Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:16:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 29 listopada 2021 20:55:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
pablak pisze:
nie pytaj


:D działam

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 listopada 2021 21:32:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
My właśnie po drugim. Jestem bardzo wzruszony tym wszystkim.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 listopada 2021 21:44:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Myślę, że istnienie tego filmu może być bardzo pomocne w odpowiadaniu na nieśmiertelne pytanie "jaki jest twój ulubiony Beatles?" (u mnie chyba George, rozwala mnie ten gościu) :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 listopada 2021 22:02:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 listopada 2021 22:21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
George
Dziś dwudziesta rocznica śmierci, tak swoją drogą.
:candle

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 listopada 2021 22:40:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pod filmem Ricka ktoś zamieścił komentarz: "Watching them work through unfinished Abbey Road song ideas is like watching Michaelangelo paint the Sistine Chapel" - *dokładnie* to samo powiedziałem oglądając dzisiejszy odcinek :)


PS. Wycie Yoko włączyło mi natychmiastowe skojarzenia z utworem "Japoński".

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 listopada 2021 00:13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ale tez uczciwie przyznam, że sceny planowania pierwszego koncertu po latach, mają w sobie dużo niezamierzonego humoru absurdalnego :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 listopada 2021 06:39:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Dobra, jeszcze trochę wrażeń ode mnie:

- to ciekawe, że mamy takie materiały akurat z tej sesji, w tym sensie, że ktoś mógłby kręcić nosem i sobie myśleć, że szkoda, że nie ma takich materiałów z tworzenia jakiegoś lepszego albumu Beatlesów, jakiegoś Pieprza, Revolvera czy innego Abbey...ale dla mnie to jest jednak bardzo ciekawe i w sumie fajnie, ze to akurat ten etap! Nie dość, że widzimy ten czas w historii Beatlesów, o którym dość powszechnie się uważa, że pewne rzeczy już wtedy gniły, to z drugiej strony możemy zastanawiać się czy tak było naprawdę, skąd ten kryzys, skąd im się wzięło natchnienie do nagrania Abbey Road itd.

- nie wiem co tam dyrektor wybrał z tych taśm i jaki miał klucz, ale film sprawia wrażenie dokumentu, który tak naprawdę bardzo, bardzo mało stara się sugerować widzowi - chronologiczna relacja, wyjaśnienia tylko wtedy kiedy kontekst jest niezbędny, poza tym różne scenki od błahych po takie o olbrzymim ciężarze gatunkowym.

- i to jest ciekawe, bo np. ja się o tych Bitlach i ich ostatnich latach naczytałem przez całe życie - że było tak, albo inaczej, że Yoko, że ten się z tym pokłócił, a tutaj podobno było tak, a McCartney to chciał tak, a Lennon tak...i co? I widzę to na własne oczy, i na dodatek nie dość konfrontuję się z jakimś mitem, to jeszcze nikt mi nie wydaje się sugerować jak konfrontacja z tym mitem powinna wyglądać, pewne sceny też nie są jednoznaczne, czasem wręcz trzeba odczytywać klimat czy intencje z jakichś min czy półsłówek - mocne!

- chyba najciekawsza wydaje mi się pod tym kątem wspomniana postać Harrisona, coś tam iskrzy w słowach i gestach, nagłe odejście, tak nagłe, że zespół jest oszołomiony i udaje, że nic się nie stało (Harrison odchodzi? "panowie, nagrywamy 10201 podejście do Don't Let Me Down!"), że sobie wezmą Claptona i będzie okej - ale dziura w jestestwie grupy jest olbrzymia i straszy, a jak w końcu tego Harrisona namawiają, żeby wrócił, to mam wrażenie, że niby cacy, fajnie, spoko, angazuje się, nagrywa i dobrze bawi, ale czuję cały czas napięcie, że jakby Lennon czy McCartney mu podskoczyli, to on serio się zwinąłby już na dobre i nara, all things must pass

- rozmowa McCartneya i Lennona z, nazywając rzecz brutalnie, podsłuchu przy jedzeniu :shock: trochę nie mieści mi się w głowie, że żyję w czasach, kiedy mogę sobie posłuchać prywatnej rozmowy tego duetu i o to nie o dupie Maryni, tylko o ich stosunku do trzeciego Beatlesa

- McCartney opieprzający (i to dosłownie jak ojciec albo srogi nauczyciel) Lennona za niepunktualność i brak ogarnięcia w planowaniu swoich działań - mocne!

- Yoko prawie nic nie mówi! Ale też muszę powiedzieć, że dobrze czuję tę niezręczność, jaka tam mogła być: siedzi czterech muzyków i nagrywa nowe utwory, ale tylko jeden jest z partnerką...Ale McCartney też ma fajną wypowiedź o Yoko, taką bardzo pod prąd mitom na temat 1969 roku w historii Beatlesów! Tym niemniej nie zdziwię się jakby jej ciągłe milczenie (poza jamami) to była właśnie kwestia jakichś zakulisowych-montażowych historii...

- niepokojące szklane oczy Lennona - wiadomo co wtedy było jego drug of choice :(

- za to McCartney conajmniej kilka razy wydaje się być :ganja:

- ale co za muzykalna ekipa! nie dość, że z nudów grają 150203 coverów tego co im akurat przyjdzie do głowy, to jeszcze McCartney wymyśla Z NICZEGO "Get Back" (Ringo i George słuchają trochę znudzeni) itd.

- wspomniany Harrison to mój ulubiony gitarzysta solowy ever: mam gdzieś, że są setki lepszych technicznie, szybszych itd. - facet jak grał, to na kilometr dało się wyczuć, że to on, a w tym filmie oni mogą grać byle co, albo grać numer, który wymyślili na szlugu 10 minut wcześniej, a on bierze gitarę i od razu gra te swoje melodyjki jak nikt inny - cudowny muzyk!

- i jeszcze jedno: mimo całej tej muzykalności można faktycznie odnieść wrażenie, że oni są w dołku twórczym...no a kurde gdzie mają być, jak 1,5 miesiąca wcześniej wydali podwójny album z 30 piosenkami? Na wakacje powinni se jechać, a nie tak się wyciskać! :) Co by nie mówić, to w 2021 nikt by nie wpadł na taki poroniony pomysł. To jednak zabawne - 1969, Beatlesi u szczytu świata, ale ciągle muszą zapieprzać za jakimś deadlinami, bo normalnie świat się zawali ;)

- i w ogóle cała ta galeria nie-beatlesów związanych z zespołem: partnerki (Linda i Yoko w rozmowie! też scena jakby pod prąd mitom), adoptowana córka McCartneya, Billy Preston (!!! co za muzyk, a ile dobra i jakości im wniósł na tę sesję), George Martin, Glyn Johns, ale też cała armia różnych menadżerów, technicznych, ziomków, żołnierzy Apple, z których wszyscy wydają się niesamowicie BARWNI i w takim czy inny sposób ciekawi ;)

- może się mylę, ale mam wrażenie, że te beatlesowski, trochę phytonowski, trochę zjarany, a trochę chłopięco-smarkaty humorek tam się kryje, mimo tych napięć, w co drugiej wypowiedzi

- buty, koszule, koszulki, sweterki - wg. mnie w 90% WSPANIAŁE, nosiłbym :faja:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 listopada 2021 08:08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Prazeodym pisze:
- buty, koszule, koszulki, sweterki - wg. mnie w 90% WSPANIAŁE, nosiłbym
a futerka?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 listopada 2021 08:51:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Prazeodym pisze:
Dobra, jeszcze trochę wrażeń ode mnie:


:brawa: :brawa: :brawa: :brawa:

Zgadzam się ze wszystkim :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 listopada 2021 09:51:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Super.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 listopada 2021 14:12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Prazeodym pisze:
- to ciekawe, że mamy takie materiały akurat z tej sesji, w tym sensie, że ktoś mógłby kręcić nosem i sobie myśleć, że szkoda, że nie ma takich materiałów z tworzenia jakiegoś lepszego albumu Beatlesów, jakiegoś Pieprza, Revolvera czy innego Abbey...ale dla mnie to jest jednak bardzo ciekawe i w sumie fajnie, ze to akurat ten etap! Nie dość, że widzimy ten czas w historii Beatlesów, o którym dość powszechnie się uważa, że pewne rzeczy już wtedy gniły, to z drugiej strony możemy zastanawiać się czy tak było naprawdę, skąd ten kryzys, skąd im się wzięło natchnienie do nagrania Abbey Road itd.


Świetnie się to czyta, co napisałeś. Rick fajnie to podusomował - niektóre zespoły rozpadają się kiedy jest na to pora i to jest ok. A inne nie rozpadają się, gdy trzeba.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 grudnia 2021 19:21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Po pierwszej części filmu nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytania:
- skąd się wziął projekt występu live?
- czy zespół nie pracował nad piosenkami na ten live już wcześniej?
- czemu w tym projekcie nie wykorzystali tych rzeczy, które są niemal gotowe jak Maxwell?
- no i kto normalny jak nie musi pracuje 2 stycznia? :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 grudnia 2021 21:38:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
No ja bym na sesję D.N.A. 2 stycznia pognał bez wahania ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 grudnia 2021 22:09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Mnie zastanawia, kiedy oni ostatni raz grali ze sobą i w ogóle się widzieli wszyscy w czwórkę, pomiędzy końcówką sesji do Białego Albumu, a tymi styczniowymi próbami. Chyba nie za dużo tych spotkań było, bo dużo poza-beatlesowskich rzeczy się działo w ich życiu.

Cytat:
- czy zespół nie pracował nad piosenkami na ten live już wcześniej?


Czyli wychodzi, że za bardzo nie, bo po prostu nie miał kiedy.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group