Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:41:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 22 marca 2022 17:56:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Fajnie słyszeć!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 marca 2022 18:06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Też się ucieszyłem, że koledzy byli!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 marca 2022 23:06:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Mój pierwszy koncert Lecha Janerki. Nie miałem w związku z tym porównania, więc podobało mi się. Odzwyczaiłem się od stojących koncertów, bo na poprzednim byłem w 2019 roku. A moje uszy raczej przywykły do filharmonijnych nagłośnień, więc wydawało mi się bardzo głośno.
Cieszę się, że w końcu zobaczyłem wnętrze Teatru Szekspirowskiego na żywo, chociaż pewnie jeszcze lepiej wybrać się tam na spektakl.
Miło było poznać Muzzy'ego na żywo.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 marca 2022 08:52:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
Emilian pisze:
Mój pierwszy koncert Lecha Janerki. Nie miałem w związku z tym porównania, więc podobało mi się. Odzwyczaiłem się od stojących koncertów, bo na poprzednim byłem w 2019 roku. A moje uszy raczej przywykły do filharmonijnych nagłośnień, więc wydawało mi się bardzo głośno.
Cieszę się, że w końcu zobaczyłem wnętrze Teatru Szekspirowskiego na żywo, chociaż pewnie jeszcze lepiej wybrać się tam na spektakl.
Miło było poznać Muzzy'ego na żywo.


Teatr ciekawy. Bedę następnym razem , to zwiedzę. Mam gdzie się zatrzymać. :wink:
Dla mnie też było bardzo miło Cie spotkać na żywo. Miło się pogadało EMILIANIE sympatyczny kolega z Ciebie. :wink: :piwo: Wszak stałem potem pod scena. Mimo początkowych problemów z gitara basową, to koncert wyszedł całkiem przyzwoicie. Publiczność ciepło przyjęła występ zespołu. Atmosfera fajna, mimo pojedynczego głosu ,,j***c PIS''. Identyczna mi wyszła trak lista jak PABLAKA. Miejmy nadzieje, że LECH JANERKA jeszcze zagra. Skoro do publiki powiedział ,,Do zobaczenia . .'' .
Koncert tak mi się podobał, że mam ochotę iść na następny jak oczywiście będzie.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2022 19:42:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
Dziś pan Lech Janerka skończył 69 lat.

W kwietniu miał być ostatni koncert. Wygląda na to,że jeszcze zagra ostatnie koncerty. Bielsko Biała, Inowrocław.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Ostatnio zmieniony czw, 05 maja 2022 18:42:55 przez Muzzy'84, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2022 20:03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Muzzy'84 pisze:
Inowrocław
O, dzięki. Ja nad tym całkiem poważnie pomyślę!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 08 lipca 2022 07:18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Prazeodym pisze:
Cytat [z antiwitka]:
To może pamiętasz jak to z bębnami na niej było? Bo tak mi się plącze, że Rołt nie był w formie, stąd automat, ale przecież nie wszędzie. No i, że sam automat miał odwzorowywać parie Rołta... Ale może konfabuluję?


Tak, chyba dobrze piszesz. Polecam obczaić 2:40 w "Niewalczyku" - tam CHYBA (nie mam słuchawek, więc może się mylę) jest moment, że znika automat, a wjeżdża Rołt i gra te swoje charakterystyczne przejścia. No i z tego co pamiętam, to on nie był wtedy w specjalnie złej formie (są takie plotki, że on zmarł w czasie nagrań, ale to nawet Elrond dementował na forum, Rołt umarł trzy lata później), tylko znudziła mu się gra na perkusji i grał na basie, a u Janerki to na basie by sobie nie pograł

EDIT: a może jednak pokręciłem i tam (w tym momencie w "Niewalczyku) cały czas jest automat? A może cały czas Rołt? Nie wiem już, pokręciłem, ale jeśli to automat, to totalnie robiony pod Rołta i jego styl.


Z książki wynika (ze słów samego Janerki), że automat - Rołt pracował z nimi nad materiałem, ale w kluczowym momencie, tuż przed nagrywaniem w studio, zniknął. Użyli więc syntezatora: "... pamiętałem partie Janka, siedzieliśmy dwie doby i wbijaliśmy je do pamięci tej maszyny, do której nie mieliśmy nawet instrukcji." Kiedy Rołt się w końcu pojawił, był pod wpływem narkotyków i wyleciał z zespołu. Janerka podsumowuje: "płytę nagraliśmy z automatem. Jest [Rołt] na liście płac, bo to jego podziały, ale nie zagrał na Piosenkach nic. Szkoda."

Swoją drogą ciekawe, że większość wspominających Rołta osób mówi, że o jego uzależnieniu narkotykowym słyszeli, ale przy nich to się jakoś nie działo i że to był gość, który generalnie NIE nawalał, można było na nim polegać itd. Inaczej mówią tylko ci najbardziej znani, którzy byli liderami jego zespołów: Janerka, Budzy, Bryl. Bardzo wyraźnie widać różnicę perspektywy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 lipca 2022 19:00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Mnie książka naprowadziła na ten filmik:

phpBB [video]


Tu rzeczywiście można trochę zobaczyć/usłyszeć jak Rołt grał.

Dało mi to sporo do myślenia. Wniosek na koniec był taki, że gdyby usunąć wokal, gitary, wiolonczelę i saksofon, to i tak byłoby czego słuchać!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 lipca 2022 20:09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ooo! ale rewelacja! Miałem się zabrać za szukanie tego materiału, bo w książce niby i odnośnik jest - w każdym razie wielkie dzięki, a materiał na żywo jest rewelacyjny i wreszcie można zobaczyć te słynne "kocie ruchy" Rołta! :D Co on nie wyprawia na tych blachach...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2022 00:12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Też na to zwróciłem uwagę i korzystałem z tego samego pliku podczas czytania książki. Niesamowite

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lipca 2022 13:44:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
szkoda, że akurat takie nudne kawałki ;)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 sierpnia 2022 20:11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Pierwszy tak (zawsze mnie nużył), ale "Niewole" doskonałe!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2022 18:32:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu


W niedawnym wywiadzie w antyradiu LECH JANERKA pochwalił się, że nagrał już 8 piosenek na nowy album, który am wyjść niedługo. Podobno chce nagrać 9 utwór. 3mamy za słowo...

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 kwietnia 2023 17:16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu

Ostatnio na mesengerze pisałem z perkusistą z zespołu LECHA JANERKI , który mi oznajmił, że płyta wyjdzie jeszcze w tym roku i jest na ukończeniu.



_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 kwietnia 2023 19:55:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Muzzy'84 pisze:
oznajmił, że płyta wyjdzie jeszcze w tym roku i jest na ukończeniu.
Mam wrażenie, że co roku to mówią.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group