Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 19 maja 2024 04:18:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 21:21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
zasada pisze:
Broda w dubowym sosie
THANKS! Trochę polubiłem tegoż Broddę...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 22:20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28024
Dzięki, Joon :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 czerwca 2011 23:09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28024
Obrazek

Ostatnia płyta Lee Perrego przez pierwsze 3 sekundy przywodzi na myśl pierwszą płytę Black Sabbath. To przez dzwon. Ale już zaraz wchodzi rytm, Sctratch mówi swym niemłodzieńczym już głosem "Let there be light", a numer rozpoczyna się na dobre. Taki początek płyty od razu przykuł moją uwagę, pomyślałem: a co to za dzwony biją Perremu, gdzie on teraz właściwie spędza swoją spokojną starość? Skąd dzieli się swoim życiowym doświadczeniem? A potem już popłynąłem :) .

Obrazek

Po tytułach utworów - "Higher Level", "Dancehall Kung Fu" czy "Wake the Dead" - widać, że 75-letni Mistrz ani nie zamierza przestać nagrywać ani tym bardziej kłaść się do grobu. Płyta zaś potwierdza jego dobrą kondycję, choć trzeba też wspomnieć o producenckim udziale Billa Laswella.
Zwraca uwagę świetne brzmienie. Najsamprzód sekcja: stopa, bas (ma takie współczesne-podziemno-dubowe brzmienie) - wszystko tu pracuje jak należy, a nawet lepiej. Aranże są urozmaicone i dość niebanalne. Wiadomo, że głos Scratcha nigdy nie brzmiał mocno, on tu właściwie mówi, melorecytuje, śpiewają natomiast inni. Kobiety - np. strasznie fajny, egzotyczny głos w "Orthodox" - ("Etiopiaaa, Abissiniaaa" :) ) - i mężczyźni - w tych bardziej dancehallowych numerach (takiego dancehallu nie ma się co bać!). W części numerów pojawia się sekcja dęta - jak ona brzmi! (np. rozłożysty akord na koniec "Scratch Message" - super!) Do tego różne inne pomysławe dźwięki i przemyślane efekty... No i ta "Brylewska" gitara miejscami! Byłbym skłonny uwierzyć, że to sam Robert :) .
Brylewskich tropów jest zresztą więcej: migają czasem klimaty jak z czasów współpracy ze Światem Czarownic. "House of God" to chyba w ogóle ma ten sam riddim co w "Slave Driver", a kiedy Lee Perry podśpiewuje "my daughter is water" to przypomina się Robertowe "it's good to have friend like a water". Jakieś "global herb connection" chyba :) .
Bardzo ładnie też słychać na płycie różne jamajskie tradycje: reggae, dub, ska (ten upojny śpiew w "Butterflu" :) ) - ale wciąż jest świeżo, w ogóle nie mam poczucia odgrzewania kotletów. A wręcz cieszą mnie takie nawiązania jak motyw z Heart Of The Congos (klasyk z czasów Black Ark Studio) w "Scratch Message".

I na koniec: ujął mnie też klimat tej płyty. Ta świrowa aura otaczająca Lee Perrego jakoś nabiera tu sensu, robi się tak przeźroczyście, czasem uroczyście, choć może pod mędrca szkiełkiem i okiem... ale to nie ja :) . Ja tu raczej biorę wszystko za dobrą monetę :D .

Bardzo fajna płyta, cztery gwiazdki daję od razu, i polecam.
Można też sprawdzić jeden numer na youtube ("Orthodox"), ale nie wiem czy to dobry pomysł, tu przydaje się raczej dobry głośnik :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 czerwca 2011 23:37:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...hoho.. :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 sierpnia 2011 19:39:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3151
Skąd: Poznań
Cytat:
Zapowiedź debiutanckiej płyty trójmiejskiej formacji Enchantia, która ukaże się jesienią tego roku nakładem Lion Stage Records.
Obraz: Tomasz Budzyński, słowa i muzyka: Enchantia, mix: Studio As One
http://www.youtube.com/watch?v=_Uou0BEoG44

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2011 20:48:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28024
o, jaka fajna współpraca :)

no i Enchantia wreszcie! bardzo fajnie brzmi! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 11:18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
http://www.mdk-kazimierz.pl/inf.php?t=aktn&pol=235
takie coś.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2011 11:49:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3151
Skąd: Poznań
Na półce pręży się LP Bakshish B3, egzemplarz numer 006 (pierwszy przeznaczony na sprzedaż). Kolor winylu przypomina puree ziemniaczane z buraczkami i przypalona cebulką wymieszane łychą, tracklista silnie okrojona wobec kasety czy CD (9 na 15), niemniej nie mogę się doczekać aż przesłucham samodzielnie oraz wypuszczę na bibie: znam drzewo które co noc...

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2011 10:05:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3151
Skąd: Poznań
Miałem okazje odsłuchać najnowszą, za moment wydawaną płytę Natural Mystic Akustycznie - Full Steam Ahead.
Na smaka singiel z obrazkiem: http://www.youtube.com/watch?v=9agevPrBicU

Dawno polska produkcja nie wzbudziła we mnie tyle entuzjazmu: koncertowy żywioł zamknięty w studio nie stracił siły, a zyskał nowy wymiar - świetne brzmienie, świetny mix. Bardzo spójna, o czymś, a dodatkowo wizualnie bardzo ładne wydanie. Jakby co to polecam - wychodzi w początku grudnia (trzeci chyba).

edit: już dostępny promomix albumu: http://www.youtube.com/watch?v=6EVd0JRWuPY

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 listopada 2011 21:28:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3151
Skąd: Poznań
Internet donosi, że w dniu dzisiejszym odszedł wokalista The Heptones: Barry Llewellyn.
Ponieważ informacja pojawiła się w mediach społecznościowych, kanale jednego z kolekcjonerów i fascynatów jamajskiej muzyki popularnej i została transmitowana do Polski przez Kubę JSMa z Roots Revival, trzeba nasłuchiwać bardziej oficjalnych kanałów.
Chyba ostatni numer Barrego:
http://soundcloud.com/unlisted-fanatic/ ... ne-rudeboy

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 grudnia 2011 17:27:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3151
Skąd: Poznań
Uwaga - jest sprawa.
Jedna z agencji która w mijającym roku sprowadzila do kraju jamajskie gwiazdy pierwszej wielkości (m.in. Junior Kelly, Luciano) pyta użytkowników portalu facebook i forum portalu reggaenet o zainteresowanie poniższym składem, w poniższych terminach.
Pozwolę sobie przekleić apel z olinkowaniami.

Cytat:
Czy w Polsce chcemy koncertów Reggae na światowym poziomie? Liczymy na to, że dacie nam znać a my przekonamy agencję Buxna do realizacji projektu. Jest opcja na zrobienie dwóch koncertów ze światowej klasy składem:

I Jah Man, Fantan Mojah, I-Wayne + polski support.
Obrazek

Koncerty odbyłyby się w Warszawie 19 lutego (niedziela) i we Wrocławiu 21 lutego (wtorek). Bilety 70-90 zł. Potrzebujemy Waszej opinii: będziecie? Jeśli tak, potwierdźcie się na tym wydarzeniu i podajcie dalej! To ważne!

Zaufajcie to TYLKO POCZĄTEK bo są już opcje na następne koncerty!

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/292873000755061/

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 grudnia 2011 18:35:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Wow. Fajnie. Się nam Polska rozkręca....najpierw Stephen teraz (być może) IJahman i to tylko początek...

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2012 11:34:52 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:39:00
Posty: 354
Krok po kroku...
http://soundcloud.com/manufaktura-legenda/zapowiedz

Dla tych co nie pamiętają:

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104 ... juz_w.html

(marzec minął...)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2012 11:38:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
super wiadomość! :D

ale pierwszy link nie działa...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2012 11:42:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
O! Kolejna książka!

:nauka:

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group