Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:17:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: egoiści
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 15:04:20 

Rejestracja:
czw, 19 stycznia 2006 10:00:07
Posty: 82
Cóż zespół gra ponad 23 lat ma na koncie 12 płyt i dwa DVD, wytrwali, stylowi, ciągle pełni energii (właśnie zaczęli trasę Punky Reggae Live http://punkyreggaelive.art.pl/)
A pierwszy wpis będzie o:
Audycji o DVD Farben Lehre z Przystanku Woodstock 2006 w lubelskim Radio Centrum, będzie to część programu Tomka Kowalewicza „Polskie Nagrania”. W trakcie rozmowa z Wojtkiem Wojdą i konkurs w którym nagrodą będzie wspomniane wydawnictwo
Zapraszam w niedzielę 1 marca o godzinie 17.30.
Radia Centrum można słuchać w okolicach Lublina na 98.2 FM i na http://www.centrum.fm na całym świecie.
Mam nadzieję że będą kolejne wpisy bo nie uwierzę że FL nie ma na tym forum sympatyków a może nawet fanów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 15:19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
radza pisze:
Cóż zespół gra ponad 23 lat ma na koncie 12 płyt i dwa DVD


I jak był słaby 23 lata, 12 płyt i 2 DVD temu, tak jest do dzisiaj. ;)

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. :oops:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 15:21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Hehe.
A ja może wkleję tu to, co napisałem we wrześniu minionego roku, po koncercie Farben Lehre w ramach obchodów urodzin Fortu BS w Jeleniej Górze:
Wtedym to pisze:
Farben Lehre zagrało bardzo fajnie. Nie było niestety "Nierealnych ognisk", były za to "Na niebie tylko helikoptery" czy też utwory o chwackich refrenach "Mam w dupie", "A ja piłkarzy se wycinam i do albumu sobie wklejam" albo "Nikt na świecie nie ma takich spodni jak ja, całe fioletowe, szerokie la la la". Zabrzmiał też "Michał" z repertuaru dzisiejszych jeleniogórskich jubilatów oraz "Anarchy in The UK" z repertuaru jeszcze innego zgoła zespołu.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 17:19:19 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
co by o nich nie gadać to pod względem promocyjno-organizacyjnym są naprawdę nieźli, koło 100 koncertów w roku robi wrażenie - ostatnimi latami stworzyli prawdziwą machinę koncertową, głównie przez trasy PRLive. a muzyka? punkowo :lol: młodzież młodsza ich kocha :wink: a nawet z plejbeku grać potrafią - chyba kiedyś Budyń o tym pisał..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 17:51:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
moja ulubiona piosenka farben lehre to "kwiaty" w oryginale grane przez celę nr.3. więcej jakoś nie starałem się ich słuchać, specjalnie mnie nie porwali to nawet nic ich nie mam (w sensie że żadnej kasety/płyty). może los się kiedyś odmieni.... na razie to słucham ich bardzo okazyjnie, najczęściej u kolegi, który ich słucha albo w radio, o ile ich puszczą...
mirus pisze:
a nawet z plejbeku grać potrafią - chyba kiedyś Budyń o tym pisał..

:shock: można jakieś szczegóły?

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 17:51:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 16:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
słaby zespół, próby reggae'owania moim zdaniem jeszcze im odejmują, mimo to my maszyny to nie taka zła płytka.

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 17:55:13 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
Co tu dużo mówić, jeden z gorszych zespołów szerzej znanych który udaje punk rockowy band. No już nawet Grabaża mogę posłuchać jak leci w tle, FL nie daję rady dopóki jestem trzeźwy. Nie spodziewałem się takiego tematu na tym forum.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 18:27:03 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
czarnuch pisze:
można jakieś szczegóły?

może coś popieprzyłem, że Budyń pisał, w każdym razie w necie jest:
Cytat:
muchol: Dlaczego zespół farben lehre komercjonizuje sie?? wystep w telewizji...wedlug mnie zespol punkowy nie powinien grac w telewizji(reklamowac sie)(tym bardziej z playbacku)...a przeciez spiewacie"reklama to mania nie do wytrzymania"
Farben_Lehre: telewizja jest jednym z elementow dotarcia do potencjalnych sluchaczy. Zespol FL nigdy celowo nie ograniczal bazy swoich odbiorcow. W TV pojawialismy sie juz w roku 90 i traktowalismy ja jako narzedzie, a nie jako wyjatkowa nobilitacje . Tak pozostaje do dzisiaj. zgadzam sie ze playback to kicha, ale alternatywa byla prosta: albo tak , albo wcale. Juz dzis wiem ze dokonalismy slusznego wyboru, bowiem wiele osob po raz pierwszy dzieki koncertowi w TV4 zetknelo sie z muzyka FL.

źródło: http://www.cgm.pl/klub/czat_arch.php?O_CZAT=153


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 18:40:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Turio pisze:
No już nawet Grabaża mogę posłuchać jak leci w tle, FL nie daję rady dopóki jestem trzeźwy.


To i tak masz szczęście bo ja nawet po paru głębszych i po przekroczeniu pułapu, od którego zaczynam tolerować Rubika nie jestem w stanie ich znieść. Raz miałem nieszczęście oglądać ich na żywo i było to najbardziej żenujące 45 minut w moim życiu. FL reprezentuje sobą najgorszy miks muzyczny jaki mogę sobie wyobrazić infantylne punko-regge-rocko-polo = poziom dna osiągnięty i zaczynamy wiercić. Już Boys i Toples są lepsi bo ich przynajmniej można na głupawce posłuchać.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 19:28:12 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Co do Farben Lehre mogę powiedzieć tyle, że jest to dla mnie najgorszy zespół świata ever. Mam na niego uczulenie, gdy słyszę zaczyna mną nosić, a teksty doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Jest to właściwie jedyny zespół, któremu zakazałbym działalności, jeśli miałbym taką możliwość. :zygi: :zygi: :zygi:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 22:21:24 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 20:41:01
Posty: 919
Ja mam sentyment do wykrzyczanego tekstu: "oportunisto pierdolony!!!" z piosenki Judasz chyba :D.

A zespół faktycznie bardzo kiepski...

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 22:37:06 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Muzzy pisze:
Nie słuchałem ich najnowszej płyty

Ja słuchałem
Eutanazy pisze:
"oportunisto pierdolony!!!"
zdecydowanie lepsze dla ucha jest "kapitalisto miły" innego znanego zespołu :wink:

zresztą co ja tam mam, nie lubię tekstów z generatora po prostu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2009 23:19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
pisałem, nagrali show z playbacku dla TV4 kilka lat temu

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 lutego 2009 00:16:03 

Rejestracja:
czw, 19 stycznia 2006 10:00:07
Posty: 82
Poważnie a jeszcze bardziej wypowiedź: "wiem że dokonaliśmy słusznego wyboru" cóż nie zwykłem oceniać czy potępiać artystów ale w niedziele będę miał okazje to zapytam jak to jest w sumie tyle kapel mniej "walczących" i mniej "punk'ujących" wybiera inaczej. Opłacało się temat założyć i mimo negatywnych wypowiedzi chyba trzeba się zgodzić że FL to jednak zespół obecny w świadomości i znany.
Mam pytanko czy to punk czy nie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lutego 2009 00:31:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Cytat:
Mam pytanko czy to punk czy nie?


To panki rege!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group