Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 06:27:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 lipca 2010 23:21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
2 lipca 2010. Międzynarodowy festiwal jazzowy w Montrealu. Koncert gra trio w składzie: Laurie Anderson (elektryczne skrzypce, syntezator), Lou Reed (gitara), John Zorn (saksofon).
Muzyków wita ciepła reakcja publiczności. Po chwili z głośników słychać improwizowaną, ale całkiem przystępną muzykę.
Improwizacja druga jest już bardziej abstrakcyjna. Wśród oklasków słychać kilka nioezadowolonych głosów. Ktoś wrzeszczy nawet: "zagrajcie trochę muzyki". Zorn nie każe mu długo czekać na odpowiedz:
- If you don't think it's music, then get the fuck outta here!
1/3 publiczności wyszła z sali, część zażądała nawet zwrotu pieniędzy.

Czego oczekiwała publika po koncercie Lou "Metal Machine Music" Reed'a i Johna "mój saks brzmi jak pies rozjeżdżany walcem" Zorna? Może liczyli, że obecność damy ich przytemperuje?

"Wariaci pod scenę, próchno za drzwi!"

A gdyby ktoś zechciał wyrobić sobie własną opinię o tej muzyce:
Laurie Anderson, Lou Reed, John Zorn 02.07.2010 Montreal

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lipca 2010 09:25:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
azbest23 pisze:
1/3 publiczności wyszła z sali, część zażądała nawet zwrotu pieniędzy.

łał, ostro. spróbuję posłuchać wieczorem.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lipca 2010 10:05:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...po koncercie Zorna i Laurie w Lublynie reakcje publiki były podobne

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lipca 2010 21:35:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Dzięki azbest. Właśnie słucham - brzmi trochę jak muzyka z jakiegoś filmu grozy przemieszana z Warszawską Jesienią :wink: Dość ciekawe, choć w większej dawce nużące.

azbest23 pisze:
1/3 publiczności wyszła z sali

To pewnie ci, którzy spodziewali się udżezowionych wersji "Walk on the Wild Side", "Perfect Day" i innych reedowych hitów. Części jednak się podobało, nawet bis był jak widzę :)
Cóż, niełatwe jest życie artysty, sam wiesz najlepiej elrondzie ...

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lipca 2010 21:51:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..e tam ! :D rozkosz !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 lipca 2010 11:28:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Ktoś wybiera się dzisiaj na koncert w ramach Tzadik festiwalu?
Tim Sparks w Muzeum Etnograficznym - jakby ktoś, to do zobaczenia na bramce ;)

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 lipca 2010 21:45:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...mam tę płytę Sparksa:
Obrazek
całkiem przyjemna

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 sierpnia 2010 08:21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
elrond pisze:
całkiem przyjemna

Piątkowy występ solo był interesujący ale jak da mnie, półtorej godziny gitary solo, bez względu na wszystko to zbyt dużo.
Sobotnia kolaboracja znacznie ciekawsza, żywsza, bardziej przystępna.

Natomiast dla mnie clou tego Tzadika były filmy.
A wczorajszy występ "berlińsko-odeskiego zespołu weselnego" - Neofarius, to był szał i ogień - klezmer, polka, bałkany, ska, elementy reggae. Dawno się tak nie upociłem w tańcu.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 sierpnia 2010 12:41:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
mam pecha co do tego festiwalu. za każdym razem nie mogę na nim być :cry: :cry: :cry:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 września 2010 17:22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Obrazek

John Zorn - Masada vol. 2 Beit *****

Zaczyna się od transowej perkusji - na tle której sama perkusja zaczyna przenosić się do czasów lat świetności miszczów jazzowych - to nie brzmi jak żydowski jazz z Alef a może brzmi!?!. Dodatkowo mamy tu polot, samolot i odlot i to z zaledwie 4 instrumentów. To był Piram. Hadasha jest spokojna, powoli faluje jak morze widziane znad molo. 10 minut spokoju i kołysania. Lachish, krótki, wwiercający się utwór i pojedyncza ekspresyjna perkusja. Jakoś tak bym zamknął to w formule - to co zwykle u Zorna :) Rachab - żydowska nostalgia, jakby ją ktoś połaskotał momentami. Peliyot - z łaskotania idziemy zmienić ławkę, bo coraz mniej zjawiskowych osób chodzi tędy i znajdujemy po drodze, w zaułku grupę cyrkowców. Achshaph - i przenosimy się na jedną z ruchliwszych uliczek, wsiadamy na skuterek i jedziemy, czasem klaksonimy, czasem coś rzucimy pod nosem ale jest dobrze, ba! zdecydowanie dobrze. Sansanah - znajdujemy podczas jazdy ciekawe muzemu, parkujemy, wchodzimy do środka a to okazuje się przydymiona knajpa z małymi stolikami i wielkimi obrusami i małymi lampkami, ledwo oświecającymi twarze i sylwetki. Wodzą za nami wszystkie oczy. Ravayah - typowy utwór z zacinającym się vinylem w tle, który łapie pyłki kurzu, które spadając jak meteoryty roztrzaskują się na tafli melodii, dźwięku i synkop - yeah! Sahar - jak wyścig peletonu zaczynamy spostrzegać, że w knajpce obok niezłych vinyli są też różnego rodzaju dziania się. Dzieje się tu, to tam i nie możemy aparatem fotograficznym domowej produkcji ogarnąć wszystkiego... Tirzah - uff, możemy z ulgą odetchnąć, doczekać do zamknięcia lokalu, skuter jeszcze jest na dworzu/polu/zewnątrz. Nostalgiczno-pijani niemuzeum-knajpianym zaczynamy śnić. Piękne partie trąbki i saksu unoszą nas ponad dym cygarowo-papierosowy. Shilhim - budzą nas dźwięki syren, uciekamy z niemuzeum-knajpianego, szybko na skuter, przed siebie, do przodu i jak najdalej stąd po jeszcze nie pustych ulicach. Ale będziemy tu wracać!

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 września 2010 19:13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
Boanerges :D :brawa:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 września 2010 14:31:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
dzięki Pietruszko :D czytam też Twoje recenzje dżezowe i są bardzo trafne jak dla mnie, w swoim czasie sięgnę po płyty, których jeszcze nie znam...

tak teraz się zastanowiłem, po przeczytaniu kilku stron wcześniej czy Masady dalsze części po Alefie to są te imiona tych aniołów upadłych, złych duchów? Może ktoś wie? Bo jeśli tak, to chyba lepiej nie słuchać kompozycji, które "tylko" niewinnie nazywają się imionami złych duchów i chyba muszą je jakoś przyzywać? Nie wiem sam? Czy jest jakiś teolog na sali :roll:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 września 2010 14:59:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
elrond pisze:
...wszystko wiem i płyty z imionami aniołów omijam. Zanim nie dowiem sie jakie są prawdziwe intencje autora wole sie trzymac od tego z daleka . Niektórych okładek lepiej nie pokazywac dzieciom . Całe szczęście dyskografia tego artysty jest tak ogromna i obfituje w tak wspaniałą muzykę ,że te kontrowersyjne rzeczy spokojnie sobie odpuszczam.

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 września 2010 15:05:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Elrondzie to co powiesz o Alefie? Jesteś pewny tych wszystkich imion? Masz jakąś pewną wiedzę na ten temat?

Szkoda by było taką muzykę zostawić.. Bo przyznam, że nie mam zamiaru się wystawiać na działanie demonów.

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 września 2010 15:05:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Boanerges pisze:
tak teraz się zastanowiłem, po przeczytaniu kilku stron wcześniej czy Masady dalsze części po Alefie to są te imiona tych aniołów upadłych, złych duchów?

Nie.
Masada w składzie John Zorn (alto saxophone), Dave Douglas (trumpet), Greg Cohen (bass), Joey Baron (drums) nagrała następujące płyty:
א (Alef)
ב (Beit)
ג (Gimel)
ד (Dalet)
ה (Hei)
ו (Vav)
ז (Zayin)
ח (Het)
ט (Tet)
י (Yod)

First Live 1993
Live in Jerusalem 1994
Live in Taipei 1995
Live in Middelheim 1999
Live in Sevilla 2000
Live at Tonic 2001
50th Birthday Celebration Vol. 7
Masada 1994-1997: Sanhedrin


Seria "Book Of Angels" nosi "diabelskie nazwy. Dotychczas wydano 16 części, które sygnowane są przez 15 artystów (Masada String Trio ma swoje dwie pozycje w serii). Mogę wkleić artystów, tytuły, tylko nie wiem, czy te czorcie tytuły mam tu wklejać czy też nie.
Coś rozjaśniłem, czy nadal mętnie?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group