Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 14:51:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 maja 2014 23:14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Rogiński przed chwilą w Dragonie...ZMIAŻDŻYŁ

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 maja 2014 09:08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
A dokładniej wyglądało to tak:

http://wmigthroughthegig.wordpress.com/ ... nie-ptaka/

:)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 maja 2014 09:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28020
Odkąd usłyszałem, że Rogiński pracuje nad tym projektem, to zastanawiam się jak może brzmieć Coltrane przełożony na gitarę. Jednak nie spodziewałem się, że będzie w tym tyle ekspresji! I zazdroszczę tego koncertu :) .

Zastanawia też tytuł. W ogóle tytuły są najbardziej zaskakującym elementem tego bloga :mrgreen: .

PS. No i ciekawe jak na koncercie czuł by się ktoś, kto zna wszystkie płyty Koltrejna...?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 maja 2014 09:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Cytat:
I zazdroszczę tego koncertu Smile


Chyba to samo czułem kiedy opowiadałeś o Shofarze :)
Ale faktycznie, była to wielka sprawa.

Cytat:
Zastanawia też tytuł. W ogóle tytuły są najbardziej zaskakującym elementem tego bloga Mr. Green .


hehe, z tytułami jest różnie, ale ten ma swoją logikę!

Przeczytałem w ramach, jakiegoś tam szperania o Clotranie, że wydał płytę o nazwie Birdland czy jakoś tak, a że koncert był w Dragonie to taki wyszedł tytuł :D

Cytat:
PS. No i ciekawe jak na koncercie czuł by się ktoś, kto zna wszystkie płyty Koltrejna...?


Też mnie to mega ciekawi!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 maja 2014 09:59:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28020
MAQ pisze:
wydał płytę o nazwie Birdland czy jakoś tak, a że koncert był w Dragonie to taki wyszedł tytuł


A! No i w porządku! Brzmi jednak tak jakoś symbolicznie i indiańsko :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 czerwca 2014 17:21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
No i Shofar mnie zgniótł :) :shock: :D

Kila słów o tu: http://wmigthroughthegig.wordpress.com/ ... mok-w-rog/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 czerwca 2014 09:34:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
A pamiątka wygląda tak: https://www.youtube.com/watch?v=1ZbrkPzpQgo

:)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 czerwca 2014 16:18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28020
Nie był to jeszcze szczytowy moment koncertu, ale daje jakieś wyobrażenie o tym, co robi Shofar na scenie :) .

MAQ, fajne też samo filmowanie, czujne - zwłaszcza w pierwszej połowie ruch kamery jakby poprzedza to co się będzie działo :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 czerwca 2014 16:41:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Czasem tak wyjdzie :wink:
Czekam niecierpliwie na kilka słów od Ciebie Brada! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 czerwca 2014 21:24:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28020
Na razie zacytuję tu tylko tamten wpis:

elrond pisze:
....wczoraj byliśmy z Natalią na koncercie zespołu Szofar - czyli trio w składzie : Trzaska , Rogiński ,Moretti. Mogę wprost powiedzieć ,że był to najlepszy koncert na jakim byłem od dawna ! ***** Po prostu piękna muzyka !!!! Mam w domu ich płytę CD oraz DVD ale one zupełnie nie oddają tego co dzieje się naprawdę na żywo. To jakieś muzyczne czarodziejstwo jest ! Muzyka do tańca i do różańca, powiedziałbym nawet -musica universalis. Podobały mi się wszystkie utwory, a prawie półtorej godziny występu mineło jak z bicza szczelił. Witek i Maq siedzieli w pierszym rzędzie i widzieli wszystko na wyciągnięcie ręki! Maq robił nawet hedbenging! Very Happy Rewella! Bardzo. bardzo ,bardzo polecam każdemu !


Ale sam też na pewno coś wpiszę. Tylko, że weekend był czterodniowy i intensywny, więc jeszcze nie z wszystkim nadążam :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 czerwca 2014 18:44:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28020
Myślę sobie tak: człowiek nie zobaczy już na żywo wielu legend rocka czy jazzu.

Ale nie ma co się martwić, bo można pójść na koncert Shofaru! A kiedyś nie można było tego zrobić!

Ta myśl jest dla mnie tak bardzo ekscytująca i sprawia, że mi elektrony zaczynają szybciej krążyć :) .

Przechodziliśmy z Maciejem opodal klubu, o czym nie wiedziałem, ale nagle na ulicy dał się słyszeć saksofon. W Dragonie trwała właśnie próba Shofaru. A dodatkowe okoliczności sprawiły, że już się z tamtego miejsca za bardzo nie oddaliliśmy.
Czas czekania minął dość szybko, przyspieszony jeszcze różnymi spotkaniami (Natalia, Elrond i Nina :faja: ), aż wreszcie, w momencie rozpoczęcia koncertu, rzeczywiście znalazłem się w pierwszym rzędzie. Obok Macieja, Plutona i Marka. Choć pod naszymi nogami siedziało jeszcze na ziemi kilka osób. A i cała sala dość rzetelnie wypełniona była ludźmi.

Ja na Shofarze mam tak, że najpierw patrzę, bo przecież takich rzeczy nie widuje się na co dzień. Takich muzyków wspaniałych. A potem już zaczynam słuchać. I daję się nieść granej muzyce. W nieznane, choć i bliskie zarazem.
Ogólnie zauważyłem już dawno, że zamknięcie oczu na dłuższą chwilę w czasie koncertu pozwala dostroić się wnętrzu na odbiór bodźców słuchowych.
A potem można już patrzeć. Albo i nie patrzeć.

Od lewej jednak. Rogiński skupiony na gitarze, siedzący bokiem do publiczności. Chyba ani raz podczas koncertu nie widziałem jego twarzy. On absolutnie nie zachowuje się jak wirtuoz gitary. On wygląda jak przy robótkach ręcznych albo jakimś interwencyjnym majsterkowaniu. A równocześnie wydobywa z instrumentu całe bogactwo różnych dźwięków. Brzmi trochę bluesowo, brzmi archaicznie - w sensie wręcz starożytnym, z tym papierkiem między strunami. Brzmi też czadowo, choć przecież bez fuzza. I tka tę harmoniczną osnowę Shofarowej muzyki.

Macio Moretti. Ten to wygląda! Na początku koncertu jeszcze dość stonowany, schowany, ale później są momenty, gdy właśnie on najbardziej przykuwa uwagę. Bo co też wyczynia! Nie widziałem jeszcze takiego bębniarza. Z jednej strony straszna dynamika, że mogłyby drzazgi pójść z tancbudy, a z drugiej to szukanie rytmów trochę w poprzek, na wskroś – i to nie tylko uderzeniami, ale ogólnie zawieszanie się nad nimi całym ciałem. A jak raz bachnął uśmiechem! :D

No i Trzaska. On i powie coś - ciszej lub głośniej, pochlapie wodą Morettiego (można to zobaczyć w filmiku Maka). Ale przede wszystkim gra na swoich instrumentach: dzikim alcie i szlachetnym klarnecie basowym. Przez większość koncertu siedząc, w koszulce SUB POP zresztą, ale też czasem podrywając się by zagrać na stojąco, mocniej. Lekka nonszalancja, ale przede wszystkim pasja!

Bardzo trudno jest mi orzec gdzie w muzyce Shofaru kończy się opracowany materiał, a rozpoczyna improwizacja. Tematy - te wielce urokliwe, a czasem bardzo piękne melodie - zaczerpnięte z tradycji chasydzkiej stanowią tylko punkt wyjścia. Niekiedy rozwinięte zostają w całe złożone kompozycje, które brzmią tak szlachetnie, jakby w całości pochodziły z dawnych, piękniejszych czasów. A równocześnie są tak żywe, zakręcone i mocne! W tym graniu kumuluje się jakaś energia, która chwilami zdaje się mieć wymiar wręcz mistyczny. No i jak w takim momencie zamknę oczy, to od razu odlatuję! Zwidują mi się różne rzeczy, odległe w czasie i przestrzeni. Ale też takie bliskie, jak z krainy dzieciństwa. Dosłownie zresztą. No i serce nie pozostaje obojętne na to wszystko. Inna sprawa, że na Shofarze można by też pójść w ostre tany, może nawet w pogo – no ale siedzi się, i pełno ludzi wokoło. A ludyczno - jazzowo - punkowo - liryczna moc tylko fruwa w powietrzu! :D

Cieszę się, że wspomnienie przeżyć z tego koncertu będzie we mnie jeszcze jakiś czas trwało, bo towarzyszył im uśmiech, niedowierzanie i uniesienie, jak to mówią czad na maksa! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 czerwca 2014 21:05:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
YEAH!!! :D :D, dzięki!

Np. tu pełna zgoda:

Cytat:
Myślę sobie tak: człowiek nie zobaczy już na żywo wielu legend rocka czy jazzu.

Ale nie ma co się martwić, bo można pójść na koncert Shofaru! A kiedyś nie można było tego zrobić!


Choć dopisałbym jeszcze Gerrego Jablonskiego :wink:
Faktycznie, takie koncerty to jeden z czynników które sprawiają, że cieszę się szalenie, że żyję właśnie teraz a nie kiedyś!

Kolejna sprawa:

Cytat:
Z jednej strony straszna dynamika, że mogłyby drzazgi pójść z tancbudy, a z drugiej to szukanie rytmów trochę w poprzek, na wskroś – i to nie tylko uderzeniami, ale ogólnie zawieszanie się nad nimi całym ciałem.


Do teraz mnie ten facet zastanawia.
To jak wiele sprzecznych, muzycznie i nie tylko, sygnałów dostałem od niego tego wieczoru jest dla mnie, w pewien sposób, nowym odczuciem - nie wiem do końca co o nim sądzę, ale jednego jestem pewien - słuszne jest jego miejsce w tym składzie :)

I co do Trzaski:

Cytat:
Lekka nonszalancja


Jasna cholera SKĄD ON TO MA?
W jednej sekundzie wygląda diabelnie poważnie i wypruwa sobie flaki, by w chwili ciszy parodiować samego siebie i wyśmiewać, w trochę wisielczy sposób, to czemu tak bardzo się oddał :shock:

No i jeszcze:

Cytat:
Od lewej jednak. Rogiński skupiony na gitarze, siedzący bokiem do publiczności. Chyba ani raz podczas koncertu nie widziałem jego twarzy.


Pewno, że nie widziałeś! :)
Jak go obserwowałem dłuższą chwilę, to nie mogłem się nadziwić jak bardzo eremityczne (?) wrażenie sprawia.
Trochę taki muzyczny pustelnik, poważnie pochłonięty tym co gra.
Nie powiem, robi na mnie wrażenie taka postawa.

I może jeszcze to:

Cytat:
Cieszę się, że wspomnienie przeżyć z tego koncertu będzie we mnie jeszcze jakiś czas trwało, bo towarzyszył im uśmiech, niedowierzanie i uniesienie, jak to mówią czad na maksa!


NO WIADOMO :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 23:51:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
mi też się SZALENIE
podobało! :D :D :D

brakowało mi tylko bardziej żywiołowej reakcji publiczności w pewnych momentach

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 czerwca 2014 18:42:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28020
Zamierzam na kilka dni wejść w klimat Trzaskowego grania w różnych składach podczas festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie. To co mnie najbardziej interesuje - czyli to co pasuje do profilu tego wątku - będzie miało miejsce między 8 a 10 lipca. Spodobała mi się wizja spędzenia kilku dni w Lublinie i wieczornego chodzenia na plenerowe koncerty wybitnych improwizujących muzyków :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 czerwca 2014 20:59:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Zazdroszczę przeogromnie, ale też bardzo się cieszę, że jedziesz brada! :D :D
Swoją drogą po dłuższej przerwie odpaliłem sobie, przed chwilą, fragment z Dragona...AAAAAAHHHHH!! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group