Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:52:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 18:48:21 
Trochę się zdziwiłam, że nie było jeszcze takiego wątku. Może coś przeoczyłam, w takim razie dokleję się gdzie trzeba a jeśli nie to...

lista dziesięciu (li i wyłącznie, bez kombinowania!) ulubionych i najważniejszych (dla nas oczywiście) piosenek ever :D

Trochę się boję, że to niewypał bo przecież cały czas wybieramy albumy z określonych lat, piosenki jednego wykonawcy i to jest już nieraz niemal niemożliwe do zrobienia a co dopiero coś takiego... ale zobaczymy :)
Mile widziane komentarze.

1. One More Time to Live (Moody Blues) - tu oczywiście bez niespodzianek, jedyna siedmiogwiazdkowa kompozycja na świecie. bez konkurencji do tego nawet stopnia, że reszta podium powinna zostać pusta, no ale ;)
2. Who Will Love Me Now? (PJ Harvey) - coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że zasługuje na tak wysokie miejsce. jest to bez wątpienia najczęściej słuchana i śpiewana piosenka od października ubiegłego roku. może na pierwszy rzut ucha nie ma tu nic aż tak niezwykłego, ale ciągle udaje się jej mnie oczarować. kryje się tu wiele wspomnień i wzruszeń. jest to jeden z najdobitniejszych przykładów jak ogromne właściwości hibernujące ma muzyka
3. Lean on Me (Moody Blues) - za piękne chwile ubiegłej zimy i nie tylko
4. Want to Be With You (Moody Blues) - jak wyżej..
5. Tren (Tomasz Budzyński) - za pewność, że nigdy nie zostanę sama
6. Say You Love Me (John Lodge) - za wszystko :)
7. This Morning (Hayward, Soundrops) - za nadzieję
8. Opowieść Zimowa (Armia) - za postawienie na nogi pewnej zimy. piorunujące wrażenia tamtego czasu pozostały i ciągle są żywo odczuwalne
9. Silence (PJ Harvey) - przede wszystkim za niesamowite emocje jakie wzbudzała ubiegłego lata przy Winnetou oraz za wywoływanie niesamowitej, szczerej radości u dziecka
10. Are You Going To Scarborough Fair? (Simon&Garfunkel) - esencja czystości i niebiańskiego piękna. zasługuje na wyższe miejsce...


cholera, tego jednak nie da się zrobić. żadnych Beatlesów?? żadnego Oceanu?? eh, to jednak nie był taki dobry pomysł


Ostatnio zmieniony sob, 13 czerwca 2009 19:22:50 przez chewbacca, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Temat nie głupi, tylko może nadajmy mu inną nazwę, niż już istniejącemu...?

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
youzwa pisze:
Temat nie głupi, tylko może nadajmy mu inną nazwę, niż już istniejącemu...?

...he, he..a chciałem sie zapytac ile tych hiciorów ma byc! :D

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...tego się nie da zrobić bo to się w ciągu lat zmienia i nachodzi człowieka chęć aby potraktować taką listę "obiektywnie"...a niema czegoś takiego w odniesieniu do sztuki....nie mniej jednak spróbuję :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Ja myślę, że to właśnie chodzi o pewne wybranie na tą chwilę, bo inaczej to rzeczywiście się nie da.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:20:57 
oczywiście, że na tą chwilę! u mnie np. pierwsze trzy numery są nie do ruszenia i mam nadzieję, że tak zostanie na zawsze, ale z resztą było bardzo ciężko i wiadomo, że zmiennie


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:38:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Armia – Opowieść zimowa
Sisters of Mercy - More
Dezerter - Wszystko dla was
Nomeansno - Lost
Pokolenie – Nie chcę umierać
Dirt - My identity
Armia – Kochaj mnie
Pokolenie – Kukiełka
Ladytron – Destroy Everything You Touch
Guernica Y Luno - Hymn miłości

:)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:38:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Zacząłem nad tym bardziej myśleć i stwierdziłem, że tego rzeczywiście się nie da zrobić! Mam kilka pewniaków, ale pozostałe miejsca.. Mi jest nawet trudno powiedzieć jakie są moje ulubione kawałki, moich ulubionych kapel..
No to może tak:
1. Effatha (2Tm2,3) - ten utwór na żywo to totalne Mistrzostwo Świata. Myślę, że jak będzie powtórne przyjście Chrystusa to ten utwór będzie brzmiał w każdym zakątku Ziemi ;) No i ważna rzecz - wersja live! Albumowa AŻ tak mnie nie rozwala. Siedem gwiazdek na pięć możliwych ;)
2. Telefon (Arka Noego) - praktycznie zawsze jak słyszę ten utwór to zbiera mi się na płacz.. Bardzo, bardzo osobiście odbieram ten utwór, nie wyobrażam sobie, żeby się tu nie znalazł.
3.-8. Zły porucznik; Proces; Statek burz; Katedra; Przed prawem; Anima (wiadomo ;) ) - na ten moment zdecydowanie Der Prozess wchodzi w całości do Top 10 i nie jest to żadna wazelina.

Co do pozostałych dwóch miejsc... Może Kochaj mnie, może Szema Izrael, Adonia Elohenu, Adonai Ehad, coś Budzego solo (tylko co..? Czy Rivendell, czy Rembertów, czy Halo, halo...?), a przecież do tej pory nie wymieniłem nic z zagranicy :shock:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:40:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Wątek strasznie podobny do The Soundtrack of Our Lives

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:47:36 
zasadnicza różnica polega na tu i teraz i ilości, ale jeśli moderator uzna, że tak trzeba niech przeniesie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 19:59:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
super temat! muszę szybko napisać, bez myślenia, może sam siebie zaskoczę?

BUM!

1. The Moody Blues One More Time to Live
2. Yes The Revealing Science of God (Dance of the Down)
3. Armia Śmierć w Wenecji

pierwsze trzy bez zastanowienia, choć pozycja pierwsza się chwieje, zapewne przez przegłośniony remaster, który zatracił nieco słodyczy w zwrotce, no i refren jednak gorszy niż to co przed nim; piosenka Yes jest bardzo piękną medytacją, a Armia jest superważna bo pokazuje bez ogródek że nawet najpiękniejsze rzeczy na ziemi muszą się skończyć i zostają tylko miłość i Zmartwychwstanie, i to obie niełatwe

4. The Hollies Elevated Observations

tu pomógł last.fm, to jest mój najczęściej odtwarzany utwór i to niedziwne, gdyż doskonale definiuje to o co mi chodzi w muzyce, na pewno będziemy go grać na koncertach, bo jest bardziej soundropsowy niż holliesowy

5. Pink Floyd A Pillow of Winds

kolejna pozycja z serii "definitywnych", ów utwór definiuje - choć nie wyczerpuje - termin pastoral

6. Queen The Prophet's Song
7. Skaldowie Coraz większe oczekiwanie

8. Radiohead Permanent Daylight
a tutaj świetnie pokazane mi jak budować tajemnicę przez niedopowiedzenie

9. Tomasz Budzyński Tren

10. The Round Triangle It Is Starting
a to ostatnie to z serii "dziwny jest ten świat" - podział kompozytorów w moim pierwszym zespole: Ger - około 200 piosenek, Paf - około 5, Ad - około 10, a to jednak Adam Lorenc wystąpił z czymś takim, że szczęka opadła, ale cóż, piosenka pozostaje tylko w mojej pamięci (nawet nie mam jej nagranej, a sam nie z/n-agram bo tu trzeba dość wyrafinowanego pianina) kompozytor rozkręca biznes w Katarze, a zespół Feel bierze 40 tysięcy za koncert, a ja tu sobie układam subiektywną listę :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 20:01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
1. Dead Can Dance -yulunga
2. The Allmann Brothers Band -dreams
3. Pink Floyd -set the controls of the heart of the sun
4. The Doors -riders of the storm
5. Moody Blues -visions of paradise
6. Breakout -rzeka dzieciństwa
7. Jethro tull - alive and well and living in
8. Fela Kuti -sorrow ,tears and blood
9. Miles Davis - so what
10. Vangelis -ballad

w każdym z tych utworów jest to "coś"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony sob, 13 czerwca 2009 20:06:12 przez elrond, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 20:02:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
elrond pisze:
7. Jethro tull - alive and well and living in


o jak fajnie :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 20:12:57 
Gero pisze:
The Hollies

Gero pisze:
Skaldowie

elrond pisze:
Dead Can Dance

elrond pisze:
The Doors

jak to możliwe, że nic z tego mi się nie zmieściło? zasady gry do bani


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 20:23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..jeżeli można to bez miejsc...

..."Dom przy moście" Armia...bo świetny jest początek...i tekst..tak tekst!
..."Śmierc na pięc" Republika ..piękna muzyka z niedokończonej płyty , byc może najlepszej..byc może..
..."51" TSA rockowa ballada , smutna..normalnie się przy niej czasem rozklejam...
..."Układ sił" Republika...jak powiem że taki prymitywizm w pozytywnym słowa znaczeniu to nie skłamię..prostota ale dla mnie czad!

..."Podróż na wschód" Armia..wejście waltorni takie powiedziałabym niepokojące powoduje u mnie dreszcze...Czad!
..."Nie pytaj o Polskę" Obywatel G.C. ...coś za co kiedyś dałbym się pokroić...a teraz już chyba nie...(chodzi o sedno) ...no i piękna muzyka.
...SBB "Odlot" ...kiedyś utwór który nie był w rytmie um- cyk ...um -cyk...
i trwał ponad 4 minuty był raczej nie do przyjęcia....Jak często młodzi ludzie się mylą :wink:
...."Zły porucznik" Armia ...bo to kompozycja bogata muzycznie , dojrzała
..."Dża ludzie" Izrael ...eeee , bo mi się bardzo podoba
..." Idzie wojna" Siekiera .. bo mam sentyment do płyty "Fala" , która u mnie wywołuje same pozytywne emocje spowodowane tęsknotą do lat minionych , które juz nigdy nie powrócą.

...w zestawieniu nie umieściłem żadnego utworu zespołu 2Tm2,3 ...bo nie wiedziałbym co mam wybrać..z powodu kłopotu bogactwa.
I nie umieściłem żadnych utworów obcojęzycznych...a dlaczego?...bo poszedłem na spontan i trochę z lenistwa! :wink: Taka ściema...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group