Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:26:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: TooL
PostWysłany: pt, 04 września 2009 13:52:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 13:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
poczułem sie w obowiązku donieść Wam o chyba najważniejszym obecnie zespole w charakterze metalu progresywnego jakim jest TooL. Dziwne, że jeszcze tu nikt wcześniej nie założył takiego wątku.. a może założył, tylko że ja nie widze ;)

na Toola zachorowałem ponad rok temu, była to krótka choroba ale bardzo intensywna. Teraz czasami do tego wracam ale już mnie nie pożera tak jak dawniej. btw, myśle że to kapela na tyle uznana, iż trzeba kilka słów o niej napisać.

no cóż, recenzji pisać nie umiem. ograniczę sie więc do wygwiazdkowania poszczególnych albumów w nadzieji, że ktoś bardziej kompetentny pokusi sie o szczególniejsze skomentowanie owych.


UNDERTOW *** 1/2

best song - Sober




AENIMA ****

best song - Stinkfist




LATERALUS ***** 1/2

best song - Lateralus, Parabola, Schism......



10,000 Days *****

best song - Right In Two



z niecierpliwością czekam na koncert w Polsce..

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 14:49:57 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
też jestem fanem :)

co do albumów:
oficjalnie wydali jeszcze "Opiate" i "Salival"

warto też wspomnieć około-toolowe - A Perfect Circle i Puscifer (w obu na wokalu MJ Keenan)

na koncercie jakimś byłeś?
są świetne (chociaż przewidywalne - w tym roku grają trasę po Stanach, a setlista jest taka sama, jak ta promująca "10 000 days")

ja bym gwiazdkował inaczej (ale nie będę, bo nie cierpię gwiazdek):
Lateralus>Aenima>Undertow>10 000 Days>reszta

nowa płyta ma być w przyszłym roku


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 14:53:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...a co piszą w tekstach ? :? te okultystyczne znaki co mają wyrażać ?....kult czegoś ? a jak już to czego ?... sorry...od tego zespołu odrzuca mnie na kilometr...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 15:12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 13:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
na koncercie nie byłem, chyba dwa razy w polsce grali rok po roku kiedy jeszcze nie słuchalem.. teraz na bank pojade, pewnie w przyszłym roku.

szczerze to nad tekstami sie nie zastanawiałem. w toolu liczy sie dla mnie przede wszystkim muzyka, ekspresja.

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 15:20:15 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
z tego co pamiętam, grali 3 razy: raz w Krakowie i 2 razy w Katowicach.

co do tekstów, przekazu etc. - była już dyskusja, w innym wątku
jak sie komuś chce, to może to wkleić tutaj

edit:
właśnie sprawdziłem; Tool grał w Polsce:
w 2001r - 2 razy (Warszawa i Kraków)
a w Spodku był 3 razy (2002; 2006 i 2007)

ja byłem w Krakowie i 2 razy w Katowicach


Ostatnio zmieniony pt, 04 września 2009 16:03:46 przez rajza, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 15:44:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
ja to bym bardziej bał się choćby colemana niż maynarda. tool jakoś przeszedł mi bokiem (choć znam dyskografię, ale nie chce mi się gwiazdkować). za to sober - mistrzostwo, mistrzostwo !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 17:48:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jedne z najbardziej chorych teledysków jakie widziałam w życiu. wcielenie zła.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 18:08:55 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
w wątku o ulubionych videoclipach, Elrond napisał:

"moje ulubione teledyski ( niektóre nie wiem jak sie nazywają) to:
Red hot czili pepers- giwirołej nał
Ramsztajn - "sportowy" (inne też fajne)
Tool - z życia śrubek, gałek i widelcy...?
Bjork -army of me ( inne też są dobre)
Massive attack- unnf...coś tam sympathy"


:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 23:01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...brawo rajza ! :brawa: co za czujność ! ... ale pozwól że wprost spytam... tobie nie przeszkadza przekaz tej kapeli ? zatykasz uszy czy jak ?....czy jesteś jak to się mówi nieświadom ? :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 23:57:57 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
dzięki :)
...
Po prostu nie odbieram ich w ten sposób.
W kilku tekstach MJK wprost atakuje Boga, ale nawet,gdy śpiewa "fuck your Christ", wyczuwam raczej
ból i pretensję zranionego człowieka, a nie demoniczną nienawiść.
Tekstów nie można interpretować w oderwaniu od życia twórcy:
wyobraź sobie, że Twoja najukochańsza osoba, przez 10 000 dni,w męczarniach, umiera na Twoich
oczach, do końca wielbiąc Boga - a to przeżywał MJK, pisząc te teksty.
Nie mam zamiaru nikogo usprawiedliwiać, nie wiem jakie są jego prawdziwe intencje.
Wiem tylko, że słuchając Tool, nie słyszę Zła, tylko głos kochającego człowieka, który jest bezsilny,w obliczu choroby swojej matki.
Ale mogę się mylić.
Tak jak każdy.

prośba do moderatorów o wklejenie dyskusji z innego wątku (jakiegoś muzycznego, nie pamiętam, którego)
wklejałem tam linki z tekstami Tool'a z ostatniej płyty.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 września 2009 00:22:00 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
Muzyka Toola fascynowała mnie od dłuższego czasu, zawsze problem stanowiły teksty. Od 10,000 days widzę znaczącą zmianę w tekstach Maynarda, niektóre z nich odbieram w bardzo osobisty sposób. I dlatego ta płyta należy do moich ulubionych.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 września 2009 13:47:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
crazydiamond pisze:
recenzji pisać nie umiem

Szkoda, że jednak nie spróbowałeś. Ten wątek od dawna wydawał mi się potrzebny, kilka lat temu pamiętałem, że liczyłem, że stworzy go Miki (od którego wtedy pożyczaliśmy płyty Toola), zanim się połapałem, że Miki nie tworzy wątków ani nie zadaje zagadek ;-), potem myślałem, że może elsea... sam się za to nie chciałem wziąć, bo Toola wolę raczej na odległość. Mam o nich bardzo wysokie zdanie jako o zespole, ale nie mogę powiedzieć, żebym lubił. Jest w tej muzyce - paradoksalnie - coś wprawdzie bardzo emocjonalnego, ale jednocześnie mechanicznego. Nie umiem tego wyrazić w sensowny sposób, ale tak to widzę przez porównanie z Nine Inch Nails choćby.
Kolejny paradoks - Nine Inch Nails, gdzie gros instrumentów stanowią różne elektroniczne i maksymalnie przetworzone dźwięki, brzmi mi o wiele bardziej ludzko niż muzyka Toola, grana przecież w zdecydowanej większości na "żywych" instrumentach.

Ale warto coś o tym zespole popisać i żałuję, że tego w otwierającym poście nie zrobiłeś. Ja może spróbuję kiedyś, ale daawno nie słuchałem i jakoś chwilowo mnie nie ciągnie. No, Stinkfista mogę zawsze wrzucić na ruszt, jest to jeden z najlepszych utworów lat 90. mojem zdaniem. Ooo! Do wątku Gera zapomniałem!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 września 2009 20:07:26 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
Crazy pisze:
Jest w tej muzyce - paradoksalnie - coś wprawdzie bardzo emocjonalnego, ale jednocześnie mechanicznego.

pewnie dlatego, że Adam Jones fascynuje się matematyką, a jego idolem jest Robert Fripp.

Revolver właśnie wznowił specjalne wydanie poświęcone Tool:
Obrazek
jest do kupienia w empikach


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 września 2009 09:55:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
może? w King Crimson też jest coś mechanicznego.

powiem tak: ja w Tool oczywiście czuję wielkie emocje, ale nie czuję duszy.
(w przeciwieństwe do Nine Inch Nails)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 września 2009 16:45:09 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
10,000 Days

Pierwsze dźwięki Vicarious brzmią typowo dla tego zespołu. Charakterystyczne brzmienie gitary i basu, zakręcone metrum. Wyróżnia się na pewno niezwykle przebojowy (przynajmniej jak na ten zespół) refren. Jeśli dodamy do tego melodyjne nucenie „lala” wychodzi na to, że mamy do czynienia z jednym z przystępniejszych utworów grupy. Riff gitarowy Jambi jest dla mnie kwintesencją tego, co Crazy nazwał „mechanicznością”. Do tego nieparzyste metrum, niezwykle łagodny śpiew Maynarda i niesamowita solówka Adama Jonesa. Stonowany, nieco psychodeliczny, Wings For Marie, jest wspaniałym wstępem do tytułowego utworu. W nim zachwyca mnie szczególnie jeden z końcowych fragmentów utworu, z ciekawa progresją akordów i przejmującym śpiewem Maynarda. The Pot zaskakuje melodyjnością i barwą głosu wokalisty. Z innych utworów wyróżniłbym jeszcze spokojne Intension, a także fajnie rozwijający się Right In Two. Ciekawe są „przerywniki” między utworami, które tak denerwowały mnie na Aenimie. Tu zaś mamy indiańskie śpiewy w Lipan Conjuring czy sprzęgającą gitarę w Lost Keys (Blame Hofmann).
Jeszcze parę słów instrumentalistach, perkusista jest niesamowity, chyba mało który współczesny bębniarz z półki rock/metal może się z nim równać. Basista gra bardzo charakterystycznie, często to jego partie są ozdoba utworów. No i gitarzysta. Niekonwencjonalne riffy i przede wszystkim brzmienie jego instrumentu, które znacznie wpływa na to, że nie sposób ich pomylić z jakimkolwiek innym zespołem.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group