Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 07 maja 2024 07:57:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 20:45:18 
Maciek_z_Krakowa pisze:
Nie przesadzajcie - na tej zasadzie dzisiejszy muzycy powinni w ogóle nie nagrywać płyt


ja nie przesadzam- tak po prostu uważam. słucham tylko takiej polskiej muzyki, która mnie nie odstrasza tekstami. poprzeczka wysoko jest i tyle. i co w ogóle masz na myśli pisząc 'dzisiejsi'?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 20:48:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28019
Maciek_z_Krakowa pisze:
dzisiejszy muzycy powinni w ogóle nie nagrywać płyt


Oczywiście, że byłoby lepiej gdyby dali sobie spokój. Podoba Ci się to co leci w radio i tv?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 21:08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Jeżeli "to, co leci w radio" uznaje się za miernik jakości polskiej muzyki, to to bardzo ciekawe zjawisko, biorąc pod uwagę, forum jakiego zespołu mamy przyjemność użytkować i współtworzyć :? .

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 07:52:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Naprawdę Skaldowie nagrali tyle piosenek, że jest czego słuchać, więc komu nie podoba się Droga Ludzi to może sobie ją darować i wrócić do normalnych ich albumów. Ja słucham olimpijskiego albumu raz w roku i wystarczy :)

Bogu dziękujmy, że jest internet !!! W innym wypadku o naszych grupach nie byłoby słychać ! Niestety dzisiejsza muzyka ( choć trudno się z tym pogodzić ) to debilna Doda, Feel i inne pseudogwiazdy, które lansują wielkie wytwórnie płytowe. Wiem, wiem, że natychmiast napiszecie, że przecież to g...., które lansuje PR i TVP to nie prawdziwa i nie cała polska muzyka ! Zgoda !!! Tylko, że ich widać i słychać, a o naszych możemy sobie poczytać w internecie, albo kupić płytę i posłuchać w domu. Dlatego jak słyszę o misji publicznej naszej TV i PR to mnie cholera bierze - te pacany nawet nie wiedzą już... co te słowa znaczą. Im chodzi tylko o posady i niemałe zarobki, a i często o korzyści, które czerpią z nadawania konkretnego wykonawcy ! Niestety, ale brak normalnej muzyki w środkach przekazu odbija się również na poziomie produkcji naszych grup - nie zmusza ich do szukania, myślenia, itp.

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 08:59:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Maciek_z_Krakowa pisze:
Dlatego jak słyszę o misji publicznej naszej TV i PR to mnie cholera bierze - te pacany nawet nie wiedzą już... co te słowa znaczą. Im chodzi tylko o posady i niemałe zarobki, a i często o korzyści, które czerpią z nadawania konkretnego wykonawcy !
...tu się zgodzę
Maciek_z_Krakowa pisze:
Niestety, ale brak normalnej muzyki w środkach przekazu odbija się również na poziomie produkcji naszych grup - nie zmusza ich do szukania, myślenia, itp.
..ale z tym się zgodzić nie mogę...skąd taki wniosek ??? :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 10:24:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24324
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
W wylewaniu najgorszych pomyj na TVP chciałbym przypomnieć o istnieniu TVP Kultura.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 10:48:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Peregrin Took pisze:
W wylewaniu najgorszych pomyj na TVP chciałbym przypomnieć o istnieniu TVP Kultura.


Zgoda, tylko TVP Kultura jest płatna ( i to jest paranoja ! ), więc dostęp do niej jest ograniczony i przez to oglądalność jej jest dość niska :(

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 12:27:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Peregrin Took pisze:
W wylewaniu najgorszych pomyj na TVP chciałbym przypomnieć o istnieniu TVP Kultura.
...to cud ,że coś takiego jeszcze istnieje ! ( choć właśnie Koehlera wywalili :cry: )

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 15:11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
elrond pisze:
..ale z tym się zgodzić nie mogę...skąd taki wniosek ???


Kiedy rozmawiam ze Skaldami i pytam, dlaczego nie nagrają drugiego Krywania to Andrzej mi odpowiada " Po co ? Mogę nagrać kilka suit i to równie dobrych, albo i lepszych. Tylko, że nikt tego nie wyda i nie nada w radiu i TVP, więc po co ? Organizatorzy koncertów żadają od nas, abyśmy grali same hity, więc gramy ". W podobnej sytuacji jest więcej starszych grup i jestem pewny, że myślą podobnie :(

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 15:47:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Maciek_z_Krakowa pisze:
Po co ?

... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ...sorry ! ale takie podejście do sztuki jest mi zupełnie obce ! to w końcu dla kogo oni grają ? dla telewizji ? :shock:
Maciek_z_Krakowa pisze:
W podobnej sytuacji jest więcej starszych grup i jestem pewny, że myślą podobnie
... na przykład które ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 15:49:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24324
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
elrond pisze:
to w końcu dla kogo oni grają ?


Maciek_z_Krakowa pisze:
nikt tego nie wyda

Jeśli to jest prawda, to pora umierać. :(

elrond pisze:
na przykład które ?

Nie zdziwiłbym się, gdyby podobnie myślała ekipa z Budki Suflera - zawsze podkreślam, że w latach siedemdziesiątych był to naprawdę dobry rockowy zespół. Ale dzisiaj chcą od nich tylko Tang, Świętych i Jolek - aż już chyba sami zapomnieli, że potrafią grać inaczej (chociaż "Cień Wielkiej Góry" na koncertach grają).

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 15:57:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
elrond pisze:
... ...sorry ! ale takie podejście do sztuki jest mi zupełnie obce ! to w końcu dla kogo oni grają ? dla telewizji ?


Chyba mało uważnie czytasz to co piszę. Jeżeli to co robią nie ma szans trafienia do publicznosci, to po co mają to robić ? Dla wlasnej satysfakcji ? Wybacz, ale to śmieszne ! W podobnej sytuacji był np. Niemen, który ostatnią płytę przygotował pod radio - krótkie utwory 3 min., a i tak go PR olało !

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 16:54:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Maciek_z_Krakowa pisze:
to po co mają to robić ? Dla wlasnej satysfakcji ? Wybacz, ale to śmieszne !
...dla mnie tworzenie muzyki nie jest śmieszne ....śmieszne i żałosne zarazem jest dla mnie to ,że wyznacznikiem i POWODEM do tworzenia i wydawania płyt jest dostęp do telewizji i radia....dla mnie Skaldowie to nie Doda....ale dla Ciebie chyba coś w tym stylu...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 17:02:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
przepraszam, że wchodzę w rozmowę z lekka offtopując...
Maciek_z_Krakowa pisze:
TVP Kultura jest płatna

w jakim sensie płatna? że musisz kupić sobie antenę satelitarną i tuner? na satelicie ten kanał nie jest kodowany...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 18:05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Maciek_z_Krakowa pisze:
Jeżeli to co robią nie ma szans trafienia do publicznosci, to po co mają to robić ? Dla wlasnej satysfakcji ? Wybacz, ale to śmieszne !


Dla sztuki! Z kierowania się kryterium "jejku jejku, kto to kupi?" / "jejku jejku co ludzie powiedzą?" nie powstało jeszcze nic wartościowego. Z tworzenia zaś na przekór panującym trendom i oczekiwaniom publiczności - wiele wspaniałych dzieł.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group