Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:59:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 września 2009 11:34:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
143 PLN. Niech idą w diabły. :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 września 2009 23:34:59 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
Klip do Check My Brain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 23:12:00 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
Album sampler
no nieźle, nieźle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 października 2009 16:47:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Black gives way to blue (2009) *****1/2

Obrazek

Reaktywacja to rzecz trudna jak znalezienie odcinka w którym Al Bundy nie płacze nad swoim losem.

Z Williamem bez Layne'a...trza zmierzyć się ze swoja legendą i to żyjącą jeszcze praktycznie.Cantrell pokazał na solowych albumach,że potrafi pisac muzyke,wokale,teksty,ale czy Alice in chains to wciaż ta sama Alicja,co to czarowała wszystkich?

Zmiana wokalisty to rzecz kontrowersyjna,zwłaszcza gdy był nim ktoś z petardą w głosie jak Stalej...no,ale stało się i stało sie dobrze wedle mojego gustu.

Płyta pachniała z daleka za sprawą Lookin in the view oraz Check my brain.Ten pierwszy to chyba najcięższy gatunkowo kawałek panów ze Seattle jaki kiedykolwiek zrobili.Potężna i monstrualna perkusja,która zresztą jest odczuwalna we wszystkich piosenkach...aż chce się puścić głośno na zajebistym sprzęcie i patrzec jak szklanka podskakuje na stole.Wokalnie czysto,ale nie ciotowato jak to bywa.DuVall ma mocny wokal,nawet jak śpiewa czysto a Cantrell z wiekiem nabrał basu w głosie.Nienaganne gitary,nienagannie ciężkie sprawiły iż kawałek pokazał od razu,że to nie piosenka pod MTV a nie napewno w "popularnym" tego słowa znaczeniu.

Check my brain,czyli po przeczytaniu wywiadu z Jerrym piosenka o sprawdzeniu samego Siebie w jaskini lwa,w jaskini pokusy w Kaliforni,gdzie wszystko łatwe i dostepne niczym przemoc w gimnazjum w malym miasteczku.Genialna piosenka dla mnie,ale co dalej? Najlepsze na single i co dalej? dalej...

Dalej jest tylko równie dobrze z rozpiętością skrzydeł od lewego z logiem akustycznym po dirtowe skrzydło,słowem: TUTAJ MAMY WSZYSTKO!

Wszystkie sekrety są znane tak zaczyna się płyta.W miarę szybki riff zwiastuje szybki song? nie...będzie wolno i mocno...są piękne wokale i solo dla mnie rodem z kapeli metalowej,ale to nie zarzut.

Last of my kind mi podchodzi najmniej z całej płyty,ale przecież nie napsiałem,że to płyta idealna.Powiem o tej piosence tyle,że jest to poprostu dobra piosenka Alice in chains.

Your Decision....to moja decyzja? no więc decyduje.Piękna piosenka,refleksyjna,pieknie poprowadzona przez Cantrella solo na początku.Suche i proste akustyki charakterystyczne dla Alice'ów,potem znów ta cudna perkusja,piękne solo...czasem trudno coś napisać o piosence,bo poprostu trzeba jej posłuchać.

When The Sun Rose Again to klimat do potęgi entej...znów akustyki i niepokojące dźwięki dodające etnicznych posmaków piosence.Zabawa wokalami i piękne przejście po głównej zwrotce.Tutaj świetnie sprawia się para panów wokalistów.Tutaj perkusji nie ma,ale jest przestrzeń i oszczędność,którą jak wiadomo fachowo manewrując można osiągnać wiele.Znów piękne akustyki i wokale.

Acid Buble to piosenka z niepokojem i prostym rifem,który do tego brzmi prosto...mocna i piekna zwrotka,wybrzmienie zakończone dźwiękiem typowym dla Alice'ów,riff i wejście z kopa...proste wypowiadane wokale,prawie bez melodii,koniec...nie! znów od poczatku,prostota,znów wstep i znów zwrotka,niby takie proste,ale z prostoty powstaje moc,która potem usypia i znów powstaje.

Lekcja z której wyciągnąłęm wnioski? kolejna lekcja? Prosta piosenka,ale przecież podmiot liryczny ma racje,pewno wiele razy możemy tak zaspiewać,że to kolejna lekcja,z której wyciągniemy wnioski lub nie.

Take her out...ale gdzie? możę w góry skaliste? Poczatek odrazu kojarzy mi się z amerykańskimi górami skalistymi,potem już zalatuje trochę "zwykłą" piosenką rockową,ale pieknie nałozone wokale w refrenie i melodia przez nie prowadzona zmienia ten song w nie taki zwyczajny wcale.

Prywatne piekło? smutne,ale każdy je ma.Alisowa piosenka trochę jakby pół-akustyczna zaśpiewana klasycznie...tutaj najbardziej "słychać Layne'a" Ten wokal wysoki i ten niski...poprostu klasyka.

Płytę kończy Black Gives Way To Blue...na pierwszy chwyt ucha dla mnie za bardzo przepełniony brzmieniem...powinien byc prostszy,ale...ale...no własnie,tylko dla mnie za pierwszym razem...za następnymi wszystko pięknie gra.Cantrell śpiewa dla przyjaciela...smutno,ale czy tak do końca? Dla mnie to takie pogodzenie się z odejściem kogoś ważnego i takie pożegnanie na ostaniej płycie,która będzie pewnie łączyć "ich" jeszcze ze Stalejem...bo jak będzie następna(oby!) to ona już będzie tylko głównie porównywana do tej.

Black Gives Way To Blue to dla mnie pełnoprawna płytka w dyskografii zespołu.Zmierzyli się z czymś trudnym,a może i niemożliwym? Nie było terepi szokowej,bo William jest bardzo cicho na tej płycie...mało kiedy jest głównym wokalem,ale może to i lepiej? nie został wystawiony na odstrzał...patrzcie - podrabia Staleja,próbuje...dla mnie DuVall nic nie próbuje...śpiewa swoim naturalnym głosem.Nie przeciąga fraz,nie śpiewa nosem,nie krzyczy,porostu używa skali,którą ma i w ten sposób poprostu jest wokalem Alice in chains a nie kopią Layne'a.Nie można pominąć faktu,że technicznie płyta jest dla mnie zmiksowana,zmasterowana,słowem wyprodukowana na poziomie wyjebanym w kosmos jak super mario bross...porpstu cudo.Maksimum techniki,świerzości,postepu przy praktycznie żadnej stracie klimatu.Gitary,np: w poczatku Check my brain brzmią rodem wyjęte z filmu Hype! tyle,że troche bardziej wyraziste i mocne.

Udało sie wam panowie.Well done bym wybełkotał lekko speszony mogąc pogratulowac osobiście panom od wuja sama.Śmierć,odrodzenie,próba,emocje no i płyta...taka prosta i trudna zarazem kolejność losu.

Nie jestem wierzący,więc trudno napisać "Stalej na was patrzy",ale gdyby patrzył/mógł to zapewne poszedł by na koncert/kupił by płytę swojego byłego zespołu,posłuchał i powiedział: "No panowie...udało sie wam,zajebista płyta".


Ostatnio zmieniony czw, 01 października 2009 19:09:45 przez Given to fly, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 października 2009 17:31:34 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
Mało na tej płycie DuVall’a. Jego interpretacje starszych utworów nie podobają mi się, na płycie jednak wypadł co najmniej dobrze. Szkoda, że Cantrell nie dał mu więcej pośpiewać.
Ogólnie płyta mi się podoba, momentami nawet bardzo, z tym, że słabiej jak dla mnie wypadają numery balladowe. Co nie znaczy, że są złe, po prostu nie wytrzymują porównania z takimi utworami jak Down In A Hole czy Heaven Beside You. Gitara w Your Decision troszkę za bardzo przypomina mi Nutshella.
Najmniej podoba mi się Lesson Learned, kojarzy mi się z solową twórczość Cantrella. W sumie takie When The Sun Rose Again też mogłoby się znaleźć na jego solowym albumie.
Check My Brain i A Looking In View są dla mnie kapitalne, w ogóle te cięższe utwory trzymają wysoki poziom.
Ocena ****


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 października 2009 09:29:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wynik mojego pierwszego przesłuchania jest mocno pozytywny.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 października 2009 10:36:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Peregrin Took pisze:
Wynik mojego pierwszego przesłuchania jest mocno pozytywny.

no no wasze recenzje sa mocno zachęcające
wynik mojego pierwszego przasłuchania zobaczycie jak to przesłuchanie nastąpi :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 października 2009 10:33:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Cholera, jest BARDZO dobrze!
Kolega wokalista jak najbardziej daje radę (i będzie jako czwarty przypadek służył obronie ataków, że nie lubię śpiewających Murzynów :) ), kompozycje wyborne i w ogóle wszystko brzmi jak dawniej! A wiecie przecież, że kto jak kto, ale ja zazwyczaj krzywię się na takie powroty po latach, a już zmianę wokalisty (a zwłaszcza TAKIEGO wokalisty) mam za zbrodnię. Spróbuję napisać większą recenzję, jak się osłucham, ale na razie jest między **** a ****1/2!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 października 2009 10:37:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja widziałem na razie tylko teledysk. Na cztery gwiazdki jest on!

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 października 2009 11:46:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
ja po przesłuchaniu nowej Alicji jestem pod wrażeniem... zwłaszcza że płyta z psem bez nogi była dla mnie słabiutka... nie rozmontowała mnie tak jak Backspacer, ale to zupełnie inna muza... czekam na nowy Soundgarden i Stone Temple Pilots ;) :mrgreen:

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 października 2009 11:49:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
KoT pisze:
czekam na nowy Soundgarden

Tak się kończy recenzja "Black Gives Way To Blue" w ostatnim "Tylko Rocku": że świetna nowa Alice, że świetny nowy Pearl Jam. Nie zdziwię się, jak zaraz reaktywuje się Soundgarden. Albo Nir... OK, bez przesady. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 października 2009 11:58:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Given to fly pisze:
Last of my kind mi podchodzi najmniej z całej płyty,ale przecież nie napsiałem,że to płyta idealna.Powiem o tej piosence tyle,że jest to poprostu dobra piosenka Alice in chains.

coś Ci umkło :D ten numer to normalnie Ugly Kid Joe, albo Skid Row - wokal tak brzmi (dla mnie to ciekawostka, ale dla niektórych może to być potwarz :)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 października 2009 13:33:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
marecki pisze:
wynik mojego pierwszego przasłuchania zobaczycie jak to przesłuchanie nastąpi

przesłuchanie nastapiło, rezultat - bardzo zadawalający, płyta została zamówiona!!
:D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 listopada 2009 11:51:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Czy ktoś się wybiera na koncert? Czy są jeszcze bilety?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 listopada 2009 11:52:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Biletów już nie ma.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group