Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:39:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 91  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 29 sierpnia 2019 11:02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
grawson pisze:
Ale chyba wątku na to nie mamy?


Może załóż? Może być to wątek zarówno o Delirium jak i o GOASTT (i może UNI :) ).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 sierpnia 2019 19:39:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:D nie rozszyfruję tych skrótów. Od jakiegoś czasu mało słucham muzyki. Z Claypolem mam przerwę od jakiś 10-12 lat.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 sierpnia 2019 20:09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
To ja założę po połowie września :)

Goastt to The Ghost of a Sabretooth Tiger - świetny zespół Lennona i jego dziewczyny, Charlotte Kemp Muhl.

Z kolei UNI to UNI - żaden akronim :) Glamrockowa kapela Charlotte.

Edit: literówka

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Ostatnio zmieniony czw, 29 sierpnia 2019 20:21:09 przez Tyler Durden, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 sierpnia 2019 20:14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
A to sobie poczytałem już o życiu Lennona i było do sprawdzenia. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 września 2019 18:56:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Jest premiera teledysku do Here Comes The Sun!

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 października 2019 20:02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Ja tam nie mam złych skojarzeń z Tylko Rockiem. Jakoś tak w 1999-2000 roku to był mój drogowskaz muzyczny. Moja babcia była księgową w jednej z olsztyńskich księgarni. Czasem ją tam odwiedzałam, za moją namową kupiła mi numer z zieloną okładką „100 płyt, które wstrząsnęły polskim rockiem”. Lista stworzona na podstawie opinii polskich muzyków (jest i Tomasz Budzyński i Robert Brylewski) – to dzięki niej poznałam wiele płyt (z resztą na dłużej został ze mną wtedy Led Zeppelin).
Pierwsza 10 „100 płyt, które wstrząsnęły polskim rockiem”, jakby ktoś chciał wiedzieć:
1. Led Zeppelin II
2. Led Zeppelin I
3. Abbey Road
4. In the Court of the Crimson King
5. Sierżant Pieprz
6. Hendrix, Electric Ladyland
7. White Album
8. The dark side of the moon
9. AC/DC Highway to hell
10. Hendrix, Axis: Bold as love


Evergreeny Beatlesów znałam wcześniej z nielegalnej składanki z pobliskiego supermarketu i z winyla u babci Love Songs. A pod wpływem listy z Tylko Rocka kupiłam „Abbey Road”. Oryginalne wydanie, za horrendalną dla mnie wtedy cenę (chyba 40 zł, albo i więcej). Największe wrażenie wywarło na mnie Come together, Something oraz pogodny i niezrozumiały medley. Ostatnio wyciągnęłam w Bibliotece Raczyńskich Encyklopedię Rocka autorstwa waszego ulubieńca Wiesława Weissa, otworzyłam na wiadomym haśle – i cóż czytam przy „You never give me your Money”: Paul narzeka na zapisy w kontrakcie z firmą fonograficzną, czy coś w tym stylu. Co za ODczarowanie! Zamykam W. Weissa z łomotem! Chyba wolę, aby te teksty pozostały tak samo nieodszyfrowane, jak w dniu pierwszego przesłuchania (z resztą Lennon w liście do nastoletniego fana radził, żeby tak się nie zakręcać na szukaniu znaczeń jego tekstów).
Siła wyobraźni ma moc – dopiero niedawno w związku z 50-leciem płyty, dowiedziałam się, że zdjęcie z okładki było robione w sierpniu. Ale jak na nie patrzę, to widzę przełom maja i czerwca – dokładnie w tym okresie kupowałam kasetę. Zieleń drzew taka świeża.

Pokusiłam się o swój ścisły, archetypiczny Top 10 (bez wyszczególniania miejsc, nie umiem) tylko z tych piosenek, które poznałam jako nastolatka.

Ticket to ride
Hey Jude
Help!
Let it be
Medley z Abbey Road
Can’t buy my love
Eight days a week
The long and winding road
Something
Come together

Jeszcze krótko o pierwszych dziecięcych prawie przebłyskach związanych z The Beatles:
Kącik muzyczny w programie 5-10-15, Wielka Gra, okładka Beatles for sale, omawianie Antologii przez Wojciecha Manna, fragment filmu Backbeat – chętnie bym teraz obejrzała świadomie, słuchanie płyty winylowej u babci „Love Songs”, piosenka McCartneya Hope of Deliverance, no i film Help! – w któreś ferie zimowe, Jedynka albo Dwójka nadawała filmy ok.12-13, spodobał mi się Ringo (dziś to pewnie bym się zainteresowała Harrisonem), a przede wszystkim ten fragment, kiedy każdy z nich stoi przy drzwiach do swojego domu, a po chwili jest kadr z wnętrza – jakie to jest świetne!! :D

A w liceum miałam nad biurkiem powieszony obrazek z tego całego Teraz Rocka, Bitle wśród wysokich malw, a w tle gmachy z czerwonej cegły – wyobrażałam sobie, że zrobili to zdjęcie na tyłach mojego liceum (gmach poniemieckiego gimnazjum).

O tym co teraz mi się podoba z muzyki, mam nadzieję, że jeszcze napiszę. Mogę na razie krótko przyznać, że Revolver jest rzeczywiście mega, strasznie mi się podoba And your Bird can sing!

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 października 2019 20:10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wkładka o Dead Can Dance, dobrze pamiętam? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 października 2019 20:39:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Tak! Niezła pamięć! :)
Teraz ten numer przechowuję w plastikowej koszulce, bo okładka coraz bardziej nadwątlona zębem czasu i moim wertowaniem stron.

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 października 2019 20:53:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
super 10-tka :)

akurat na forum Steve'a Hoffmana wyniknął jakiś temat topTenowy (jeden z tysięcy tematów o Beatlesach) i postanowiłem się wpisać na szybko - a ponieważ w zasadzie wychodziłem na autobus, pykłem swoją dziesiątkę bez żadnego wyrachowania, no i u mnie jest teraz tak:

1. Abbey Road Medley
2. She Said She Said
3. Dear Prudence
4. Rain
5. Julia
6. And Your Bird Can Sing
7. Strawberry Fields Forever
8. Hey Bulldog
9. I'm Looking Through You
10. Hey Jude

do tego dodam, że ostatnio bardzo u mnie awansowały dwa następujące utwory: Doctor Robert i Magical Mystery Tour

jeśli zaś chodzi o nową wersję Abbey Road (weszła BTW na szczyt list przebojów w Anglii :)). to dużo jej słuchałem na Deezerze - powiem tak, szanuję pracę Gilesa, ale osobiście uważam wersję podstawową za doskonałą i nie bardzo było co tu jeszcze poprawiać... bardzo podoba mi się Oh! Darling, jakoś naturalniej i przestrzenniej brzmi, a bym teoretycznie nie powiedział, że włąśnie tego ten numer potrzebuje... z kolei kilka momentów wiązanki Abbey Road jednak spieprzone - tam jest własnie błogosławiona niejaka mętność i zbitość brzmienia, więc zwiększenie selektywności niektóre z tych numerów (np. Mean Mr Mustard) w mojej opinii posypało

za to dodatki całkiem zacne - super wersja Come and Get It, kilka ciekawostek... a w ogóle okazało się przy okazji, że w numerze Old Brown Shoe na perkusji gra McCartney i teraz spece się kłócą, bo niektórzy uważają, że ta partia jest absolutnie poza zasięgiem kompetencji Paula - za to autorzy książeczki potwierdzają: na pewno McCartney tam gra :) hehe

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony ndz, 06 października 2019 20:59:13 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 października 2019 20:54:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
marcela pisze:
z winyla u babci Love Songs


Dwupłytowy, bułgarski, prawda? Ja wcześniej znałem kasety taty, wypadkową tego, co udało mu się trafić z radia i co mu się podobało, więc Love Songs jakoś mnie rozczarowało, że to takie miękkie wszystko :) . Ale mam wciąż gdzieś ten album, przyjdzie czas, to posłucham i wtedy powiem :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 października 2019 21:03:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
marcela pisze:
O tym co teraz mi się podoba z muzyki, mam nadzieję, że jeszcze napiszę.

Napisz, napisz! Na razie bardzo fajnie, że napisałaś te wspominki. Płyta Love Songs :D Do dziś mam kasetę, na którą kolega mi przegrał te Love Songs. Ba, niektóre utwory występują w mojej głowie tylko w tej konfiguracji. Na przykład wiadomo, że po For No One następuje She's Leaving Home!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 października 2019 21:44:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
antiwitek pisze:
Love Songs jakoś mnie rozczarowało, że to takie miękkie wszystko

Mi się kojarzy z siedzeniem z bratem na miękkim dywanie w moim ulubionym pokoju u babci, taki w kolorach ziemi i nastawianiem płyty na gramofon :) Dopiero teraz do mnie dotarło, że na tej płycie są rzeczy wydane po 1965 roku. I zdjęcie w środku było takie szlachetne, czy raczej ich twarze.

Drugi etap poznawania The Beatles to czas bezpośrednio po studiach. Kolega z mojej pierwszej pracy przegrał mi na moja prośbę Rubber Soul i Let it be (naked) - akurat te dwie, zainspirowana wpisami w tym wątku.
Rubber Soul jest dla mnie płytą graniczną, bardzo równą, moje ulubione to Nowhere Man, I'm looking tru you i In my life.
Let it be to przede wszystkim The long and winding Road (lubię wersję i ze smyczkami i bez), Don't let me down i Let it be (wcale mi się nie znudziło). Podświadomie nie przepadam za tą płytą, bo czai się za nią koniec...

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 października 2019 20:16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Słyszę sporą zmianę w I want You i mi się nie podoba. Nie wiem, co tam zostało wydobyte do przodu, ale poprzednia wersja bardziej mi pasowała. Sun King z kolei początek ma mniej delikatny niż poprzednio.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 października 2019 20:27:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
grawson pisze:
Słyszę sporą zmianę w I want You i mi się nie podoba.


...ale o czym Ty piszesz, Gravi? O jakichś remiksach, remsterach?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 października 2019 21:33:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Wyszła reedycja "Abbey Road".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 91  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group