkości ;-) Podobało mi się I Love The World, Stupid Qs, Green and Grey, Bodmin Pill i Vagabonds, cała reszta całkowicie wylatywała mi drugim uchem. Zwłaszcza to, co następowało po Vagabonds, i tego zresztą do dziś nie opanowałem - ale przeczytałem, że oryginalnie po Vagabonds był tylko jeden numer, i być może dla mnie to by było optymalnie, bo dalej robi się za długo? Wracając do Melo, Budzy puścił 225 a ja sobie myślę, o, fajny numer, ciekawe z jakiej płyty! No bo nie mógł być z Thunder, bo bym go chyba zauważył ;-) A jednak! Zacząłem więc słuchać płyty uważniej i odkryłem różne rzeczy, a zwłaszcza Family mi się spodobało.

Byłem raz na ich koncercie, wtedy na Juwenaliach, ale byłem gościem przypadkowym, co przyszedł na Armię i nie bardzo wiele z koncertu wyniosłem. Teraz bym poszedł znowu!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 października 2017 10:44:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Fajny był koncert, nie powiem! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2018 12:14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Obrazek

Przy okazji zimowego koncertu New Model Army w Dublinie (super ciekawa setlista - Brother, Billy McCann, ale trochę krótki) kupiłem sobie najnowsze wydawnictwo zespołu...Płytę Night Of A Thousand Voices (2xCD + DVD) zespół nagrał w budynku w Starej kaplicy w Londynie... Wszyscy znamy te momenty, kiedy słuchając ulubionego zespołu na koncercie, okazuje się że publika śpiewa za niego tekst utworu... często to są najmocniejsze wspomnienia z koncertu... ja przynajmniej tak mam... No więc zespół postanowił zrobić cały koncert w tym stylu - wydrukował dla swoich fanów książeczki z tekstami utworów i w ciągu trzech wieczorów grał koncerty, a gwoździem programu miało być to, że w zasadzie śpiewa publiczność... wyszło to bardzo ciekawie... Moim zdaniem lepiej się ogląda wersję DVD z obrazkiem, niż tylko słucha z płyty CD... nagranie brzmi jak by się stało w jakiejś odległości od sceny i słyszało głównie śpiewającą publiczność... materiał wideo wyszedł jak wyszedł, bo okazało się że nie wszyscy którzy mieli filmować z publiczności filmowali (przypomina wam to coś ?) i w związku z tym zespół musiał prosić publikę o nadsyłanie materiałów wideo... Justin fajnie skomentował te materiały mówiąc, że na większości z nich jest zespół, a zupełnie nie o to chodziło w tym wydarzeniu... Zespół twierdzi że sprawdził i jeszcze nikt czegoś takiego nigdy nie nagrał... W każdym razie bardzo ciekawa historia bardzo ciekawy zestaw utworów i bardzo ciekawa koncepcja braku setlisty... Justin mówi, że piosenki były grane bez jakieś z góry zakładanej kolejności czyli na zasadzie co się nawinie...

phpBB [video]


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2018 12:21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fajnie :)
Ale jak nie było zaplanowanej setlisty, to znaczy, że w książeczkach z tekstami był cały dorobek zespołu? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2018 20:27:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
W książeczkach było 50 piosenek...

Acha... W planach nowa płyta w przyszłym roku no i trasa może nawet na jesieni...

i jeszcze jedna ciekawa historia...
Po koncercie podchodzimy do sklepiku, żeby kupić płytę... gadamy z gościem - taki starszy facet, siwe włosy, siwa broda... gadka szmatka, w końcu mówimy że jesteśmy z daleka z Polski, a on: wiem pamiętam was! Jak to możliwe? Przecież widziałeś nas raz w życiu gdzieś na koncercie chyba w Lipsku dwalata temu... Mam pamięć do twarzy... wiecie... każda jest inna...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 maja 2019 07:44:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
23 sierpnia ma się ukazać nowy album "From Here", a 16 października zespół ma zawitać do Warszawy w ramach trasy promującej w/w.

Obrazek

No to od trzech dni lecę po kolei z płytami NMA.

Ich fanem to ja już chyba nigdy nie zostanę i plakatu z Dżastinem raczej sobie nie powieszę nad łóżkiem, ale ze zdziwieniem odkryłem, że jednak lubię wracać do ich płyt, nawet jeśli wiem, że przy niektórych troszeczkę się ponudzę.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 maja 2019 08:36:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Dokładnie 5 koncertów w Polsce !

13 Oct Poznan (PL)
15 Oct Gdynia (PL)
16 Oct Warsaw (PL)
17 Oct Wrocław (PL)
18 Oct Krakow (PL)

ja się wybiorę na dwa ostatnie :aniolek:

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 maja 2019 09:32:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
O! Bardzo ładne uhonorowanie polskiej publiczności. W takiej sytuacji nawet nie wypada mi nie stawić się 16 paździerza w Proximie. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 maja 2019 15:06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Poznań zgłasza akces!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 maja 2019 17:13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
... myślę o pierwszym i ostatnim... :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 lipca 2019 10:33:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 października 2019 16:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pietruszka pisze:
... myślę o pierwszym i ostatnim... :)
I co, widzimy się? :moshpit

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 października 2019 20:13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Peregrin Took pisze:
I co, widzimy się?


och jak bym chciał.... bilety do Krakowa mam od miesiąca...ale jednak Poznań przegrał z budżetem.... :(

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 października 2019 07:25:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Masz tu na pocieszenie i otarcie łez linek do archiwalnej koncertówki z 1989, która się dzisiaj ukazała: https://www.deezer.com/pl/artist/3651

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 46  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group