Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:56:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2015 21:01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Czasem się musi udać!
To musi być teraz!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2015 21:13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zapowiada się też Cunuknft na koncertach z nowym materiałem:

Cytat:
22.02 Poznań, Dragon
23.02 Bonn, Brotfabrik
24.02 Duesseldorf, Stadtmuseum Dni Kultury Żydowskiej
26.02 Norymberga, Krakauer Haus
27.02 Kraków, Cheder
28.02 Warszawa, Dwa Osiem
01.03 Łódź, TBA


:)

Pod względem koncertowym to są naprawdę piękne czasy!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2015 07:08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Yeah! Termin rewelacja!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2015 12:11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
rafael rogiński jest w ostatnim czasie muzykiem, na którego koncerty chodzę najczęściej. i bardzo mi to odpowiada.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2015 15:01:42 

Rejestracja:
śr, 24 grudnia 2014 12:04:06
Posty: 8
Znam kogoś kto też tak maq :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2015 16:06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
mqieć

ja mqam
ty mqasz
on maq
ona mrll

;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 lutego 2015 00:59:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Cukunft z gorączką zagrał w Chederze. Fantastycznie!
Jutro ostatni koncert trasy - Warszawa :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 lutego 2015 07:34:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Yeah!

Za kilka dni pewnie rozliczę się z występem dragońskim :D.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 marca 2015 20:59:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Słuchajcie, nie wiadomo za bardzo co będzie z Cukunftem, czy będą jeszcze grali długie lata czy skończą, ale ja się bardzo cieszę, że nie całkiem ich przegapiłem, że udało mi się wreszcie Cukunft zobaczyć.

Ależ to jest doskonała muzyka! O ile Shofar bazuje na melodiach chasydzkich, to Cukunft sięga do skarbnicy żydowskiej muzyki miejskiej, pieśni, melodii weselnych i innych, wzbogacając repertuar o własne kompozycje. I o ile w studiu jest to granie stonowane, wyciszone - choć też na swój sposób intensywne - i oczywiście piękne... to na żywo jest to kurwa czad, jest głośno, porywająco, wspaniale :) .

W Krakowie grali po koncercie poznańskim i trzech w Niemczech. Na fejsie można było się dowiedzieć pewnych szczegółów z trasy, typu czterdzieści stopni gorączki... Zresztą Paweł Szamburski nie krył tego w swej odjechanej konferansjerce - kto zachorował pierwszy, kto później, plucie krwią... Wyglądało na to, że teraz on ma najwyższą temperaturę :P . Ale energii w muzykach to nie wygasiło, a może dało muzyce jakiś specyficzny odcień. Pociągnęli fantastycznie te swoje tematy, nie szczędząc zaskakujących zwrotów akcji, nieoczekiwanych akcentów czy odniesień. Serio, to chyba wielka rzadkość - muzyka aż tak organiczna, spójna i pełna życia! Zwłaszcza Szpura z Rogińskim są zrośnięci, ale klarnet Szamburskiego to też fantastyczna sprawa. Nowy człowiek w składzie - trębacz Kacper Szroeder też nie odstawał. Na podłodze miał więcej przetworników niż Raphael, ale uchem wyłapywałem tylko kaczkę, stosowaną bardzo udanie. W ogóle te fragmenty unisono, to był istny szał :D .
Z ciekawostek, to wreszcie potwierdziło mi się, to co podejrzewałem słuchając Rogińskiego w domu, że czasem zapętla on to co zagrał i robi z tego podkład pod partię solową - zauważyłem to w jednym z numerów.

No, ale ogólnie, to takiej muzyki nie da się opisać, nawet się dziś specjalnie nie staram, za to jestem szczęśliwy, że widziałem Cukunft na żywo, po prostu :D .

No i dodam, że był to mój trzeci koncert w Chederze, jakże inny! Shofar i Rogiński solo na siedząco, bardzo kameralnie, a Cukunft (pewnie przez to, że w ramach urodzin Chederu) na stojąco, ludzi dużo, z tyłu gwar, ze sceny czad i ostra jazda. Zjadłem baklawkę i wypiłem poncz, i zadowolony zdążyłem jeszcze na pojazd do siostry.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 marca 2015 06:11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Yeah! Ale czad!
Wyjątkowo nie zazdroszczę :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 marca 2015 13:16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ej, na pewno chciałbyś widzieć początek i koniec trasy :) . Ja tak!

Czekam na Twój wpis, mam nadzieję, że pojawi się w mig, spodziewam się podjąć z nim dialog :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 marca 2015 13:24:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
hehe, dziś nie ale myślę, że do końca tygodnia to ze spokojem. :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 marca 2015 15:43:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Uporałem się! :D

https://wmigthroughthegig.wordpress.com ... omarancza/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 marca 2015 18:40:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Bardzo podobają mi się niektóre, odnoszące się do Cukunftu na żywo, sformułowania.

Cytat:
Zachłysnąłem się delikatnie przedstawianym obrazem


Cytat:
Opis świata, zwyczajów, zachowań, reguł i zagrywek, który minął bezpowrotnie.


Cytat:
Wielu żebraków-złoczyńców miało swoje stałe znaki “herbowe”.
Z czasów wojny trzydziestoletniej pochodzi zespół znaków odnaleziony w lasach Turyngii i mówiący: “Czwarty dom od strony, w którą zwrócona jest strzałka, zostanie napadnięty nocą, podczas ostatniej kwadry księżyca”, a w domyśle: “Szukam pomocników”. Pomocnicy znaleźli się, gdyż obok figurowały ich znaki: ptak (...), kostka do gry (...), klucz (...), garnek (...) i łańcuch (...)


I mimo, że symboli więcej niż muzyków, to jednak mogę powiedzieć, że i w mniejszym składzie skutecznie obrabowali nie tylko Dragona, ale krakowski Cheder :D .

Albo to:

Cytat:
przyrdzewiała stalówka (gitara) i maszyna do szycia firmy Singer wraz z oryginalnym stołem (perkusja).


:D


A z innej beczki: i mnie ucieszył sposób gry Szpury! Na swojej pierwszej Wovoce coś takiego właśnie bardzo mi się spodobało - że gra dość delikatnie, z właściwą sobie kocią finezją, by znienacka zaatakować gwałtownym dźwiękiem, aż zasłuchany człowiek może podskoczyć przestraszony :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 kwietnia 2015 23:26:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
18 kwietnia 2015, Gdańsk, Klub Żak

Jako pierwsza zagrała Ola Bilińska z projektem Berjozkele - nowe interpretacje kołysanek zaśpiewanych w jidysz. Zaaranżowane na niewielki skład: trąbka, kontrabas, klawisz i czasem gitara zabrzmiały niezwykle klimatycznie. Polecam.

I danie główne. Shofar rozwija się cały czas i Panowie osiągnęli już taki poziom, że są zgrani niczym maszyna. Mimo, że improwizują to Wszystkie elementy muzycznego golema doskonale pasują i działają bez zgrzytów - prawdziwa magia. I mimo to wciąż potrafią zaskoczyć. Tym razem Trzaska nie tylko dmuchał, ale i potrząsał - dozbroił się bowiem w przeszkadzajki. Rogiński snuł te swoje melodie tak, że trudno się było zdecydować - ni to chasydzkie, ni surfowe. No i Moretti tłukący w bębny z taką furia jakby zmieniał się w Zwierzaka z Muppetów.

Jeśli chcecie dowodów - fragment występu: https://www.youtube.com/watch?v=WjlJOSBonNM. (Na youtube można znaleźć prawie cały koncert).

zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.813254382055457.1073741897.162232187157683&type=1

Muszę też wspomnieć, że koncert odbył się z okazji premiery najnowszej płyty Shofar "Gold of Makinia"

Obrazek
****1/2

Poprzednie wydawnictwa Shofar nie miały jakoś szczęścia by oddać w pełni możliwości zespołu. W dodatku zazwyczaj zawierały nagrania zarejestrowane sporo wcześniej więc nie ukazujące aktualnej formy zespołu. Materiał z tej również nie jest najświeższy (zapis koncertu zagranego wiosną 2013 roku w Chicago), ale przedstawia zespół w wybornej formie. Skład już solidne ograny, ale kipiący energią. Na dziś to dla mnie płyta roku 2015. Niestety (przynajmniej dla mnie) album ukazał się tylko na winylu.
Jako ciekawostkę dodam, że zdjęcie na okładce przedstawia muzyków przeliczających "urobek" z tegoż koncertu.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group