Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:40:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 lutego 2011 21:02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
równo 3 lata temu... się było... się działo... się ucztowało!!!
The Cure - Warsaw (Poland) - Torwar - 18.02.2000
http://www.youtube.com/watch?v=yPjWTqOvBaw&feature=mfu_in_order&list=UL


Ostatnio zmieniony wt, 31 maja 2011 20:17:03 przez OLD SENIORHAND, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 maja 2011 20:16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
dzisiaj TC zagrali pierwszy koncert po 2 latach w nowym starym składzie...
31.05.2011 Sydney - Sydney Opera House, Concert Hall (Australia/NSW) - "Vivid Live"

ale za to jaki!!!
3 części zasadnicze (30 kawałków) i 3 części bisowe (14 numerów!) czyli łącznie 44 utwory...
w tym wiele nie granych nigdy na żywo lub po raz pierwszy po 30 i więcej latach...
KONCERT MARZEŃ!!
http://craigjparker.blogspot.com/p/reflections-night-1.html
http://new.music.yahoo.com/blogs/live/13334/the-cure-in-oz-robert-smithco-recreate-first-three-albums-at-the-sydney-opera-house/

"Descent" (B-strona singla Primary z 1981r.):
http://www.youtube.com/watch?v=mrTOOcdr5X8&feature=player_embedded

jutro koncert nr 2...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 maja 2011 20:50:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 września 2010 09:19:33
Posty: 452
Powrót Lola i ta cała idea tych koncertów to jak dla mnie żenada, mimo że kiedyś byłem wielkim fanem The Cure i mam do nich ogromny sentyment. Aż przypominają sie słowa piosenki "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść"...Smith mógłby w końcu zmontować porządny skład (np ten z Wish) i wydać w końcu dobrą płytę. I przede wszystkim wywalić w końcu tego TRAGICZNEGO perkusistę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 12:22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
Wyludniacz pisze:
Powrót Lola i ta cała idea tych koncertów to jak dla mnie żenada

myślę że Twoja ocena jest jednostronna. Lol powraca tylko i wyłącznie na te 2 koncerty. a propozycja zagrania tych koncertów wyszła właśnie od Lola (bodajże półtora roku temu zaproponował Robertowi, żeby uczcić 30 rocznicę wydania ważnej płyty Faith. ostatecznie te 2 koncerty przybrały finalną formułę - “Reflections” nt. 3 pierwszych albumów).

to że Robert przystał na ten pomysł ma kolosalne znaczenie w kontekście tego że ponad 15 lat temu Lol ciągał go po sądach i Lolek sprawę przegrał. dawni przyjaciele a potem wrogowie ostatecznie kilka lat temu pogodzili się i teraz wspólny ich występ mz ma wielkie znaczenie: nie tyle artystyczne co symboliczne: w życiu bywa różnie - bywa że ktoś z kimś może się nawet znienawidzieć - ale najważniejsze jest żeby sobie złe rzeczy wybaczyć i żeby się pogodzić. czy nie jest to postawa godna pochwały tym bardziej że obaj panowie nie są chrześcijanami i na podstawie swojego sumienia doszli do tego etapu?

Wyludniacz pisze:
Aż przypominają sie słowa piosenki "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść"...Smith mógłby w końcu zmontować porządny skład (np ten z Wish) i wydać w końcu dobrą płytę.

nie rozumiem Twego zarzutu więc odpowiem błądząc trochę we mgle :) czy sugerujesz że artyści z wieloletnim stażem muzycznym mają zrezygnować ze swojej pasji? że nagrywać albumy i grać koncerty można grać do określonej granicy wieku? (czy np. malarze i pisarze też nie powinni publikować swoich dzieł w sile wieku?) a czy uczestnicy koncertów też nie powinni w pewnym wieku na nie uczęszczać bo trzeba wiedzieć kiedy pod scenę nie przychodzić...?

jeśli masz na myśli powyższe to totalnie się z tym nie zgadzam. każdy powinien robić to co kocha a rezygnacja z pasji nie może być podyktowana wiekiem.

dlaczego sugerujesz takim zespołom muzyczną emeryturę? co wg Ciebie jest lepiej dla muzyka nagrać ze 2 wybitne albumy które osiągnęły artystyczny i komercyjny sukces a potem popełnić samobójstwo?

zespołom z wieloletnim stażem - zwłaszcza z takim dorobkiem artystycznym - należy się szacunek. za trwanie i regularne granie dla siebie i fanów bo nikomu nic nie muszą udowadniać.

a jeśli chodzi o Roberta - jak zresztą o każdego innego wybitnego artystę - to gra z tym z kim chce i z kim lubi. a czy nagra jeszcze płytę która się Tobie spodoba to pożyjesz i może się przekonasz... :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 17:09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 września 2010 09:19:33
Posty: 452
OLD SENIORHAND pisze:
to że Robert przystał na ten pomysł ma kolosalne znaczenie w kontekście tego że ponad 15 lat temu Lol ciągał go po sądach i Lolek sprawę przegrał. dawni przyjaciele a potem wrogowie ostatecznie kilka lat temu pogodzili się i teraz wspólny ich występ mz ma wielkie znaczenie: nie tyle artystyczne co symboliczne: w życiu bywa różnie - bywa że ktoś z kimś może się nawet znienawidzieć - ale najważniejsze jest żeby sobie złe rzeczy wybaczyć i żeby się pogodzić. czy nie jest to postawa godna pochwały tym bardziej że obaj panowie nie są chrześcijanami i na podstawie swojego sumienia doszli do tego etapu?


No może masz i rację...ale jakoś nie chce mi się tak po prostu wierzyć w uzdrawiającą moc cudownego przebaczenia (może chodzi o uzdrawiającą moc gotówki ?), zwłaszcza po tym co wyczytywałem przez lata w rożnych biografiach The Cure -na temat ostrej nienawisci Roberta do Lola (która nasiliła się po procesach sądowych), no i jego podobno miernych umiejętności muzycznych. Dziwi mnie po prostu to że po tych wszystkich latach twierdzenia ze nic nie wnosił do zespołu i nie umiał na niczym grać, nagle znów koncertują razem.

A co do muzycznej emerytury -wg mnie Smith moze sobie grać i występować do osiemdziesiątki -byleby tylko nagrywali dobre płyty. Tymczasem w moim czysto subiektywnym odczuciu, od czasu "Wish" nie przydarzył im się zaden naprawdę powalający album (no dobra, z wyjątkiem "Bloodflowers")...

Poza tym dziwia mnie czasem rozne posunięcia Smitha -jakieś dziwne projekty i gościnne występy u wykonawców nie do końca z jego stylistyki...no i ten nieszczęsny Jason Cooper...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 17:23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Cóż, na szczęście są wolnymi ludźmi :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 18:25:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
Wyludniacz pisze:
Tymczasem w moim czysto subiektywnym odczuciu, od czasu "Wish" nie przydarzył im się zaden naprawdę powalający album (no dobra, z wyjątkiem "Bloodflowers")...

pełna zgoda! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2011 22:30:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
a czy ktoś kojarzy The Cure z takim serialem.... Łowcy smoków? czy kawałek tam grany jest na jakiejś regularnej płycie...?

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 sierpnia 2011 08:29:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
"The Dragon Hunters Song". Nie ma na zwykłych płytach.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 sierpnia 2011 09:55:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
ha, czyli będę to miał wyłącznie nd dvd... zważywszy, że odcinków na płycie jest kilkanaście... oraz wysokie miejsce kreskówy w rankingu mego syna.. to będzie to chyba najczęściej przeze mnie słuchany utwór The Cure!! :D Pictures of You - zostało zdetronizowane :)

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 sierpnia 2011 14:28:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
XmrowekX pisze:
oraz wysokie miejsce kreskówy w rankingu mego syna..

to może i syn załapie wkrótce bakcyla na Lekarstwo :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2011 00:12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
jestem za, a nawet ZA :D z tego, co pamiętam - jeszcze tego kawałka nie nucił, ale przy takiej dawce - na raz... ;) a swoją drogą - ciekawa ta współpraca... że pan Smith się zgodził...??

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 kwietnia 2013 14:34:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
ponad tydzien temu z pewnego hmm, obiektywnego powodu musialem sobie puscic 39 z Bloodflowers. Na szczescie moje prywatne przemyslenia nie sa zbyt bliskie podmiotowi lirycznemu ale jako plyta powtornie zaskoczylo. Slucham jej na okraglo i nie moge sie oderwac. Uwielbiam. I koncert w Lodzi sie przypomina....

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 kwietnia 2013 17:31:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
marecki pisze:
39

gratulacje :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 kwietnia 2013 17:34:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group