Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:15:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2011 09:09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
:shock:
Bardzo lubię ten koncert w wersji z obrazkiem chyba nawet najbardziej z wszytskich grunge-unpluggedów - są jeszcze Nirvana, Pearl Jam i Stone Temple Pilots... Tyle, że ten koncert jest niezwykle smutny - Layne jest już wtedy wrakiem człowieka i tajemnicą zespołu pozostaje jak oni go na ten koncert zreanimowali... Jerry stara się ratować sytuację, ale z perspektywy czasu widać jak źle było z Layne...

ostatnio oglądałem występ nowej Alicji z Rock Am Ring z ubiegłego roku - bardzo fajny występ...


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 kwietnia 2013 00:53:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Za niedługo nowy album Alice in Chains, świetna promocja: http://www.youtube.com/watch?v=7ZjDJZQfThA uśmiałem się. :D

Kilka utworów krąży już po sieci i są dobre. Wątpię żeby dobili do poziomu poprzedniego albumu, ale jestem zadowolony z tego co było mi dane usłyszeć. Pierwszy singiel doczekał się już nawet klipu w kilka miesięcy temu: http://www.youtube.com/watch?v=hmSeWqmlqYs

Generalnie AiC to moja ulubiona kapela obok Pearl Jam jeżeli chodzi o grunge. Choć jak dla mnie oni grają raczej metal. :wink: Uważam też, że ich reaktywacja była jednym z najlepszych powrotów w historii. Black Gives Way To Blue to wg mnie doskonały rockowy album. Chwytliwe riffy, dobra warstwa tekstowa, ciężar, przebojowość, emocje. Wszystko to dobrze dawkowane. Stawiam ten krążek na równi z Dirt. Dlatego trochę powątpiewam w to czy ten nowy album też okaże się tak świetny. ;) Na razie po prostu zapowiada się dobra kontynuacja tego co pokazali ostatnio.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 kwietnia 2013 01:29:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
ja się już nie mogę doczekać tego krążka! Nie wiem czy dorówna BGWTB ale Hollow i Voices (w filmiku są fragmenty) to dobre zapowiedzi.

Sam film to zajebisty przykład MEGA dystansu do Siebie :wink:

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 sierpnia 2013 10:05:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek
Alice In Chains - Live Facelift [1991]

****


A taki materiał jakiś czas temu miałem przyjemność oglądać. Świetny klimat, czerń i biel, spora energetyka ze sceny, niewyświechtany repertuar, czyli pierwsza płyta. Do tego żywotny bardzo wokalista, pełen energii i zaangażowania. jakoś kojarzyło mi się to z "Louder Than Live" Soundgarden. Taki grunge chwilę przed medialnym wystrzałem. Dodatkowym atutem była skromność w prezentacji materiału, czyli coś około pół godziny. Wystarczająco, żeby zaintrygować. Podczas seansu jeszcze jedna rzeczy przykuła moje ucho i oko: Jerry Cantrell. Unikalny wiosłowy, który na hardrockowym bulionie tworzy nową jakość. A to troszkę swojskich zagrywek country wciśnie, a to pierdalnie metalowy riff, a to dowali psychodelią w najlepszej możliwej odsłonie. Unikalna sprawa.
Na końcu skromnego materiału dorzucono chyba trzy klipy.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 sierpnia 2013 23:00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
A jak oceniacie nowy krążek? Według mnie nie jest zły, ale to taka słabsza wersja wspaniałej poprzedniczki. Zatem wybitnie dobry też nie jest. ;) Mnie razi wtórnością i zdecydowanie całość powinna być krótsza. Nie oznacza to, że nie ma tutaj świetnych riffów oraz samych utworów. Bo takie są - Stone czy Phantom Limb to naprawdę perełki.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 sierpnia 2013 08:25:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Metalfish pisze:
A jak oceniacie nowy krążek?

bez zagłębiania się: bardzo podobnie jak poprzednio. nie wnikałem głęboko, szybko szybko wypadł z rozpiski...



Obrazek
Alice In Chains - The Nona Tapes
***

I jeszcze taki dokumencik gdzieś mi się przed oczami przewinął. Panowie nagrywali wtedy "Alice In Chains". A dokument wystylizowali na przypadkowe spotkania gwiazd rocka w Seattle. Miało być zabawnie i chyba pewnie tak jest... Do tego dorzucamy zespół siedzący na kanapie i opowiadający o najnowszym wydawnictwie. Staley wygląda kiepsko, ale do stanu z "Unplugged" jest jeszcze kawałek. A na koniec klip "Grind". Ot, może z pół godziny takiej rozrywki pod piwko i rozmowę, bo w takim klimacie mi to mignęło...

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 sierpnia 2013 13:05:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Metalfish pisze:
Według mnie nie jest zły, ale to taka słabsza wersja wspaniałej poprzedniczki.

U mnie takoż.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 kwietnia 2019 08:30:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Czytając Dreamland, zwróciłem uwagę na wzmianki o stanie Waszyngton, w tym hrabstwach związanych z grungem. O ile szybki sercz dowiódł, że Cobain miał do czynienia z czarną smoła czyli silną heroiną z Meksyku, to lektura artykułu o śmierci Staleya mnie rozbiła: Part 7: 1996: Layne Staley and Bradley Nowell are the living dead.

Dodatkowo, świeże komunikaty tamtejszej samorządówki wskazują, ze opiaty na receptę i heroina z Meksyku to nadal poważny i nieujarzmiony problem - zabójca.
JPRDL

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 kwietnia 2019 11:14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
zasada pisze:
Dodatkowo, świeże komunikaty tamtejszej samorządówki wskazują, ze opiaty na receptę i heroina z Meksyku to nadal poważny i nieujarzmiony problem - zabójca.
JPRDL


Uzależnienie od "medycznych" opiatów (OxyContin) jest w USA potężnym problemem - to naprawdę przerażający narkotyk, a zombie na Oxy można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Straszna sprawa.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 kwietnia 2019 12:45:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Straszna sprawa.

Idąc tym OT, to jest rzecz o której zupełnie nie wiedziałem.
W PL mamy rozbijający życie jednostek i społeczności alkohol jako podstawowy narkotyk od wieków po wiek, dopki i inne syntetyki w wiekowych grupach młodszych i średnich, konopie mają się różnie ale opiaty wciąż to jest (według mojej wiedzy) jakiś margines.
Jeszcze nie skończyłem tego Dreamlandu a już mnie trzęsie.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 kwietnia 2019 09:56:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
6 lat temu Metalfish pisze:
świetna promocja: http://www.youtube.com/watch?v=7ZjDJZQfThA uśmiałem się.

Przypadkowo obejrzałem. Zajebiste :D Muszę przyznać, że podobało mi się bardziej, niż jakakolwiek piosenka Alice In Chains, którą kiedykolwiek słyszałem :oops:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 listopada 2019 21:06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Niewiele miałem w życiu do czynienia z Alice in Chains. W 1993 kasetę z Dirtem pożyczyłem od kumpla i trochę posłuchałem. Podobało mi się, ale przeszkadzało syczenie pirackiej taśmy. Potem - z 20 lat potem - znając tam mniej więcej historię zespołu, z niejakim zaskoczeniem słuchałem Maka, który deklarował ongi zdecydowanie przedkładanie późne AIC nad wczesnym...

Ale dziś obejrzałem sobie Lost In Vegas z Them Bones i przyznaję, że pomyślałem "a może by wrócić do tej płyty?" - pewnie tego nie zrobię, ale polecam obejrzenie tego odcinka, Ryan and George też zdecydowanie w formie :D :

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 grudnia 2019 08:53:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
phpBB [video]

Słyszeliście coś o tej inicjatywie?
Po lekturze Marka Yarma nabrałem smaka, ale dopisek: The movie is based on various content from YouTube and other media platforms nieco mnie schłodził.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 lutego 2022 17:03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
phpBB [video]

warto obejrzeć
Cytat:
This year’s celebration featured performances by award recipients Alice In Chains, as well as tribute performances from Chris Chaney (Jane’s Addiction), Billy Corgan (The Smashing Pumpkins), Dallas Green (City and Colour), Fishbone, Taylor Hawkins (Foo Fighters), KORN, Mark Lanegan (Screaming Trees, Mad Season), Ann Wilson, Duff McKagan (Guns n’ Roses), Mastodon, Metallica, Dave Navarro, Krist Novoselic (Nirvana, Giants in the Trees), Corey Taylor (Slipknot), Kim Thayil (Soundgarden), Nancy Wilson, and the debut musical performance of Lily Cornell Silver (daughter of Chris Cornell and Susan Silver), among many others. The event also featured appearances from members of Pearl Jam, Sammy Hagar, Tom Morello (Rage Against The Machine, Audioslave), Les Claypool, Robert Downey Jr., and many more.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group