Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:21:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 31 października 2019 19:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A jak nowa płyta?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 sierpnia 2021 20:49:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Z tyłu czaszki pobrzmiewał mi ostatnio fragment jakiejś piosenki Swans. Kiedy zastanawiałem się nad nią, to zaraz pojawiła się następna, z głosem Jarboe. Nie sprawdzałem jednak tytułów, tekstów - tak pewnie zaraz bym znalazł - ale na chybił trafił sięgałem po płyty i słuchałem w całości. The Great Annihilator, White Light oraz Love of Life. Okazało się, że to -
phpBB [video]

Ładnie brzmi właśnie wraz z Song for Dead Time. Wciągnąłem się. Może pora kupić Sountracks for the Blind. Może też pora wbić White Light... cztery gwiazdki? :wink:

Rozmyślałem też trochę nad tą muzyką, ale jeszcze nie umiem wyłuszczyć tego co łazi mi po głowie. Znalazłem za to dwie fajne rzeczy. Jedną na poprzedniej stronie tego wątku:
monika pisze:
Michael Gira to artysta, któremu wierzę jak mało komu. I nie umiem nawet ująć w słowa, dlaczego tak jest, skąd się to bierze dokładnie. Gdzieś w tym wszystkim niewątpliwie czają się istotne skojarzenia - z Morrisonem albo Ginsbergiem (jego "Footnote to Howl" i "My Phantom Limb" Swans dopełniają się i współbrzmią). Ale jest coś jeszcze - Gira w celny i dobitny sposób oddaje grozę istnienia, o której na co dzień nie chce się pamiętać. Dlatego dobrze jest być na koncercie czasem, przypomnieć to sobie.

Monika napisała o Morrisonie i Ginsbergu, a mi przyszedł do głowy - dziś, przy Love of Live - Leonard Cohen. Chciałem sprawdzić ten trop i znalazłem drugą rzecz: https://musicnow.pl/przesluchanie/micha ... sluchanie/
Cytat:
ALBUM INNEGO ARTYSTY, KTÓRY
SAM CHCIAŁBYŚ NAGRAĆ?
Leonard Cohen – “Songs of Leonard Cohen”
Pierwszy, który przychodzi mi na myśl to pierwszy album Leonarda Cohena. Piosenki są pięknie napisane. Produkcja jest fenomenalna, najlepsza jaka może być. Również śpiewanie – wszystko na tym albumie jest doskonałe. Nie sądzę, że potrafiłbym nagrać taki album

To fragment o Cohenie, ale całość jest fajna. Tekst skromny, konkretny, ale jakoś wymowny, inspirujący, budzący zaufanie.

Peregrin Took pisze:
A jak nowa płyta?


Pytanie stanęło już dawno, ale wciąż nie wiem jaka jest odpowiedź. Może mam błędne nastawienie, które skądś mi się wzięło (heh), że najpierw trzeba lepiej ogarnąć wcześniejsze albumy, a to jednak wymagające zadanie. 404 minuty, nie licząc koncertówek :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 18 sierpnia 2021 09:26:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
antiwitek pisze:
Peregrin Took pisze:
A jak nowa płyta?


Pytanie stanęło już dawno, ale wciąż nie wiem jaka jest odpowiedź. Może mam błędne nastawienie, które skądś mi się wzięło (heh), że najpierw trzeba lepiej ogarnąć wcześniejsze albumy, a to jednak wymagające zadanie. 404 minuty, nie licząc koncertówek .


Postąpiłem inaczej. Zestawiłem "My Father Will Guide Me..." z "leaving meaning.", czyli pierwszy i ostatni album drugiej ery Swans. Owszem, rozmyślałem o różnicach - jeszcze na początku ostatniej płyty nurtowało mnie porównanie (to zagadnienie dla antropologów!), ale potem wciągnęła mnie sama muzyka "leaving meaning.".
Dla mnie to nie jest rzecz oczywista od pierwszych minut, ale pewność z czasem się formuje i po wybrzmieniu ostatnich dźwięków (i słów!) robi się to, co ja w styczniu, czyli wbija pięć gwiazdek na rymie. Dziś zrobiłbym to samo.

Pippin, a Ty? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 października 2022 17:09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Przeczytałem "Swans. Ofiara i transcendencja". Nie jest to książka typu wielkie dzieło, raczej ma w sobie coś z "pierwsze koty za płoty". Może jednak nie trzeba więcej? Książka przeraża, rozśmiesza, a koniec końców porusza.

PS. A! I można się dowiedzieć skąd wziął się tytuł tego wątku!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 maja 2023 12:47:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Crazy pisze:
To zdaje się jeden z tych zespołów, których nigdy nie słyszałem żadnej piosenki.
Nie wiem czemu, ale mam przeczucie, że by mi się nie spodobało.


Od tego czasu pewnie sporo się zmieniło, ale fajny cytat więc podbijam :)

Zajrzałem do tego wątku, bo właśnie zdobyłem się na odwagę i kupiłem bilet(y) na październikowy koncert w warszawskiej Progresji. Bilety dwa, bo zabieram wszędzie swoją żonę, która za najbardziej ulubioną swoją twórczość uznaje Stare Dobre Małżeństwo. Dlatego właśnie tutaj zajrzałem, żeby dowiedzieć się jak sobie radzić z niebezpieczeństwami na jakie ją narażam. Już wiem, że trzeba nabyć zatyczki. Ktoś coś jeszcze doradzi? :)

A co do samego Swans, to grupę znam od końca lat 80., gdy przeczytałem w Magazynie Muzycznym recenzję "Children of God" i w jej wyniku postanowiłem dotrzeć do płyty (metodą kopiowania na kasetę). Po wysłuchaniu - byłem wstrząśnięty. Następnie poznawałem starsze płyty Swans i były dla mnie nieco za ciężkie. Aczkolwiek - moje uszy zaakceptowały album "Filth". Najbardziej jednak podobały mi się płyty Giry i Jarboe wydane jako Skin. No i oczywiście "Children of God". Mimo wszystko stosunek do Swans mam dosyć ambiwalentny. Nadal nie wiem czy to Wielka Sztuka, czy tylko przywoływanie demonów...

Jestem też w trakcie lektury książki o Swans i moja ambiwalencja w jej wyniki tylko się zwiększa.

Jednak postanowiłem ich w końcu usłyszeć na żywo. Wcześniej nigdy nie miałem okazji.

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 października 2023 08:07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Bilety poszły, można usunąć temat, dzięki!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Ostatnio zmieniony wt, 31 października 2023 17:40:32 przez manool, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 października 2023 18:19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale czy ci, co kupili, napiszę potem relę? ;-)

Bardzo mnie kusiło to, bo w sumie nigdy na Swansach nie byliśmy, okazja wyjątkowo dogodna - niby. Bo tak naprawdę trzeba czasem nie wziąć tego, co jest w zasięgu ręki, i wracają popołudniu do domu, wiedziałem, że podjąłem dobrą decyzję, rezygnując. Ale za propozycję bardzo wielkie dzięki!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 października 2023 20:26:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Ci, co kupili, pewnie nie, ale co najmniej dwie osoby z forum powinny się właśnie dobrze bawić.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 listopada 2023 17:42:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
czy ci, co kupili, napiszę potem relę?
Jeden już napisał, ale nie wiem, skąd miał bilet:
https://alternativepop.pl/relacje/swans ... a-warszawa

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 listopada 2023 12:02:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
A to już trzeci. Jeden mi napisał, że mu spodnie nie spadły, bo na wszelki wypadek nie włożył. Może trzeba zmienić temat, przenieść i niech się wyżyją szczęśliwcy, a ja w kąciku ze smutkiem poczytam.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 listopada 2023 12:25:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Gdyby nie to, że we wtorek czułam się naprawdę fatalnie, to sama bym się skusiła na jeden Twój bilet. A teraz mogę się z Tobą tylko w smutku i w czytaniu połączyć... :(

A co do wątku, to jest przecież taki dedykowany Swans, rele można wrzucać tam. A ten... no, mój podobny też nie został skasowany - może by je połączyć w jeden, zmienić tytuł po prostu na 'Sprzedam bilet' i może się jeszcze nie raz komuś przyda w przyszłości? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group