Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:02:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 30 października 2016 01:26:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
wróciłem właśnie z "progresywnego" koncertu Skaldów w Filharmonii Bydgowskiej

wykonawczo: chylę czoła, wyśmienicie
repertuarowo: niedosyt
nagłośnienie: duże rozczarowanie

więcej w nadchodzącym Lizardzie

P.S. w sumie napiszę więcej - tutaj mogę dać niekontrolowany dobrym smakiem upust emocjom ;)

Siedziałem tuż przy ścianie więc może dlatego moje uszy dostawały podwójny łomot. Po koncercie specjalnie podszedłem do dwóch chłopaków z Forum Skaldów, żeby zrewidować moje odczucia - oni też byli średnio zadowoleni.

Powiem tak - jedynymi instrumentami, które dorosły do moich oczekiwań brzmieniowych związanych Filharmonią Pomorską były... talerze i skrzypce. Gitara zupełnie się nie przebijała, a jeśli już to obciążona jakimś dodatkowym ciężarem lub wręcz buczeniem - i to, w moim pojęciu mógł być jedyny błąd w sztuce ze strony zespołu, wydaje mi się po prostu, że pan Tarsiński miał za bardzo zgaszone treble - z drugiej strony słyszałem go na koncercie ze dwadzieścia razy i zwykle wszystko było dobrze, więc pewnie i tu nie on zawinił. Jeśli chodzi o bardzo ciche momenty, to wszystko zdecydowanie hulało jak należy - brzmienie super i jak wspominałem wykonawczo niesamowicie wręcz - ale co z tego, skoro gdy tylko zrobiło się głośniej, od razu wzmagał się ten nieprzyjemny huk, w którym w dużej mierze utonął i hammond i harmonie wokalne. Andrzej Zieliński miał dwa mikrofony - jeden do hammonda i jeden do czerwonego syntezatora - ten drugi działał dość dobrze, ale ten pierwszy prawie w ogóle się nie przebijał, w 26 marzeniu nie było w ogóle słychać harmonii Andrzeja, a szkoda bo Życzenia z całego serca pokazały, że jest w świetnej formie głosowej. Jacek zresztą też, szczere ukłony! Jan Budziaszek bardzo ożywczo podchodził do części piosenkowej, uśmiechnięty od ucha do ucha, mieszał rytm i wprowadzał niespodziewane podziały. Stanisław Wenglorz świetnie zaśpiewał swój kawałek. Mimo wszystko to był dobry koncert, choć widziałem ludzi zawiedzionych tym, że po ośmiu numerach (w tym wielki Krywań!) przestał być "progresywny". Nie jestem oczywiście ekspertem od akustyki, więc nie wypowiem się czy ten łomot to wina "miejsca", czy osoby za konsoletą. Na pewno wszystko było za głośno, nawet w części popowej. Lubię te piosenki, a kiedy już nie mogę znieść tego, że te mniej ulubione słyszę na koncercie kolejny raz, skupiam się wtedy na samych walorach wykonawczych, bo to są przecież mistrzowie - wczoraj tego nie mogłem zrobić, bo sound był nieprzyjemny, niestety.

Setlista (nie dam głowy że w dobrej kolejności):
Kolorowe szare dni
Gdzie mam ciebie szukać
Od wschodu do zachodu słońca
Nie widzę ciebie w swych marzeniach
Jeszcze kocham
Fioletowa dama
Jak znikający punkt
Krywań Krywań

potem to co zwykle choć program był w całości oparty na kompozycjach Andrzeja Zielińskiego, tylko z lat 60-tych i 70-tych

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony ndz, 30 października 2016 19:41:23 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 października 2016 17:55:55 

Rejestracja:
sob, 09 kwietnia 2016 20:40:23
Posty: 8
Jestem ciekawy, jak zabrzmiał "Jak znikający punkt", w Warszawie w maju br. w koncercie progresywnym chyba nie był grany.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 października 2016 19:34:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
był grany w Warszawie - super solo na trąbce w włączonym delayem :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 kwietnia 2018 09:50:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Obrazek

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 kwietnia 2018 14:27:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
ALE SUPER!!!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 października 2019 08:57:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja tylko nadmienię, że w zeszłosobotnim Radiu Satysfakcja zachwyciłem się utworem "Gdzie mam Ciebie szukać" i jest to zdecydowanie moja piosenka tygodnia - słuchałem jej jak na siebie bardzo dużo razy i coraz bardziej mi się podoba. Powiem więcej: jest to pierwsza piosenka Skaldów, która NAPRAWDĘ mi się podoba!
Zawsze mówiłem, że niby tak, że szacunek, ale jakoś nie ta chromatyka emocjonalna. I co do przebojów (fajna wiolonczelistka i w ogóle, ale to nie są moje przeboje), i "ambitnych" (jak próbowałem słuchać Krywania, to mi jakoś nie chciał wejść). A tu - bóm!

Posłuchałem więc i pozostałych krótkich utworów stamtąd. Juhas znakomity, choć jednak podoba mi się wyraźnie mniej od "Gdzie mam ciebie szukać". Ta krótka ballada ładna, ale zwłaszcza mi się podoba pianinko tu i ówdzie rozbłyskujące. Fioletowa dama nudna, choć słuchalna.

Trzeba będzie zmierzyć się z tytułowym i okaże się: czy to przez tytułową suitę nabrałem przekonania, że nie lubię tej płyty, czy też trafiała w zły czas...


edit: no to już wiem. Przez suitę. Próbowałem wczoraj, próbowałem dzisiaj i mam dość. Nie jest tragicznie, bo tylko w jednym miejscu delikatnie skipnąłem, ale jest blisko mojej granicy niesłuchalności. Sam motyw wokalny jednak całkiem całkiem (bez rewelacji). Pozostanę zwolennikiem strony B.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group