Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 23:00:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 04 listopada 2023 14:14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7696
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Mocna opinia. Czemu?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 listopada 2023 15:34:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Po prostu uważam, że to nie jest utwór The Beatles, a otoczkę marketingową - nawet jeśli dla Paula i Ringo ma to duże osobiste znaczenie (co może być dla mnie faktycznie dość fajnym i sympatycznym aspektem całej akcji) - uważam jednak za dość łatwe granie na emocjach. A z drugiej strony: teraz jeszcze jest fajnie, jeszcze to się mieści w ramach zdrowego rozsądku, ale czuję, że kiedyś tam, może po śmierci kolejnych żyjących członków zespołów, kolejnymi krokami może być coś znacznie bardziej cynicznego i creepy w black mirrorowym stylu, nowy utwór Beatlesow bez Beatlesow, koncert Beatlesow bez Beatlesow. Bo czemu nie?

A czemu uważam, że nie jest to utwór Beatlesow, skoro formalnie są wszyscy? Bo jest jeszcze taki aspekt grania w zespole, że np. grasz sobie próbkę albo nagrywasz album i ktoś mówi "wiecie co, wyjebmy ten utwór, jest do dupy". Albo "wiecie co, zróbmy z tego walczyk". Albo "wiecie co, dograjmy tu dwie partie bongosów". Tutaj Lennon i Harrison jakos tak chyba nie za bardzo mieli taką możliwość.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 listopada 2023 17:16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7696
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Rozumiem o czym mówisz (Black Mirror) i nawet wczoraj o tym długo gadaliśmy z Krejzim. I ja mam takie obawy. W tym jednak konkretnym przypadku, cieszę się, że to powstało.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 listopada 2023 18:43:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Jestem w stanie to zrozumieć. Ja np. przy premierze "Irlandczyka" Scorsese miałem jakiś taki trochę taki dreszcz emocji, że reżyser i aktorskie twarze TEGO, mojego najbardziej ukochanego, wspaniałego New Hollywood sprzed 50 lat, mają taki swój, być może, last dance i mimo starości robia swoje. Tutaj trochę inna sytuacja i kompletnie nie umiem tego poczuć.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 listopada 2023 13:59:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Utwór jest niezły, choć pewnie w moim rankingu The Beatles daleko poza pierwszą "10" (ciekawe jak Gerowi przypadł do gustu).

Ale coś w tym jest co pisze Prazeo - niełatwo mi uznać, że to "pełnoprawne" dzieło zespołu.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 listopada 2023 21:48:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Wreszcie trochę bardziej w to Now and Then wszedłem. Obejrzałem teledysk, ze dwa razy, obejrzałem to promo, w któyrm opowiadają, dlaczego - według nich - to jest jednak utwór Beatlesów. Czy dla mnie jest, trudno powiedzieć. Nie jakoś wielce, brzmi to chyba jednak jak Lennon solo. Ale z drugiej strony... Coraz bardziej mi się ta piosenka podoba. Wiadomo, że będzie daleko poza dziesiątką, a nawet pięćdziesiątką, ale w przypadku Bitli to nie jest jakiś dyshonor ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 listopada 2023 22:11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja po pierwszym przesłuchaniu jestem dość obojętny, ale jeszcze posłucham.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2023 10:43:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Mi się podoba melodia. Podziwiam jak Lennon potrafił być melodyjny w taki prosty sposób. Wystaczy złapać akord i melodia wyskakuje sama.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group