Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 11:49:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 stycznia 2010 15:06:31 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
Kamik pisze:
Chyba raczej chodzi o jednego z "mesjaszów".

słowo Bar-Kokchba oznacza to co napisałem.
tego przywódcę powstania (do którego dałeś linka), część Żydów uznała za mesjasza i tak o nim mówiono.
Jak powstanie upadło to mówiono o nim Bar-Koseba - Syn - Rozczarowania :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 lutego 2010 12:54:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Cytat:
Steven Bernstein & Sex Mob Katowice koncert Jazz Club Hipnoza
14.03.2010, godzina 20:00

Sex Mob to grupa ponadczasowa: elegancki kwartet w starym stylu, złożony ze światowej sławy muzyków z teczkami pełnymi partytur. Jest to także grupa silnie osadzona w teraźniejszości: w ich muzyce postmodernistyczne walce przechodzą w zdubowany free jazz. To zespół, którego muzyka zachęca publiczność do zabawy. Jest zestawieniem tego, co hulaszcze – alkoholu i grupowej zabawy – z radością tworzenia – ekipą grającą eksperymentalny jazz, której muzyka niepostrzeżenie przechodzi w kierunku estetyki mainstreamu.

Sex Mob nagrali sześć płyt czerpiących z repertuaru innych artystów (od Duke'a Ellingtona po Johna Barry'ego, autora muzyki do filmów o Jamesie Bondzie), w czasie dziesięcioletniej kariery dwukrotnie zwyciężyli w plebiscycie magazynu „Downbeat” (w kategoriach: Najlepsza płyta akustyczna oraz Best Beyond Group, czyli „Więcej niż najlepsza”). Ich ostatnia płyta – Sexotica – to w pełni autorski album, o którym lider mówi, że „to właściwie opowieść o rozwoju i ewolucji grupy”. Album ten rezultat nieustannie toczącego się dialogu między poszczególnymi członkami zespołu i paletą różnorodnych inspiracji.

Lider Sex Mob – Steven Bernstein – to wirtuoz trąbki suwakowej, kompozytor, aranżer, lider wielu zespołów i artystycznych projektów nieraz śmiało wykraczających poza muzyczne konwencje. Związany jest z Tzadikiem – legendarnym wydawnictwem dowodzonym przez Johna Zorna – w którym wydał kilka płyt w serii Semitic Diaspora. U progu kariery, na początku lat 90., związany był z zespołem Lounge Lizards, legendarną i nieistniejącą już kuźnią wielkich artystycznych osobowości (takich jak John Lourie, Arto Lindsay, Marc Ribot, John Medeski, Tony Scherr i inni). Skomponował muzykę do takich filmów, jak m.in. Get Shorty, Clay Pigeons, Fishing with John czy produkcji telewizyjnych Johna Lourie.

Zagrają w składzie:
Steven Bernstein – trąbka
Briggan Kraus – saksofon
Tony Scherr – gitara basowa
Kenny Wollesen – perkusja
DJ Olive – gramofony
[informacja zes trony www.jazzclub.pl]

14 marca, godz. 20. Bilety 20 (studencki) i 40 zł


cholera, że też elrond ma w tym dniu koncert :evil:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 lutego 2010 20:34:09 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:26:36
Posty: 270
Skąd: Puławy
Tu chyba odpowiedni wątek dla takiej inormacji: John Zorn obok Lou Reeda i Laurie Anderson będą koncertować w Lublinie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 lutego 2010 20:34:54 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:26:36
Posty: 270
Skąd: Puławy
Tu chyba odpowiedni wątek dla takiej inormacji: John Zorn obok Lou Reeda i Laurie Anderson będą koncertować w Lublinie


..." Lou Reed i Laurie Anderson wystąpią w Lublinie
Waldemar Sulisz

Laurie Anderson i Lou Reed zagrają wspólnie na dziedzińcu zamku lubelskiego. Koncert odbędzie się 15 maja w ramach II Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody”.


Laurie Anderson i Lou Reed zagrają w Lublinie.

(Fot. Wikipedia)

O możliwym koncercie Laurie Anderson mówiło się w ubiegłym roku. W ściągnięcie wokalistki do Polski zaangażował się Tadeusz Mysłowski z Nowego Jorku.

I stało się. Na Kodach wystąpią muzycy z najwyższej półki. Sensacyjną wiadomość najpierw podano na stronie internetowej festiwalu Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody”.

Zaczynając od Lou Reeda, kompozytora i piosenkarza, byłego członka kultowego Velvet Underground, przez saksofonistę Johna Zorna, założyciela słynnej jazzowej wytwórni Tzadik, Laurie Anderson, gwiazdę eksperymentalnego popu, Philipa Glassa, wybitnego estońskiego kompozytora minimalizmu i Arvo Pärta, twórcę muzyki współczesnej nawiązującej do estetyki dawnych epok.

– Anderson i Lou Reed zagrają 15 maja na dziedzińcu zamku Lubelskiego. Philip Glass wystąpi 18 maja w Filharmonii Lubelskiej – mówi Renata Kołaczek z Ośrodka "Rozdroża”, który jest organizatorem koncertów.

Tegoroczny festiwal w tym roku będzie trwał aż tydzień, wydłuży się też lista występujących na nim artystów. Jednak formuła pozostaje bez zmian. Chodzi o zestawienie szeroko pojętej muzyki współczesnej z muzyką tradycyjną różnych kultur. II Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody” odbędzie się w Lublinie od 15 do 22 maja...."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 lutego 2010 20:43:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
super informacja!! :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 lutego 2010 21:44:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 13:34:20
Posty: 803
łooo ale zestaw !! sama nie wiem na kogo najlepiej się wybrać, bo na wszystkich się pewnie nie uda, ale fajnie, że Lublin!! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 lutego 2010 22:56:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Marek Puławy pisze:
Tu chyba odpowiedni wątek dla takiej inormacji: John Zorn obok Lou Reeda i Laurie Anderson będą koncertować w Lublinie

..trza jechać ! :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 lutego 2010 10:00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Marek Puławy pisze:
Tu chyba odpowiedni wątek dla takiej inormacji: John Zorn obok Lou Reeda i Laurie Anderson będą koncertować w Lublinie



Coś czuję, że cena za taki zestaw będzie iście żydowska ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 marca 2010 12:17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Cytat:
Laurie Anderson & Lou Reed & John Zorn | Dziedziniec Zamku Lubelskiego | 15 maja - 120 i 150 PLN


cena do przewidzenia, nie aż tak żydowska :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 maja 2010 11:01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Miałem wreszcie okazję posłuchać chwalonej tutaj płyty "Spy vs. Spy" i jest nieprawdopodobna energia, jest techniczna maestria muzyków, jest czad, ale niestety wieje nudą. Krótka prezentacja tematu i jazda ! na łeb na szyję, byle do przodu, byle szybciej ! Przy trzecim numerze zaczynam podejrzewać, że Zorn i koledzy, bez pomysłu na muzykę Colemana, nadrabiają trashjazzowym hałasem, powtarzając ten sam nudny schemat. Szczęśliwie utwory są króciutkie i nieco ciekawiej robi się od połowy płyty, wreszcie inne aranże i wreszcie trochę rasowego nowoczesnego jazzowego grania. Gdyby na płycie znalazło się więcej takich numerów jak "C&D", "Ecars", Feel music" "Broadway blues" czy "Mob job" dałbym mocne cztery gwiazdki, a tak tylko ***.
I na koniec - podtytuł mocno na wyrost, to nie jest muzyka Ornette Colemana, a jedynie jego kompozycje ;)

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 maja 2010 15:52:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
lou reeda jednak nie będzie na koncercie z lublinie. nie podano dlaczego.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 maja 2010 01:07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
ktoś był na lubelskim koncercie?

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 czerwca 2010 22:55:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ornette coleman - posłuchałam niedawno i stwierdziłam, że zorn niewiele nowego ma do zaproponowania właściwie we free jazzie.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 czerwca 2010 12:52:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Może osoby odwiedzające niniejszy wątek, zainteresuje coś z (nie)zupełnie innej beczki w dziale foto: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=381458#p381458

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 czerwca 2010 14:41:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..fakt !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group