Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:53:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 grudnia 2009 10:32:33 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
Diaspora Soul jest świetna !
Dobra na "obwąchanie" z jazzowymi klimatami.
Pozostałych niestety nie znam, tak więc dzięki za risercz :-)

Jeszcze jedno muszę napisać.
To nie w tym wątku być może , ale ja te klezmerskie dźwięki słyszę też w saksofonach na Freaku np You know i am.
:wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 grudnia 2009 10:35:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Atom pisze:
ale ja te klezmerskie dźwięki słyszę też w saksofonach na Freaku np You know i am.
... :D :piwo:
...wszystkie trzy płyty są świetne !!!....ale gdybym już bardzo ,bardzo musiał wybrać ulubioną -to wybrałbym Diasporę Hollywood...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 grudnia 2009 15:09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
elrond pisze:
STEVEN BERNSTEIN - DIASPORA SOUL ***** (czyli klezmer)


o tak zgoda pełna z oceną tejże, słyszałem jeszcze hollywood, zresztą z Twojego polecenia do niej sięgnąłem, ale muszę ponownie odsłuchać, aby może coś więcej napisać

i bardzo podoba mi się to


elrond pisze:
Pasuje do każdej pory dnia i nocy, podnosi na duchu i rozwiewa złe myśli.


:piwo:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 grudnia 2009 22:23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Kiedyś dużo trzaskałem "Diaspora Soul", aż chętnie bym sobie do tego wrócił, pojutrze chanuka :lol: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 10:30:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
słuchajcie słuchajcie

dziś na tv kultura o północy koncert ZORNA z MASADĄ akustik!!!!
:!: :!: :!:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 10:32:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
o!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 12:10:51 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
natalia pisze:
dziś na tv kultura o północy koncert ZORNA z MASADĄ akustik!!!!

:?:
na stronie tvp (w programie) nic o tym nie ma
tylko jakaś halka


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 15:02:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
sory, pokićkało mi się

oczywiście na MEZZO :!: :!: :!:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 17:34:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
Godzina późna, ale to faktycznie lektura obowiązkowa. Puszczali to już kiedyś, program prawie taki sam jak grali w Poznaniu, z tym że bez Uri Caine'a (piano) ale on był u nas jako gość specjalny.
Ja na wszelki nastawiam se budzik :idea: .

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 21:08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Od ponad 3 lat nie mam właściwie żadnej styczności z telewizorem. Nie żałuję, ale taki koncert Masady to z chęcią bym wciągnął!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 00:02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...zaczęło się ! ale czad !!!! :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 00:08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..drugi numer - extra !
trzeci-klezmer z solem kontrabasu-super !
czwarty -czad z solówkami bębniarza!
piąty - świetny żydoski dżezzz !
szósty- czadowe wariactwo ! ale jakie !!!!!! :shock: rewella !!!!
siódmy - tajemnicze skradanie się ze świetnym solem na trąbce
ósmy -czyli 30 sekundowy hit !!! :D
dziewiąty - czadowy fri dżezz ! kapitalne solo Zorna !!!!! i takie samo Douglasa !!!! super !
dziesiąty - tęskny klezmer...piękne
jedenasty - fridżezowe szaleństwo, pełno kontrastufff !!!
zespół Masada wystapił w składzie : John zorn -sax, Dave Douglas -trąbka,Greg Cohen -bass, Joey Baron -perkusja...dla mnie BOMBA !!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 01:59:57 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
jeśli ktoś myślał, że Zorn w tym roku wydał dużo płyt, to:

"2010 will be a landmark year for John Zorn who promises 12 new CD releases-one every month!
(...)Most of the recordings are already completed and the release schedule set, so keep your eyes and ears open and expect a new Zorn release every 4th Tuesday of the month in 2010! "


- czyli co miesiąc nowa płyta :)

full info: tzadik.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 09:38:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
oglądałm zorna - free jazz nie dla mnie ale cała reszta wspaniała!
dlaczego nie nagrywaliśmy? :cry:

a może ktoś nagrał?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 19 grudnia 2009 20:36:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...Dla mnie Zorn jest najciekawszym artystą ostatnich dwudziestu lat. Wydał już chyba ze sto płyt a wyda pewnie jeszcze co najmniej ze dwieście . W tej ogromnej dyskografii znajdują się prawdziwe perły. Rozmach ma ten saxofonista ogromny : od klezmerskiego jazzu po awangardę nie tylko jazzową. Poznawanie jego twórczości to prawdziwa przygoda !Zapraszam do wpisuffff !!!!! Rozpoczynamy ...od...kompletnego szaleństwa czylli :

JOHN ZORN -NAKED CITY *****
1990

Obrazek

Jest to oczywiście szaleństwo w pełni kontrolowane .Gangsterskie melodie Enja Morricone przeplatane są szaleńczymi hard corowymi gonitwami. Są to gonitwy za tymi bezgranicznie złymi ludźmi w garniturach. Czego tu ni ma ! Jazz ,rock, kantry,rege, punk,awangarda,free ..a nawet niewiadomoco! ...a zaraz potem odpoczynek przy alkoholu z fajnymi dziewczynami. Generalnie ,wychodzi na to ,że życie gangstera jest mega przyjemne ! Jak będę dorosły to też będę bandytą ! Płytę rozpoczyna żwawy utwór o świetnym tytule "Batman " Czuję ,że zaraz wskoczę do ekranu, czekamy tylko na przejazd dyliżansu :D . Saxofon szaleje! Zgrabny i zdecydowany na wszystko temat niesie nas w najciemniejsze zakamarki złego miasta. Super. Nastepnie odzywa się sławna melodia Morricone "The Sicilian clan" co oznacza ,że gangster też człowiek i interesuje się dziewczynami. Ona go nie chce,dlatego będzie zabijał. Takie jest życie....na tle kiczowatego klawisza saxofon płacze rzewnymi łzami. Dość tego !!! "You will be shot" i już wiemy do czego zdolny jest nasz bochater. To nie mazgaj, o nie....jak to się mówi :czterdziestu biorę !!! No i po krzyku. Utwór "Latin quarter" rozluźnia atmosferę. Wszyscy palą papierosy, saxofonista w pewnym momencie oddala się od towarzystwa i coś kombinuje na boku.Rewella ! Nagle bęc ! To wejście do utworu "A shot in the dark" Henryego Mancini. Mnóstwo kontrastuff. Kapitalna aranżacja. Prym wiodą śmieszne organy i sekcja. Saxofonista w granicach normy. Uwaga ! Kompletne szaleństwo! To się nazywa "Reanimator". Po serii z karabinu maszynkowego wpadamy w tak zwaną śmierć kliniczną ,jak tu miło o zmierzchu. ale wbity prosto w serce zastrzyk adrenaliny przywraca nas do życia! "Snagglepuss" ...nie ma tekko! AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!! W przerwach na sztachnięcie się szlugiem wariujemy wraz z zespołem . Ufff! Odpocznijmy...w końcu i my chcemy żyć."Iwant to live" czyli spokojne smędzenie na przedmieściach, coś trzeba zrobić z tym ciałem. Wracamy do miasta pełnego samotnych kobiet. "Lonely woman" to melodia Ornetta Colemana ,nasz saxofonista odnosi się do niej z pełnym szacunkiem. Nastepne 8 utwórów jest w stylu zabijaj i morduj. Są to ultra czadowe miniatury ,z których najdłuższa trwa 20sekund. Ozdobą utworów jest straszliwy wokal japończyka Yamasuka Eye. Jakuza się wtronca w chłelere. Kapitalny awangardowy jazzcore. Pochlastani na maxa uciekamy do chińskiej dzielnicy. Wytchnienie przynosi czilałtowy "Chinatown". Wyjedźmy razem mówi dziewczyna....Ale nie ! Brzdękrrrrrrrrrrrrrrrrrr ! Strzelają do nas !!!! "Punk china doll" szaleństwo w najlepszym guście, najpierw wrzeszczenie potem całowanie. Ciekawe syntezatory w koncówce. Jacyś kowboje ? Energiczne strzały znikąd czyli "NY flatto box". Muzyka kantry przeplatana lirycznym pianinem z baru. "Saigon pick up" -solówki Billa Frisella, którego co chwila zaskakuje nasz saxofonista. Super ! Co się dżesz ! chciało by się powiedzieć. Gitara na fuzie ,ostry bas ...zaczyna się "The James Bond theme" . Co za klimat! Świetne! Nagle wszystko spada ze schodufff i roztrzaskuje się o beton. Powrót do głównego tematu i solo na basie (Fred Frith). Groooonwg ! Brzdniang ! Wrooong! to "Den of sins". Wtem podniosła melodia "Contempt" zapamietajmy jego wredne czyny. Już leży na desce. Saxofonista pastwi sie nad sobą . Gluuuh !!! Czad wchodzi "Graveyard shift", ale bezmyślny ten czad przerywany jest co chwila, a to rege ,a to fanki w stylu Hancocka...i znowu jeeeeb! Zaraz ci w morde szczele !!!! Na koniec "Inside straight" - dzielna muzyka bez ambicji i bez milicji.
Płyta nagrana w składzie : John Zorn -alto sax, Bill frisell -gitara,Wayne Horowitz -klawisze ,Fred Frith -bas ,Joey Baron -perkusja, Yamasuka Eye -gardło. Wszystko to zagrane z niebywałą lekkościa i polotem. Nie słychać wymuszonych i wydumanych patentów na "awangarde" Czysta energia i czad ! Instrumentalnie -mistrzostwo świata ! Co tu gadać - po prostu Arcydzieło Muzyki Totalnej !!!
Kto nie słyszał ten tromba !
ps. polecam bardzo !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony ndz, 20 grudnia 2009 23:20:21 przez elrond, łącznie zmieniany 9 razy

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group